A Városliget piros-fehér léggömbjével a polgári világ kultúrája tér vissza a Ligetbe – hangsúlyozta portálunknak Gyorgyevics Benedek, a Városliget Zrt. vezérigazgatója az óriásballont bemutató keddi sajtóeseményen. Mint megtudtuk, az érdeklődők az éjszakai főváros fényeit is megcsodálhatják majd, de a nemzetközi tapasztalatok szerint a naplemente időszaka is népszerű lesz a látogatók között. Gyorgyevics Benedek elmondta, a Szinyei Merse Pál által is megfestett léggömb és indulásának május 1-jei dátuma egyszerre szimbolizálják azt a kultúraváltást, amelyet a Városligetben a Liget Budapest Projekt hivatott elhozni.
Látványos újdonsággal bővül a Városliget, a Liget Budapest Projektnek köszönhetően május 1-jétől visszatér a parkba egy több mint százhúsz évvel ezelőtt is nagy népszerűségnek örvendő légi attrakció, a városligeti ballonozás. A témában a városligeti Mimóza dombon tartott sajtótájékoztatón elhangzott, a ballon menetrendszerűen emelkedik majd a levegőbe, kosarában egyszerre akár harminc utassal, akik számára százötven méteres magasságból lenyűgöző panoráma tárul fel a Városligetre és a fővárosra.
A Városliget sokkal több, mint egy egyszerű közpark, itt több mint kétszáz éve a természet, a kultúra és a szórakozási lehetőségek vannak együtt tökéletes szimbiózisban, ez a rendkívül gazdag hagyomány emeli az egyik legizgalmasabb városi szövetté egész Európában. Büszkék vagyunk rá, hogy a Liget Budapest Projekt megvalósításával egyre több ilyen tradíciót tudunk visszaállítani régi fényében
– mutatta be a fejlesztést Gyorgyevics Benedek, a Városliget Zrt. vezérigazgatója.
A városligeti Ballon-kilátó egy talajhoz rögzített, hélium gázzal töltött léghajó, amely egy szabadtéri liftként működik, azaz nem hagyja el le- és felszállóhelyét, a Mimóza dombot. A léggömb öt perc alatt éri el a százötven méteres maximális magasságát, ugyanennyi időt tölt el a levegőben, és szintén öt percnyi idő alatt tér vissza a felszínre. A jármű fedélzetén a hat éves kor feletti kicsik és nagyok egyaránt szabadon kipróbálhatják a repülés élményét.
A polgári kultúra visszatért a Városligetbe
Gyorgyevics Benedek a városligeti Mimóza dombon tartott sajtótájékoztatón portálunk érdeklődésére hangsúlyozta, a Liget Budapest Projekt indulásakor volt egy nagyon hangsúlyos vállalásuk, hogy örökre száműzzék a meleg sör-hideg virsli világát a Városligetből.
Egyáltalán nem magától értetődő, hogy a főváros, de talán bátran mondhatom, az egész ország kedvenc közparkja kizárólag B-kategóriás attrakciókkal kell, hogy tele legyen
– hangsúlyozta, ugyanakkor kiemelte, a Szinyei Merse Pál által is megfestett léggömb visszatérése és indulásának május 1-jei dátuma egyszerre szimbolizálják azt a kultúraváltást, amelyet a Városligetben a Liget Budapest Projekt hivatott elhozni.
A Városliget Zrt. vezérigazgatója kiemelte, a Városliget piros-fehér léggömbjével a polgári világ kultúrája tér vissza a Ligetbe.
Olyan színvonalú rendezvények jönnek, olyan minőségi szórakozási lehetőségek töltik meg élettel a Városligetet, amelyek valóban a boldog békeidőkre, a kiegyezés és az első világháború közötti időszakra emlékeztethetnek, amikor végighajtani a Stefánián, eljönni a Ligetbe, enni egyet a Wampeticsnél, az egykori Gundel elődjénél, ez jelentette a tartalmas polgári szórakozást
– fogalmazott Gyorgyevics Benedek hozzátéve, ma ugyanezt a közönséget a Magyar Zene Háza, a Néprajzi Múzeum, vagy a többi parki attrakció igyekeznek méltóképpen kiszolgálni.
A városligeti Ballon-kilátó fontos mintájaként a Párizsban található Ballon de Paris Generali szolgált, amely 1999-óta mind a helyiek, mind a turisták által kedvelt attrakció. A párizsi ballont, amely környezetbarát és zajmentes, napjainkra Párizs részének tekintik, 1999 óta több millió utast emelt a levegőbe, és a város fontos jelképévé vált. A Ballon-kilátóhoz hasonló látványosság a világ huszonnyolc országában működik, az Egyesült Államoktól Berlinig, Párizstól Szingapúrig.
Éjszakai jeggyel a kivilágított fővárost is megcsodálhatjuk
Závodszky Zoltán, a BallonKilátó Zrt. vezérigazgatója a sajtótájékoztatón arról beszélt, a Ballon-kilátóhoz hasonló szerkezetek a világ számos pontján évtizedek óta üzemelnek biztonságosan és balesetmentesen, a helyi vendégek és a turisták legnagyobb megelégedésére.
Az idelátogató vendégek többfajta jegytípus közül is választhatnak majd, repülhetnek napközben szikrázó napsütésben de az éjszakai jeggyel a kivilágított fővárost is megcsodálhatják. A nemzetközi tapasztalatok azt mutatják, hogy a naplementében a magasban töltött pár perc lesz az egyik legnépszerűbb jegytípus. Külföldön nagy divat még kivételes alkalmakkor a magasba emelkedni, legyen az lánykérés, fotózás, privát utazás vagy közös céges élmény. Természetesen ezekre a budapesti helyszínen is lesz lehetőség
– fogalmazott. A vezérigazgató arra is kitért, a városligeti Ballon-kilátó a francia Aero 30 NG típusú rendszer, amely jelenleg a világon a legelterjedtebb és legbiztonságosabb ballon-kilátó rendszer. Számos népszerű külföldi szórakoztató központ – Disneyland-Párizs; Safari Park-San Diego; Angkor Vat – is ilyen típusú ballon-kilátó rendszert üzemeltet.
A Városliget fölé emelkedő légballonok közül a legtöbbször fotózott, ikonikus szerkezet a Ballon Captif volt, a millenniumi ünnepségek idején, a városligeti Ezredéves Kiállításon, 1896-ban. A párizsi léghajós, Louis Godard kapitány működtette pányvás léggömb egyszerre tizenkét-tizennégy utast röpített a magasba, óriási népszerűségnek örvendett, naponta tucatszor indult útra. A Liget Budapest Projekt keretében ezen ballon-kilátó felelevenítése és megvalósítása tökéletesen illeszkedik a park hagyományait modern formában megidéző programhoz.
Vezető kép/fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu. Videó: Liget Budapest Projekt
Facebook
Twitter
YouTube
RSS