
Alkotmányellenesnek, az önkormányzati törvényt sértőnek nevezte a Fővárosi Önkormányzat szervezeti és működési szabályzatának (szmsz) friss módosítását a XVI. kerület Fidesz-KDNP-s polgármestere pénteken, a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
Kovács Péter szerint a Fővárosi Közgyűlés szerdán olyan javaslatot fogadott el, amelynek értelmében a főpolgármester “akár a hivatal portására vagy a sofőrjére is rábízhatná azt, hogy képviselje a Fővárosi Önkormányzatot” és kötelezettséget vállaljon a hivatal nevében. Hozzátette: feltételezi, hogy a javaslat benyújtói nem rájuk, hanem valamelyik tanácsadóra, vagy a tanácsadók mindegyikére gondoltak. A polgármester értetlenségét fejezte ki, hogy a főjegyző “átengedte” ezt a javaslatot.
Forrás: MTI; Vezető kép: Youtube
Facebook hozzászólás
Namond
2020-06-26 at 20:15
Kovács Péter, szövegelés helyett, a Kormányhivatalhoz kell fordulni.
ómió
2020-06-26 at 12:43
Efftársilag ez nem alkotmány! Csak a Rákosista volt az!
Rakovszky István
2020-06-26 at 10:03
Ezért is lenne sürgős és fontos a KÖZIGAZGATÁSI BÍRÓSÁG ujbóli felállítása, mert az elmozdíthatná a Fő és alpolgármestert, ha hibáztak, súlyos mulasztásokat követtek el:
A járvány után meg kell ismételni a budapesti önkormányzati választásokat‼
Igazmagyar
2020-06-26 at 11:34
Nem kell választás! A kormány nevezzen ki valakit, akiben megbízik. Felesleges a pestiekre bízni egy ilyen fontos dontest!
Ba
2020-06-26 at 11:44
” Haladó egy intézkedés lenne”. : ) Szerintem egy gyám kirendelése inkább magyarázható a gerinctelen ,hazudozó, mindenre alkalmatlan mellé, amíg nem kerül megérdemelt helyére a böribe.