Míg Donald Trump Amerikában az Egyesült Államokat akarja az első helyre tenni, sok nyugat-európai országban, többek között az Egyesült Királyságban, a politika célja az őshonos nemzet legutolsó helyre sorolása. Úgy tűnik, a kortárs politikában immár nem jobboldali vs. baloldali megosztottságról kell beszélnünk, hanem nemzeti vs. globalista választóvonalról.
Az előbbiek úgy gondolják, hogy a választott vezetők elsődleges erkölcsi felelősséggel a hazájuk irányába tartoznak, míg az utóbbiak meg vannak győződve, hogy küldetésük ennél magasabb rendű, ők az egész bolygót szolgálják, meg általában az emberi jogokat, a nemzetközi jogot és a liberális nemzetközi rendet. Míg az előbbiek a saját népük sorsa miatt aggódnak, az utóbbiak „általában” a nép miatt.
És ez különösen így van jelenleg Nagy-Britanniában, ahol a hatalmon levő brit munkáspárti kormány folyamatosan szembemegy a nemzeti érdekkel, és nem azért, mert nincs más választása vagy mert esetleg hibázik, hanem mert tényleg úgy gondolja, hogy ez a helyes és követendő út. Meg van győződve, hogy fel kell áldozni Nagy-Britannia önérdekét a globális „közös jó” érdekében, mivel a brit érdekek követése önző és etikátlan dolog lenne.
A világ többi részének az érdeke fontosabb a brit polgárok érdekénél – érvelnek.
Mindezt azért gondolják így, mert a liberális mantra szerint most már „eljött az ő idejük”; mi, nyugatiak kizsákmányoltuk a világot a saját javunkra, és most itt az ideje, hogy visszaadjunk ebből valamit, hogy kárpótoljuk az általunk korábban elnyomottakat. A brit államnak a globális jólétet kell fokoznia – még akkor is, ha ezzel csökkenti a saját nemzeti jólétét. Ez tükröződik az ország bevándorlási politikájában is: nagy számú alacsonyan kvalifikált migránst kell befogadnunk, még akkor is, ha az életük során több pénzbe kerülnek a költségvetésnek, mint amennyit befizetnek, és ezzel csökkentik az őslakos brit állampolgárok életszínvonalát.
Mert a woke, posztkeresztény, szekuláris „vallás” szerint Nagy-Britannia bűnt követett el imperialista, kolonialista múltjával, és meg kell bánnia bűneit, az önfeláldozás révén kell elérnie a megváltást. Ennek jegyében vezető szerepet kell vállalnia a „nettó zéró” környezetvédelmi célok elérésében, még akkor is, ha ez gazdaságilag tönkreteszi az országot, és ha ezeknek az erőfeszítéseknek szinte semmilyen hatása nincs a globális kibocsátásra, tekintettel arra, hogy a szegényebb gazdaságok a növekedésre összpontosítanak.
A bolygó minden áron való megvédése fontosabb, még ha nem is működik: ez egy erkölcsi imperatívusz!
Azon túl, hogy vissza kell szolgáltatni a brit múzeumokban őrzött kincseket, most a legújabb munkáspárti ötlet az ateista megváltás érdekében, hogy „vissza kell szolgáltatni” Mauritiusnak a Chagos-szigeteket, ahol a hatvanas évek óta kiemelt fontosságú brit-amerikai katonai bázis működik. Keir Starmer miniszterelnök ezt azzal indokolta, hogy
helyre kell tenni a múlt bűneit”,
de a szigetek sosem tartoztak Mauritiushoz, és azon túl, hogy a helyieket nem kérdezték meg, hogy ők mit szeretnének (nem szeretnének Mauritiushoz tartozni), stratégiai fontosságú bázist veszítene el a Nyugat Kína javára.
A globalisták megvetik a nemzeti szuverenitást és úgy gondolják, hogy a globális intézmények a nemzeti intézmények felett állnak, azoknál magasabb rendűek. (Ennek lenyomata, hogy a Chagos-szigetek ügyében Nagy-Britannia legitimálta a Nemzetközi Bíróság abszurd véleményét. A bíróságnak – mely nemrégen elfogadott egy határozatot Izraellel szemben – az elnökét néhány nappal ezelőtt szavazták meg Libanon miniszterelnökének!)
A fiatal brit progresszívek mindezt lelkesen támogatják a „brit kivételességtudat” különös értelmezéseként: mi vagyunk az a nemzet, mely hajlandó magát a legutolsó helyre sorolni, mely elfogadja a radikális altruizmus eszméjét, mely feláldozza mindenét mások érdekében, és emiatt mi jobbak vagyunk mindenkinél.
De a brit választók revansa nem maradhat el. Alig hat hónappal megválasztása után a munkáspárti kormány népszerűsége mélyponton van. A mások jólétének előtérbe helyezése a helyiekével szemben nem maradhat túl sokáig népszerű.
m
2025-01-17 at 22:49
Úgy tűnik, a nemzeti gondolkodás praktikus, racionális, a globalista gondolkodás ideologikus, fantazmagórikus. Miért?
A nemzeti a kezelhető méreteket preferálja. Egy nemzet országa egységként kezelhető méret, egy kontinens méret már necces, az egész bolygó nem kezelhető egységként.
A globalista nem vesz tudomást a kezelhetőség méretfüggéséről, talán nem is akar. Hátsó – esetenként aljas hátsó – szándékoktól vezérelve a kezelhetetlenséget erőlteti. Mintha káoszt akarna teremteni, amiből hasznot húzhat.
bl
2025-01-17 at 20:12
Aki önmagával nem törődik az mással se tud. Ez univerzális szabály. Aki nem hisz benne, nem látja át, az őrült/bolond/elmebeteg/megmaradt gyereknek/stb.
informátorod
2025-01-17 at 20:11
Francesco
2025-01-17 at 19:53
1. A 2. világháború a háttérhatalmi kavarással kitört 1. világháború folytatása volt.
2. A túlnépesedés mese. Pár évtized, és sosem látott népességcsökkenés következik.
3. Nincs ember okozta klímaváltozás. A 80-as években még új jégkorszakkal riogattak.
A globális problémákat nemzeti szinten kell és lehet megoldani.
János
2025-01-17 at 20:05
Francesco
2025-01-17 at 19:53
Igaz, de tegyük hozzá, hogy a nemzeti önzést, demagógiát, lózungokat mindig bizonyos érdekcsoportok szították. Úgy kb.1789 óta.
Az vezetett ide❗
Lásd az utóbbi orosz-ukrán háború kitörésének okát❗
Georg
2025-01-17 at 20:05
@ rock
Tévedsz..a tűz azóta már átterjedt egy másikra is. Tehát jelenleg is minimum 2 lángol.
rock
2025-01-17 at 20:01
T.Georg!
A hírek szerint EGY mozdony ég a Keletiben…
Tara Bella magántáncos
2025-01-17 at 19:57
Kipróbálták már a toryt és a labourt többször is oda-vissza, de sehogy sem tudott jó lenni.
Meg kéne fontolni, legalább így, a total hajótörés után valaki mással, aki legalább úszni tud.
János
2025-01-17 at 19:57
moliere
2025-01-17 at 19:24
👍👍👍
Ez így lesz, mert ez a Törvény. Az Isten által teremtett Természeté❗
Georg
2025-01-17 at 19:56
K*rva fontos téma ismét..eközben meg mozdonyok lángolnak a Keletiben..arról persze egy szó nincs a PS-en.
Francesco
2025-01-17 at 19:53
A nemzeti önzés és demagógia már 2 világháborúhoz vezetett. Elég volt a megosztó, nacionalista lózungokból! Az emberiség csak akkor élheti túl a 21. század kihívásait (túlnépesedés, klímaváltozás, környezetszennyezés, multik növekvő hatalma), ha egységben gondolkodunk és cselekszünk, nem kisstílű, soviniszta érdekek mentén. Ez a kereszténység üzenete is: “Krisztusban tehát nincs zsidó, sem görög, nincs szolga, sem szabad, nincs férfi, sem nő, mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban.” (Gal, 3,28)
kevesebb haszon, több nemzeti érdek
2025-01-17 at 19:32
Nemzeti érdek védelme, hogy a megszámlálhatatlan vagyonoddal olyan ágazatokat támogatsz, vagy olyan ágazatokat hozol létre, ahol csak és kizárólag a magyar honfitársaid, magyar testvéreid dolgoznak és nem importálsz idegen vendégmunkásokat a világ másik feléről. Lehet, hogy kevesebb hasznot hoz, de a nemzetet nem árasztják el az idegenek. Nemzeti érdek, ha a megszámlálhatatlan vagyonoddal magyar családoknak építesz lakótelepeket vidéken, valamint Budapesten és nem dúsgazdag kínaiaknak, amerikaiaknak, ukránoknak, araboknak. Igen, ebből nem lehet akkorát kaszálni, de így Budapest nem egy külföldiek által megszállt multikulti szarkupac lesz, hanem 99 százalékban magyar város, a magyarok fővárosa marad.
Ha nem ezt csinálod, akkor csak pofázol a nemzeti érdekről, de semmit nem teszel érte, SŐT!
moliere
2025-01-17 at 19:24
Nagy-Britannia sáros sok dologban.
Ha az időablakot nagyobbra nyitjuk, csak kiegyenlítik egymást az erők. Háromszáz év hazugság, erkölcstelenség, arrogancia után az utóbbi fél évszázaddal kezdődően visszaleng az inga.
Szar lesz.
Ne adja a sors, hogy indiaiak, még inkább kínaiak döntsenek a britekről!