
Németország Európa egyes részein megpróbálja megállítani a migrációt, miközben más határszakaszokon elősegíti az illegális bevándorlók beszállítását – írta Guido Crosetto olasz védelmi miniszter a közösségi mikroblogján vasárnap.
A védelmi miniszter Olaf Scholz német kancellárnak üzent, miután Berlin bejelentette, hogy az Ausztriával, Svájccal és a Cseh Köztársasággal közös határokon szigorítja az ellenőrzést. Guido Crosetto a bejegyzésében ironikusan “következetesnek és zseniálisnak” nevezte az intézkedést, hangsúlyozva, hogy azzal egy időben Németország nem kormányzati szervezeteket (NGO) finanszíroz, amelyek a migránsokat az olaszországi partoknál teszik ki.
A probléma Németországé, nem a miénk. Mi szolidaritást kértünk, de Scholz és a német miniszterek másképpen nyilatkoznak. A kérdés nem kizárólag Olaszországot érinti, ide Európa és az ENSZ is kell
– hangoztatta Antonio Tajani miniszterelnök-helyettes a Rai 1 közszolgálati médium vasárnap esti híradójában. Tajani hozzátette: Németországban választási kampány zajlik, ezért nem mindig “világos, amit mondanak”. Úgy vélekedett, hogy a migránsokat, akik Németországba akarnak menni, nem Olaszországba kell szállítani.
Róma és Berlin között azt követően robbant ki vita, hogy nyilvánosságra került: a német kormány 790 ezer euró (csaknem 310 millió forint) finanszírozást adott az SOS Humanity berlini nem kormányzati szervezetnek, amely 2016 óta a Földközi-tengeren tevékeny, és az olaszországi partokra szállítja a migránsokat. Giorgia Meloni kormányfő szeptember 25-én levélben kért magyarázatot Olaf Scholztól. Matteo Salvini miniszterelnök-helyettes, a Liga párt vezetője “ellenséges” magatartásról beszélt Berlin részéről.
Antonio Tajani pénteken a La Repubblica napilapban furcsának és aggasztónak nevezte, hogy az Európai Unió belügyminisztereinek a migrációs és menekültügyi csomag reformjával foglalkozó tanácsülésével egy időben hét NGO-hajó jelezte, hogy elindult Lampedusa partjai felé. A hajók közül négyet német civil szervezet működtet.
Felteszem a kérdést, hogy a humanitárius hajók mögött nincsenek-e választási érdekek, (a németek) nem akarnak migránsokat saját városaikban
– hangoztatta Antonio Tajani. Úgy vélekedett, a központi kérdés az, hogy migránsokat akarnak-e menteni, vagy elkerülni, hogy Németországba érkezzenek meg. Arra szólított fel, hogy a civil hajók abba az országba vigyék az embereket, amelyek felségjelzésével bírnak. Ez az egyetlen megoldás, annál is inkább, mivel a migránsok Olaszországból más európai államokba akarnak továbbmenni.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/ANSA/Massimo Percossi
Orientál
2023-10-02 at 15:30
Ez aztán a szemétkedés mert a német politika az országhatáraik nagy részén bevezette a komoly határátkelési ellenőrzést is holott egyes hajós brigádja meg az olaszokra rászarják a lusta ismeretlen gazdasági migránsokat.
polizza
2023-10-02 at 10:02
Miért, az olaszok nem?
,,A tengeri mentés szent” – Ja igen, amíg az ÍGY szent, ahogy manapság működik, addig semmi változás nem várható.
És Tajani sem állt soha mellénk az EP-ben!
Max. hallgatott, mint az a bizonyos….., jól emlékszem?
És kedves Melonink is megszavazta azt, hogy mi ne kapjuk meg……, jól emlékszem?
És ők sem megszüntetni akarják a bevándoroltatást, csak azt, hogy nekik ne legyen gondjuk vele.
Ők komolyan nem lépnek ellene, feltartva kezüket keresztülengednek mindenkit, de nekik ne legyen gondjuk vele. Nem komolyak. Életművészek. Többszörösen.
(Pedig szeretem őket.De ha egyszer ez az ábra náluk!)
notabene
2023-10-02 at 09:16
Az elmeháborodott német vezetést és az eu-parlament zöld-szoci terroristáit börtönbe és zárt pszichiátriai részlegbe kell skizofrén kényszergyógykezelés mellett csukni.
Sarolta
2023-10-02 at 08:19
Jó reggelt Olaszország
Mi már 8 évvel ezelőtt tudtuk hogy ők finanszirozzák egyes
NGO hajók müködését és
miért nem Németországba viszik
a migránsokat.