Milliókat keresett a kormányváltás előtt a paksi atomerőműben az MSZP elnökségi tagja is. Harangozó Tamás 2012-ben még sürgette az erőmű bővítését, és úgy vélte, az több ezer magyar embernek adhat munkát – írja keddi számában a Magyar Nemzet. Gyurcsány Ferenc, Medgyessy Péter és Józsa István mellett más baloldali politikus is gazdagodhatott a paksi atomerőmű révén – írja a napilap. A Nemzet szerint az MSZP elnökségi tagja és képviselője, Harangozó Tamás bő tizenhárom hónapig volt a Paksi Atomerőmű Zrt. igazgatósági tagja a Gyurcsány–Bajnai-kormányok idején, és ezalatt mintegy 3,3 milliós fizetést kapott a cégtől.
Bár Mesterházy Attila és a szocialisták éveken át a paksi bővítés fontosságát hangoztatták, azonban amikor 2013-ban felmerült az orosz részvétel lehetősége, élesen bírálni kezdték azt (itt jegyezzük meg, hogy a Fideszt sem lehet következetességgel vádolni); amikor pedig 2014 januárjában kiderült, hogy az orosz Roszatom fogja felépíteni az új blokkokat, teljes támadásba lendültek – írja a Magyar Nemzet. A Fidesz szerint arra kellene válaszolnia az MSZP-nek, hogy Mesterházy Attila milyen paktumot kötött a francia atomóriással a paksi bővítéssel kapcsolatban történt titkos tárgyalásán? Miért volt ott ezen a titkos találkozón Józsa István, aki közel 7 milliárd forintot kaszált az atomerőművön? Mit ígértek a franciáknak? Mesterházy Attila helyesnek tartja, hogy Gyurcsány Ferenc 80 millió forintot tett zsebre a szocialisták kormányzása idején az atomerőművel kötött színlelt szerződésnek köszönhetően? – teszi fel kérdéseit a kormányzó párt.
Az erőmű kommunikációs osztályán a Magyar Nemzetet arról tájékoztatták: Harangozó Tamás 2009 áprilisában és májusában havi 299 ezer, utána 2010 január végéig havi 269 ezer, végül 2010. május 10-ig havi 170 ezer forintot vehetett fel az állami irányítású cégtől. Harangozó annak ellenére kerülhetett ebbe a máskülönben komoly szakmai felkészültséget igénylő tisztségbe, hogy 2009 tavaszán még harmincéves sem volt, és önéletrajza szerint semmilyen energetikai képesítéssel nem rendelkezik. Politikai hátszele viszont már volt – írja a Magyar Nemzet.
A teljes cikk itt olvasható. Fotó: MNO.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS