„A menekültek csak cseppek a tengerben. Integrálhatók, de ehhez speciális képzési programokra, erős gazdaságra és empátiával rendelkező társadalomra van szükség. Nem kerítésekre, könnygázra és gumibotokra” – nyilatkozta Gyurcsány Ferenc a ziare.com portál által közölt interjúban. A volt kormányfő szerint a román álláspont helyes, a kerítés a civilizációval is ellentétes.
„A menekültek helyzetének megoldása több komponensből áll, de az biztos, hogy egy kerítés megépítése nem szerepel a megoldások között. Ellenkezőleg, úgy gondolom, hogy a probléma része. Nemcsak elfogadhatatlan és embertelen, hanem az emberiesség elleni bűn” – nyilatkozta Gyurcsány Ferenc a ziare.com román portálnak. A volt kormányfő úgy értékelte, a kerítés a jelenlegi magyar kormány számára belpolitikailag ls külpolitikailag is hasznos, hiszen az eszköz lehet a felelősség elhárításában.
A riportban Gyurcsány igazat ad a román álláspontnak is, mint kifejti „Abszolút természetes a román kormány felháborodása, de a horvát, vagy szerb kormányé, valamint az európai közvéleményé is. A kerítés teljes mértékben elfogadhatatlan.” A DK elnöke szerint a kerítések „semmi egyébre nem jók, mint feszültséget kelteni a térségben, mert ellentétesek bizonyos európai értékekkel és a civilizációnkkal.”
Gyurcsány szerint az integráció nem lehet nehéz, hiszen a bevándorlók cseppek a tengerben. „A menekültek a befogadásuk pillanatától kezdve képesek alkalmazkodni az európai polgár világról alkotott elképzeléséhez és az ahhoz történő viszonyulásához.” Az egyetlen probléma az lehet, hogy „maga az iszlamofóbia vált iszlámmá”.
A DK elnöke szerint a kerítés leginkább diplomáciai szemszögből aggályos, előfordulhat hogy a schengeni tagságunkba kerülhet. „Sajnos, nagyon is valószínű, hogy ez megtörténik, és nemcsak a Schengen-tagságunk kerül veszélybe, hanem még az Európai Uniótól kapott összegek is. Nem beszélve arról a diplomáciai elszigeteltségről, amiben az ország jelenleg van, ami a gazdasági kapcsolatainkat fenyegeti.”
Teljes cikk itt olvasható.
Forrás: foter.ro
Fotó: mandiner.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS