Orosz Anna vezetésével nyílt levelet küldtek a a DK-s László Imre 2024-es újrainduló- csapatából kimaradó baloldali politikusok a polgármesternek, amelyben tiltakozásukat fejezik ki az ellen, hogy – értesüléseink szerint Gyurcsány Ferenc utasítására – Molnár Gyulát, a szocialisták kétes ügyekben is érintett volt elnökét nevezte kabinetfőnökének, a korábban az együttműködésből hetek alatt kibukó Lakos Imrét pedig helyettesének tette meg. A két potentát a friss DK-s, akiknek a kinevezése vélhetően üzenetértékű az országosan kisgömböcként terjeszkedő Gyurcsány-párt részéről. Ráadásul egyikük sem ismeretlen a kerületben, mindketten stabil pozíciókat foglaltak el a szocialista időkben Újbudán. Most ezek a 2010 előtti idők látszanak visszatérni Újbudán, ebből pedig a buliból kihagyott ellenzéki képviselők sem kérnek.
Nyílt levélben jelentkezett közösségi oldalán Orosz Anna, a Momentum országgyűlési képviselője, aki az áprilisi választásokig Újbuda alpolgármestereként tevékenykedett. A PestiSrácok.hu korábban beszámolt arról, hogy hogy meglepő húzással a szocialisták egykori elnökét, a botrányokban vastagon érintett Molnár Gyulát kérte fel kabinetfőnökének az újrázást tervezgető László Imre, Újbuda DK-s polgármestere. Mellette pedig egy olyan személy is az élcsapat része lett, akivel a polgármester csupán néhány hétig volt képes együtt dolgozni. Azóta pedig ki is derült, hogy honnan “jutott eszébe” meghúzni a váratlan lépéseket László Imrének: információink szerint Gyurcsány Ferenc látogatta meg a kerületet és leosztotta a lapokat.
A nyílt levélben, amelyet egyébként meglepő módon egy DK-s politikus, Rádi Károly önkormányzati képviselő is jegyez, Oroszék úgy értékelik a gyurcsányi kinevezést, mint a 2010 előtti idők visszatértét.
Az ellenzéki szavazók nem a 2010 előtti világ visszaállításával bíztak meg bennünket
-írják.
A levélben utalást tesznek Molnár Gyula homályos ügyeire is, hiszen arról írnak, „a közpénz felelős felhasználásával” nyerhetik el az újbudaiak bizalmát a két év múlva esedékes választásokon. Mint ismert, a DK-nak egy olyan embert sikerült kabinetfőnöki tisztségbe emelni, aki ugyan mindig a Gyurcsány-klán feltétlen híve volt, az átlátható és világos üzletelésnek azonban ritkábban. Mint ismert, az egyik legsúlyosabb botrányaként tartják számon a nagy értékű Duna-parti ingatlanok, a Kopaszi-gát területeinek átjátszását MSZP-közeli vállalkozók kezére („Kopaszi-gate”).Az ügyben végül felmentették Molnárt, de még a helyi Fidesz fogalmazott úgy, hogy az aktákból nem feltétlenül az derült ki, hogy Molnár Gyula nem bűnös a Kopaszi-gát ügyleteiben, hanem az, hogy ügyesen „lepapírozták” a korrupciót. Hoffmann Tamás volt újbudai polgármester pár évvel ezelőtti közleményében emlékeztetett: Molnár Gyula volt XI. kerületi polgármester egyértelműen Leisztinger Tamás (Tüttő Kata volt élettársa) „MSZP közeli üzletember” érdekeit képviselte, amikor az önkormányzat az államtól megvásárolta, majd pályáztatás nélkül továbbadta a nagyvállalkozónak a Kopaszi-gát jelentős területrészét. Az ügyletben része volt a kabinetfőnök helyettesének kinevezett Lakos Imrének is, aki vagyongazdálkodásért felelős alpolgármesterként hivatali helyzetével visszaélve megkísérelte a közel 40 hektáros önkormányzati telket – a Kopaszi-gát és a Lágymányosi-öböl környékén – pályáztatás nélkül átjátszani egy magáncégnek. A terület 417 millió forintért lett az újbudai önkormányzaté, majd több tulajdonosváltozás után az Öböl XI. Kft.-hez került. Az ügyben végül nem ítélték el igaz, ehhez kellett az MSZP alkotmánybíró-jelöltjének hathatós szakmai tevékenysége is.
Molnár kinevezése olyan vihart kavart, hogy az már az összefogást is kikezdte, a DK-s Bakai-Nagy Zitán kívül mindkét, egyébként baloldali pártok által adott alpolgármester (Barabás Richárd, Párbeszéd, valamint Erhardt Attila, Momentum) és több képviselő is aláírta a nyílt levelet.
Sajnálattal látjuk, hogy ezzel a lépéseddel egyértelművé tetted, hogy nem veszed figyelembe a kerületet vezető pártok többségének véleményét és akaratát, ezáltal olyan helyzetet idéztél elő, ami az érdemi városvezetői munkát alapjaiban hátráltatja, az együttműködést roncsolja
-fogalmaztak az együttműködésben csalódott politikusok. Hozzáteszik, bíznak az együttműködésben, ezért nem a nyilvánosság előtt folytatják le a vitát– igaz, mindezt szintén a nyílt levélben közölték– majd belengették, hogy a városvezetés testületben élvezett többsége, vagyis a baloldali összefogás is veszélybe kerülhet.
Emellett azt is szeretnénk jelezni, hogy ebben az esetben a polgármester mögött álló testületi többség biztosítását már a decemberi ülésen sem tudjuk garantálni
– áll a nyílt levélben.
Forrás: Orosz Anna Facebook-oldal, Fotó: PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS