A Jobbik EP-képviselője, Kovács Béla ellen a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) állam elleni és költségvetést károsító, továbbá közbizalom elleni bűncselekmény miatt emelt vádat a Budapest Környéki Törvényszéken – írta a PestiSrácok.hu-nak is elküldött közleményében Keresztes Imre. A főügyész kiemelte, hogy az európai parlamenti képviselőt az Európai Unió intézményei elleni kémkedés bűntettével, valamint jelentős vagyoni hátrányt okozó, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntettével és három rendbeli folytatólagosan elkövetett hamis magánokirat felhasználásának vétségével vádolják. Kovács a vádemelésre reagálva bejelentette, hogy kilép a Jobbikból.
Keresztes Imre emlékeztetett, az Alkotmányvédelmi Hivatal 2014 áprilisában tett feljelentést az ügyben az Európai Unió intézményei elleni kémkedés bűntette miatt. A feljelentés alapján indult nyomozásban Polt Péter legfőbb ügyész 2014. május 12-én diplomáciai úton indítványozta, hogy az Európai Parlament (EP) függessze fel Kovács Béla mentelmi jogát, amit az EP másfél évvel(!) később teljesített csak
Ezután tudták csak meggyanúsítani Kovácsot. A gyanú lényege szerint a képviselő a kémtevékenységet egy idegen állam érdekében (Oroszország – a szerk.), a titkosszolgálat részére folytatta.
Úgy tudjuk, ebben az ügyben az ügyészek konkrét pénzügyi tranzakciókra is rákérdeztek Kovácsnál, valamint egészen a 80-as évekig vizsgálták a jobbikos politikus pénzügyi helyzetét. Ez azért is érdekes, mert Orbán Viktor miniszterelnök egy tavalyi parlamenti vitában azt állította, hogy Kovács Bélának fiktív számlái vannak és azt kérte a Jobbiktól, nézzenek utána, az azon talált pénz vajon a radikális párt pénze volt-e.
Kiváló kapcsolatban a kémkedés miatt letartóztatott lengyel politikussal
Portálunk a kémkedési ügy kapcsán korábban megírta, hogy Kovács Béla kiváló kapcsolatot ápolt egy kémkedés miatt letartóztatott lengyel politikussal, Mateusz Piskorskival és a politikus a Jobbik oroszországi helyfoglalásáról szóló megállapodás-tervezetet írt alá egy Piskorski által elnökölt szervezettel. De felhívtuk a figyelmet arra is, hogy a képviselő orosz konzumlányok közvetítésével foglalkozó vállalkozás beindítását tervezte. Kovács célja ezzel – a többek által is furcsállt – kezdeményezéssel az lett volna, hogy “dekoratív” orosz hölgyeket hozzon össze nyugat-európai üzletemberekkel.Emellett megírtuk még, hogy Kovács Bélának volt két olyan asszisztense és gyakornoka, akik szexuális zaklatásra panaszkodtak. Ebből a Jobbik vezetőségében óriási botrány lett, az elnökség is napirendre vette, de végül a pártelnök elsimította az ügyet, nem hívták vissza a képviselőjüket az EP-ből – mondta az ügyészeknek egy tanú, aki szerint „győzött az érdekeltség” és “ezért döntöttek így”. Kovács ennek kapcsán viccesen meg is jegyezte neki, hogy „mindenhol fizetni kell a képviselőségért, csak máshol nem ötmilliót”. A tanú szerint Kovács úgy próbálta behálózni egyik gyakornokát, hogy egy oroszországi, mongóliai kiküldetésen felajánlotta a nőnek, hogy „amennyiben szeretője lesz”, akkor „a szerződését korlátlan ideig meghosszabbítja, fizetését felemeli”, igaz, „abból neki is vissza kell osztania”. A hölgy nemet mondott, mire Kovács kirúgta.
Milliós károkozás is Kovács számláján
A főügyész azt is közölte, hogy a kémügyben folytatott nyomozás ideje alatt az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) ajánlása alapján fiktív gyakornoki foglalkoztatások miatt 2015. október 16. napján újabb eljárás indult többek közt a Jobbik EP-képviselőcsoportjához köthető személyek ellen. Ahogy arról korábban portálunk is beszámolt, Kovács mentelmi jogának felfüggesztését Polt Péter legfőbb ügyész tavaly szeptemberben indítványozta, mert a gyanú szerint a jobbikos európai parlamenti képviselő 2012-2013-ban gyakornoki szerződést kötött négy magánszeméllyel. A szerződések szerint ezek a személyek a képviselő mellett és az általa meghatározott utasítások alapján Brüsszelben teljesítettek négy és hat hónapos szakmai gyakorlatot, ám valójában nem is jártak Brüsszelben és semmilyen munkát nem végeztek ott Kovács Bélának. Mindezzel a képviselő jogtalan anyagi előnyt biztosított az álgyakornokoknak, megtévesztve az Európai Parlament illetékes szolgálatát, amely teljesítette a kifizetéseket.
A vád szerint a képviselő és társai cselekményükkel összesen 21.076 euró, azaz több mint hatmillió forint vagyoni hátrányt okoztak az Európai Parlament költségvetésének. Kovács Béla és három vádlott-társa szabadlábon védekezik. Kovács Béla csalási és kémkedési ügyét júniusban egyesítette az ügyészség.
Kovács kilép a Jobbikból
A politikus az MTI-hez szerdán eljuttatott nyilatkozatában úgy fogalmazott: nagy örömmel értesült arról, hogy három és fél éves „kálváriája” után vádat emel vele szemben az ügyészség, mert így végre lehetősége nyílik a bíróság előtt bizonyítékokkal cáfolni az ellene felhozott vádakat, gyanúsítgatásokat.
Kijelentem most is, hogy sohasem kémkedtem idegen hatalomnak az Európa Unió intézményei ellen, és költségvetési csalást sem követtem el”
– hangsúlyozta. Hozzátette, hogy bízik a független magyar bíróságban, és arra készül, hogy érdemben cáfolja az összes vádat, amire végre lehetősége nyílik. Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy ebben az ügyben sem a személyem az igazán érdekes, hanem a velem szemben megfogalmazott vádakon keresztül próbálja a Fidesz támadni a Jobbikot, és tervezi a továbbiakban is szándékosan a választási kampányra időzítve a bírósági eljárást – fogalmazott Kovács Béla. Annak érdekében, hogy a személye elleni vádemeléssel ne terhelje a Jobbikot „mint a legesélyesebb, kormányváltó ellenzéki erőt”, a mai nappal kilép a pártból, hogy az alaptalan vádak és a bírósági eljárás ne nehezítse a Jobbik 2018-as választási győzelmét – írta az EP-képviselő.
Vezető kép: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS