
A magyarok többsége (87 százalék) egyetért azzal, hogy támogatni kell az édesanyákat a munkaerőpiacon és segíteni kell szülés után a munkába visszatérő nőket – derült ki a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (KINCS) nemzetközi nőnap alkalmából publikált kutatásából.
Az országos reprezentatív felmérés 2022 augusztusában és decemberében, ezer-ezer felnőtt telefonos megkérdezésével készült. Az összegzés szerint tízből hatan vélekednek úgy, hogy a nőknek nehezebb sikeres karriert építeniük, mint a férfiaknak (61 százalék), ami összefügg azzal, hogy a gyermekvállalás befolyásolja az újbóli munkába állást.
Ezért is tartja fontosnak a többség (87 százalék), hogy kapjanak segítséget a nők, különösen az édesanyák a munkaerőpiacon. Az emberek kétharmada (64 százalék) szerint a nőknek nehezebb összeegyeztetni a munkát és a magánéletet, mint a férfiaknak – állapították meg. Háromból két válaszadó (64 százalék) nyilatkozta azt, hogy szívesebben dolgozik olyan főnökkel, akinek van gyermeke, legyen akár férfi vagy nő. Tízből mindössze három ember (29 százalék) mondta azt, hogy szívesebben dolgozik inkább csak női vezetővel, mint férfival.
A KINCS kutatásában megkérdezettek valamivel több mint fele (52 százalék) szerint több női vezetőre lenne szükség Magyarországon. Ezzel a gyermekesek nagyobb mértékben értettek egyet (56 százalék), mint a gyermektelenek (44 százalék). Kisebbségben vannak azok, akik szerint negatívan ítélik meg a sikeres karriert befutó nőket (43 százalék).
A megkérdezettek nagy többsége (91 százalék) egyetért azzal, hogy egy vezető kinevezésekor a teljesítmény számítson, és ne az, hogy valaki nő vagy férfi. A magyaroknak csak a negyede (24 százalék) gondolja úgy, hogy a női kvóta jó megoldás lehet a nők vezetői szerepvállalásának erősítéséhez
– derült ki a KINCS kutatásából.
(MTI / Kiemelt kép: MTI/Bruzák Noémi)
dr. Kolompár Genitália
2023-03-08 at 15:15
Ismét Orientálnak
Senki nem állította, hogy nincsenek vezetésre és magas szellemi képességeket igénylő munkára alkalmas nők. Vannak. De többen végeznek ilyen munkát, mint ahányan alkalmasak rá. Ilyen munkakör a bíráskodás és a tanítás is. De kényszeresen szeretnek a mai nők autót is vezetni, csak bírja az ember idegekkel.
Szerintem a gender elmélet a jövőben elfogadottá fog válni a tekintetben, hogy a nők elférfiasodó részének – ha így folytatják az “emancipációjukat” – műtét nélkül is férfi nemi szerve fog nőni. (remélem a homlokukra)
dr. Kolompár Genitália
2023-03-08 at 15:07
Na akkor rugaszkodj neki mégegyszer, és olvasd el újra, hogy mit írtam. Ha másodjára sem sikerül értelmezni, akkor szólj a 15 éves gyerek habtestű barátjának, az majd a térdére ültet és elmagyarázza neked, hogy mit jelent a legális munkaerőpiac a sarki munkához képest..
Orientál
2023-03-08 at 14:09
dr Kolompár Genitália Azt hiszed hogy feketén prostizó adózik ,persze annyi állami adókedvezményt is kap. Mert hogyha kicsit gondolkodnál akkor fel is fognád hogy a támogatás nagy része adókedvezményekből áll. Felejtsd el hogy az utcasarki prosti adózik. Ezért sok évvel ezelőtt javasoltam már hogy ne az állami adóbevételekből támogassák az arra érdemes édesanyákat hanem az adókedvezmények alapján ,így a sarki k*rváitok kimaradnak az adókedvezményekből.
Orientál
2023-03-08 at 13:58
női vezetők Szerintem igenis vannak nők akik alkalmasak komoly vezető pozícikióra nem csak nálunk mint Ferencz Orsolya aki tudtommal négy gyermekes édesanya is ,de a briteknél a Margaret Thatcher után csak selejt férfikormányfők voltak – briteknél.
női vezetők
2023-03-08 at 11:05
Nagyon kevés nő tud logikusan gondolkozni, mivel nagyon intuitívak, empatikusak, és többnyire nem a logika, ésszerűség, egyszerűség mentén, hanem szívvel, megérzésből cselekszenek! Ezért van az, hogy gyereknevelésben, gondoskodásban, együttérzésben, jobbak mint a férfiak többsége! Viszont vezetői állásokban, nem lehet ezt a luxust megengedni, mivel a matekban, a pénzben, a logikában, ezek a női képességek nem tudnak érvényesülni!
dr. Kolompár Genitália
2023-03-08 at 10:40
1. Mi az, hogy támogatni kell az édesanyákat a munkaerőpiacon? Melyik munkaerőpiacon, – a sarkin – vagy a legálison? Merthogy az utóbbi esetben az diszkriminatív lenne – mint sok más is – a gyerektelenekkel, illetve felnőtt gyerekesekkel szemben.
2. Hol lenne szükség több női vezetőre? A BKV-nál, vagy a múzeumi tárlaton? Netán magas vezetői állásra gondoltak a szavazók? A daruvezető jó lesz?
3. Nem csoda, hogy a “többség” támogatja a kisgyerekes anyák munkahelyi kivételeztetését. Én még nem találkoztam olyam munkaerővel, aki ne imádta volna, hogy a minden hónapban két hetet betegállományban lévő háromgyerekes kolléganője munkáját is neki kell elvégeznie. Persze fele fizetésért, mert neki még adót is kell fizetnie.