Június 1-jétől, néhány nap múlva megkezdi működését az Európai Ügyészség. A testület feladata az, hogy nyomozzon és vádat emeljen az európai uniós költségvetéssel szemben elkövetett csalásokkal és más, az EU pénzügyi érdekeit sértő bűncselekményekkel kapcsolatban – írta közösségi oldalán a Momentum képivselője, Cseh Katalin. A botmixeresként emlegetett politikus szerint egyébként jövőre már Magyarország is csatlakozni fog az ügyészséghez, mivel nekik “első dolguk lesz” megtenni. Kérdés, miért ennyire magabiztos abban, hogy a 2022-es választásokat a Momentum nyeri majd, és vajon akkor is ennyire lelkes lesz-e, ha a neokomcsi halálbarbis csapat pénzügyi támogatását veszik górcső alá hivatalos szervek. De halkan jegyeznénk meg azt is, hogy Gyurcsány Ferenc és a korrupció kapcsolatát is érdemes lenne vizsgálniuk, hiszen a 4-es metró elleni OLAF-vizsgálat során egyértelműen kiderült Gyurcsány Ferenc és a szocialista-szabaddemokrata politikusok felelőssége minden idők legnagyobb korrupciós botrányában, az Alstom-ügyben.
“Orbán Viktor és a magyar kormány nem csatlakozott az Európai Ügyészséghez, de nekünk 2022 után az egyik első dolgunk lesz ezt megtenni. Ugyanis az Európai Ügyészség az EU olyan szerve, amely garantálja az EU-adófizetők pénzének védelmét a csalással és korrupcióval szemben. Az uniós ügyészség szerepe különösen fontos lesz a jövőben, hiszen a 750 milliárd eurós költségvetésű helyreállítási alap minden fillérjének oda kell megérkeznie, ahová szánják azokat.” – minderről a Momentum EP-képviselője írt közösségi oldalán. Egyelőre nem tudjuk, miért gondolja, hogy 2022-ben ők nyerik a választást, mivel eddig még a parlamentbe jutáshoz minimum szintet sem sikerült megugraniuk. Pikáns, hogy a törvényességgel és elszámoltathatósággal is hadilábon álló momósok milyen eltökéltek a korrupció elleni küzdelemben…
Nyomozás indult ellenük, 500 millió forinttal nem tudtak elszámolni
Mint ismert, az Állami Számvevőszék a 2018. évi országgyűlési választás kampánypénzeinek ellenőrzése során megállapította, hogy a Momentum Mozgalom mintegy 500 millió forint költségvetési támogatás törvényes felhasználását nem igazolta. Ezért az ÁSZ 2019 januárjában a törvényi kötelezettségének eleget téve feljelentést tett. Az ÁSZ hangsúlyozza: amennyiben egy döntő mértékben közpénzekből működő párt megsérti a közpénzek felhasználására és elszámolására vonatkozó előírásokat, akkor a gazdálkodása nem átlátható az adófizető állampolgárok, valamint a saját párttagsága felé sem. Az Állami Számvevőszék a 2018. évi országgyűlési választás kampánypénzeinek ellenőrzése keretében 2019. január 16-án hozta nyilvánosságra a Momentum Mozgalom ellenőrzéséről készült jelentését. Az ÁSZ megállapította, hogy a Momentum Mozgalomnál a jelölő szervezetnek járó költségvetési támogatás felhasználása nem volt szabályszerű, átlátható és elszámoltatható. A Momentum Mozgalom nem igazolta, hogy betartotta a kampánypénzek felhasználásához kapcsolódó törvényi előírásokat, a számviteli-, a kampány- és a párttörvény tekintetében.
Az ÁSZ leszögezte: a Momentum Mozgalom a törvényben előírt határidőben, illetve azt követően sem bocsátott az Állami Számvevőszék rendelkezésére semmilyen a kampánypénzek szabályszerű felhasználását igazoló bizonyítékot; szerződést, számlát, bizonylatot.
Az ÁSZ a jelentés nyilvánosságra hozatalával egyidejűleg tájékoztatta a Momentum elnökét, hogy milyen dokumentumokkal kell igazolnia az ÁSZ felé azt, hogy a pártnál – a jövőre vonatkozóan – megteremtették a vonatkozó törvényeknek megfelelő gazdálkodás feltételeit, a költségvetési támogatásból, illetve az egyéb támogatóktól, párttagoktól származó pénzügyi források felhasználásának és elszámolásának törvényes feltételeit. A Momentum Mozgalom elnöke 2019 februárjában megküldte az Állami Számvevőszék részére a gazdálkodás törvényességének kereteit igazoló dokumentumokat. Ezek alapján az ÁSZ megállapította, hogy a pártnál a jövőre vonatkozóan megteremtették a törvényi előírásoknak megfelelő gazdálkodás alapvető kereteit, így az ÁSZ 2019. február 28-án közölte: a Momentum Mozgalom hozzájuthat a felfüggesztett állami támogatásához. Az ÁSZ felhívta a párt elnökének figyelmét a gazdálkodásra vonatkozó törvényi előírások betartására a jövőre vonatkozóan.
Szövetségesük, Gyurcsány kormányzása alatt virágzott csak igazán a korrupció
Ezek ráadásul rafinált emberek, kérem szépen. Ezek az igazi nagy lopást nem úgy hajtották végre, hogy visszakértek a beruházásból húsz százalékot, hát van ilyen is közöttük.
2013 októberében pedig szó szerint úgy fogalmazott:
“Sok helyről vándorolt oda a pénz, Európából nem nagyon. Ahonnan meg vándorolt, azt meg jobb, ha nem tudjuk”
– jelentette ki 2013 októberében egy pódiumbeszélgetésen Gyurcsány Ferenc. Gyurcsány később úgy próbálta tompítani szavait, hogy valójában nem is illegális pénzekre gondolt, azt viszont mondta el, hogy pontosan akkor honnét származnak. Bízunk benne, az Európai Ügyészség Dobrevné Gyurcsány Ferencet, vagyis a Gyurcsány-házaspárt és pártjukat is kellő elfogulatlansággal vizsgálja majd át.
Fotó: PS/H.P.Gy.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS