Fontos a mai nap az Európai Unió egyes politikusai számára, hiszen Soros György is megjelenik Davosban és találkozik Pierre Moscovici brüsszeli pénzügyi biztossal. A találkozón véletlenül előfordulhat az is, hogy egy-egy keresetlen tanács is elhangzik az idős filantróp szájából, melyet semmiképpen sem fognak kötelezőnek tekinteni Moscovici köreiben.
A pénzügyi biztos véleménye szerint a migránsválság erősítheti az európai gazdaságot, valamint ő volt az, aki a napokban terjesztette elő, hogy Brüsszel nagyobb hatalmat kapjon az adópolitikában is; nemrég jelentette be, hogy a tagállamoknak fel kell adni vétójogukat az adózást érintő uniós döntéshozatalban.
Az ilyen megbeszélések Magyarország és a migrációt nem támogató erők számára általában nem szoktak sok jót jelenteni, de annyit félve megjegyzünk, hogy Soros György részvétele azért némi bizonyítékot jelent arra, hogy a migrációt támogató spekulánsnak igen sok szava van az európai politikai fősodor irányításában.
Háromszor több pénzt kapnak az uniótól Soros szervezetei
Nemrég számoltunk be róla, hogy megszavazta az Európai Parlament (EP) múlt csütörtökön azon tervezett mechanizmusnak a létrehozását is, amelynek keretében bizonyos – például jogállamisági – feltételekhez kötnék az Európai Unió tagállamainak megítélt közösségi források kifizetését a 2021-2027 közötti költségvetési ciklusban. Ugyanebben a körben pedig – amíg a közösségi források kifizetését korlátozná – mintegy háromszorosára emelné a “demokratikus ( értsd: szélsőliberális) értékeket védő” civil szervezetek támogatását a 2021-2027-es uniós költségvetési keretben az Európai Parlament a strasbourgi plenáris ülésen múlt csütörtökön elfogadott határozat értelmében. Az EU következő hétéves költségvetésében 1,8 milliárd eurót különítenének el az Európai Jogok és Értékek nevű új program számára az Európai Bizottság által eredetileg tervezett 642 millió euró helyett. A javaslat értelmében kivételes esetekben, amikor egy tagországban hirtelen súlyos veszélybe kerülnek az “alapértékek”, akkor az Európai Bizottság sürgős pályázati felhívást írhatna ki az ott működő civil szervezetek támogatására a demokratikus párbeszéd előmozdítása céljából. Ez azt jelenti, hogy Soros György immáron egyre nyíltabban és nyilvánvalóbban, az európai adófizetők pénzéből fogja bomlasztani a nyílt társadalomtól eltérő demokráciákat.
Elvehetik a pénzünket
Hidvéghi Balázs, a Fidesz kommunikációs igazgatója budapesti sajtótájékoztatóján akkor kifejtette:
a Fidesz szerint az Európai Parlament (EP) csütörtöki döntései újra rávilágítanak arra, hogy gyakorlatilag Soros György diktálja a brüsszeli migrációs politikát, ugyanis az EP megszavazta, hogy az európai emberek pénzéből ezután több száz millió euróval több pénzt adjanak a Soros-szervezeteknek.
A kormánypárti politikus hozzátette: arra is készülnek, hogy akár a brüsszeli bevándorláspárti politikával szembemenő tagállamoktól is pénzt vegyenek el, hogy aztán ezeket az összegeket a bevándorláspárti Soros-szervezeteknek adják. Kijelentette: Brüsszel azért akar a Soros-szervezeteknek több pénzt adni, hogy azok még több bevándorlót hozzanak be Európába. Hidvéghi Balázs szerint ez egy újabb bizonyíték arra, hogy az Európai Parlament jelenlegi, bevándorláspárti többsége lépésről-lépésre a Soros-terv szerint halad.
Soros György dróton rángatja az Európai Bizottságot
Az Európai Bizottság tagjainak nyilvános naptára szerint (https://ec.europa.eu/co…/commissioners/2014-2019/calendar_en) az elmúlt négy évben Soros György összesen legalább 15 alkalommal folytatott személyes tárgyalást az Európai Bizottság elnökével, első alelnökével, alelnökeivel és biztosokkal, írta meg Deutsch Tamás Facebook-oldalán.
Soros György dróton rángatja az Európai Bizottságot.Az Európai Bizottság tagjainak nyilvános naptára szerint…
Közzétette: Deutsch Tamás – 2019. január 23., szerda
A http://lobbyfacts.eu/ adatai szerint Soros György egyik NGO-ja, az Open Society European Policy Institute lobbistái 2014 és 2018 között legkevesebb 49 alkalommal tárgyaltak az Európai Bizottság vezető tisztségviselőivel (biztosokkal, kabinettagokkal, főigazgatókkal). Soros György és lobbistái az elmúlt esztendőkben összesen tehát legalább 64 alkalommal tárgyaltak az Európai Bizottság vezető tisztségviselőivel. Ennyiszer az Unió tagországainak egyetlen állam-, illetve kormányfőjének sem volt lehetősége az Európai Bizottság vezetőivel közvetlenül egyeztetni.
Az Európai Bizottság tagjainak nyilvános naptára szerint Frans Timmermans, az Európai Bizottság alelnöke az elmúlt években legkevesebb négy alkalommal személyes találkozóra fogadta Soros Györgyöt. A négy találkozóval kapcsolatban Deutsch írásbeli kérdést nyújtott be az Európai Bizottsághoz. Nincs tovább lehetőség a titkolózásra, nyilvánosságra kell hozniuk minden információt a Soros Györggyel folytatott egyeztetésekről – fejezi be gondolatait.
Forrás: europa.eu, Facebook; Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS