Lassan tényleg el kell hinnie mindenkinek, hogy az ellenzéki megmozdulások és hisztériák pusztán azért vannak, hogy legyen miről írnia Magyarországgal kapcsolatban a külföldi haladó sajtónak. A The Guardian szerkesztőségében ezúttal annyira csalódottak voltak a szánalmas hétvégi tüntetés sikertelenségét illetően, hogy úgy döntöttek, elmagyarázzák a külföldi olvasóknak, hogy mi is az „O1G”, amivel bizonyára világszerte találkozhatnak az olvasók… ja, nem. A neves lap arra is vette a fáradságot, hogy Nagy Blankán keresztül mutassa be a magyarországi közbeszéd tragikus helyzetét, amiért nyilván Orbán Viktor személyesen felelős.
A budapesti látogatók az elmúlt hetekben észrevettek egy furcsa háromjegyű kódot a városban: „O1G”. (…) Hóba karcolva az autók szélvédőjén, amikor leesik egy kis hó: O1G. A rövidítés azt jelenti: „Orbán egy @eci”, egy tömör, velős kifejezés, amit a magyar miniszterelnökre, Orbán Viktorra használnak egy olyan szitokszó segítségével, ami a magyar nyelven szó szerint spermát jelent, de minden esetben sértésként alkalmaznak
– ezt találta leírni a haladók leghaladóbb The Guardianja, melynek szerkesztőségi értekezletén ütősebb téma híján nagy bajban lehettek vasárnap a szombati budapesti tüntetés után, így elhatározták, megmagyarázzák inkább, mit jelent az O1G, hiszen ez biztosan rengeteg ide érkező turistát érdekel.
A lap kifejti, a jelet azok a kormányellenes tüntetők használják, akik 6 hete az utcán tüntetnek Orbán Viktor és kormánya ellen, illetve az egyre erősödő diktatúra ellen. Hozzáteszik, az egész a „rabszolgatörvény” miatt kezdődött el, azt azonban nem mondják el, hogy hányan szoktak elmenni ezekre a tüntetésekre, és hogy mit is jelent valójában a „rabszolgatörvény”. Természetesen azt is meg kell említeni, hogy a magyar kormány az áprilisi választáson szélsőjobboldali, migrációellenes kampánnyal győzött. Csak a szokásos.
A lap le is vonja a logikus következtetést: a magyar közbeszéd romokban hever, a kialakult helyzetért pedig a kormányközeli média (lliberálisul: lakáj-propagandisták) felel, akik elszabadították a gyűlölet erőit a migrációval kapcsolatban még annak idején. Vagyis úgy kezdődött, hogy a jobboldali média visszaütött. A The Guardien ezzel kapcsolatban hiteles forrásként említi a 444.hu nemrég publikált kérdőívét, amellyel az 1994-es ruandai népirtáshoz hasonlítja a hazai helyzetet a portál, persze csak jó szándékkal, a független tájékoztatás kedvéért.
De ennél is van még lejjebb. A The Guardian szerint a legjobban Nagy Blanka esete hívja fel a figyelmet a világvége-közeli állapotokra Magyarországon, akinek őszintesége miatt most szenvednie kell a jobboldali média célkeresztjében.
A lap beismeri ugyan, hogy a hétvégi tüntetésen kevesen voltak, ennek ellenére azonban valamiből azt a következtetést vonja le, hogy valami elkezdődött, és hogy egyre többen nyilvánítanak véleményt. A The Guardian reményét fejezi ki, hogy az EP-választáson az ellenzék hatékonyabb lesz majd. Persze csak azért szeretnék ezt, mert ők függetlenek…
A The Guardian cikke itt olvasható.
Forrás: The Guardian; Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS