Tudom, hogy már alig vártátok, hogy végre én is beszéljek a Pride hónapról. Ne feledjétek, már június van, így innentől kezdve minél melegebb van, annál többet kell beszélnünk a különféle genderekről, ne felejtsünk el büszkék lenni a transzokra, a másságra, meg mindenre ami gusztustalanul színes, csillogós és szivárványos.
Nem volt rest az egyik leggagyibb női magazin sem hát, hogy felhívja a figyelmünket eme nemes hónapra/ időszakra. Júniusi címlapjukra ugyanis egy terhes férfival örvendeztették meg a drága olvasókat. A címlapon Logan Brown író, egy transznemű férfi szerepel aki, mint derült égből villámcsapás, váratlanul teherbe esett partnerétől, Bailey J. Mills-től – aki amúgy az Egyesült Királyság legendás nem-bináris drag queenje.
Ha valaki egyébként kíváncsi lenne a részletekre, akkor a magazinban fellelhető interjú a transznemű férfi várandósságának történetét meséli el. Najó, szerintem senki nem fogja ezért megvenni ezt a minőségi magazint, ezért nézzünk pár részt a beszélgetésből. Az interjúban és a hozzá készített videóban a kispapa a divatmagazinnak mesél a nemváltoztatás rögös útjáról, a TikTok sztárjával, Millsszel való találkozásáról és szerelembe eséséről, valamint a kislányuk születéséről. Az interjúban Brown úgy nyilatkozott: ő az “élő bizonyíték a terhes transznemű férfira”. Azt mondta: ő egy transznemű terhes férfi, aki létezik, szóval nem számít, hogy ki mit mond, szó szerint ő az élő bizonyíték”.
A 27 éves Brown hozzátette, hogy a terhessége váratlanul érte, amikor elvégezte a tesztet és az pozitív eredményt mutatott úgy érezte, hogy “az egész világ megállt”. Brown elmondta, hogy valószínűleg akkor esett teherbe, amikor egészségügyi okokból szüneteltette a tesztoszteron szedését. Beszámolt arról is, hogy amikor ő és Mills bejelentették, hogy gyermeket várnak, több “szeretet”, mint “gyűlölet” érkezett az emberektől a közösségi médiában. A kispapa hozzátette: olyan emberek felvilágosításában szeretne segíteni, akiknek gyakran vannak téves elképzeléseik a transznemű személyekkel kapcsolatban.
Transzférfiként az ad erőt, hogy bárkinek is mondom magam, az vagyok és ezt soha senki nem veheti el tőlem”
– mondta.
Brown jelenleg egy “Apuci hasában” című gyermekkönyvén dolgozik, amely a gyermekvállalás élményein alapul, de a születendő lánya szemszögéből. Elmondta: úgy gondolja, fontos, hogy a lánya majd elolvassa ezt a könyvet, hogy tudja, honnan származik és büszke legyen rá”.
Deborah Joseph, a GLAMOUR európai szerkesztőségi igazgatója elmondta: amikor először találkoztak Logannal és hallották a hihetetlen történetét, el voltak ájulva az erejétől és a bátorságától. Tudták, hogy ő lesz a tökéletes címlapsztár a júniusi Pride számunkhoz.”
Most akkor ez mi, ha nem genderpropaganda?
Bagdy Emőke pár nappal ezelőtt adott interjút a 24.hu-nak, elsősorban azzal kapcsolatban, hogy nézetei miatt kapott a Laposföld-díjat a Szkeptikusok Társaságától. Az indoklás szerint „a szexuális fejlődéssel és a nemi szerepekkel kapcsolatos elavult, több évtizede meghaladott álláspont magabiztos és kitartó képviseletéért és ideológiai elköteleződésből fakadó rendszeres gendertagadó, homofób megnyilvánulásaiért, amelyeket gyakran fűszerez szabad megfogalmazású kvantumhalandzsával.” A professzor asszony az interjúban azonban ismét kiállt a nézetei mellett és elmondta, hogy szerinte a genderlobbi hatalmas erővel igyekszik utat törni mindenhol, így Magyarországon is. A genderizmus abszolút ateista bázison nyugszik, miközben a világban értékválság van. Az egyik oldalon ott a hagyomány, a tradicionális értékek világa, amiben visszük tovább az őseinktől kapott értékeket. A posztmodern viszont mindent tagad, így ezeket az értékeket is – zárja Bagdy Emőke az idézetet.
A professzor asszony szerint a központi kérdés az új világnézet, az új trend. Ezen belül a szex kiemelt téma lett, ezernyi más sokkal fontosabb esélyegyenlőségi szemponttal szemben. 1995-ben a Nőszövetségi Világkongresszus pekingi nyilatkozatában deklarálták a genderkérdést. Arról szólt, hogy aki nem megfelelő módon viszonyul a szexuálisan másképp gondolkodókhoz vagy a homoszexuálisokhoz, az elítélendő. Mindez innen sugárzódott szét. Ettől kezdve ezt az irányelvet minden intézmény – például az ENSZ vagy az Európai Unió is – elfogadta. Minden önkormányzatot felszólítottak, hogy készítsenek esélyegyenlőségi tervet, hogy ne ítélhessék el a különböző szexuális orientációkat.
Most már én jövök. És mindez rendben is van. Sokadjára mondjuk, sokadjára mondom én is. Nem azzal van a baj, ha valaki eltérő irányzatba sorolja magát a heteroszexualitástól. Azzal van baj, amikor ez alapján kezdünk el megítélni egy embert. Mert igen, pontosan ezt teszik a liberálisok. Felemelnek valakit, kiemelnek a tömegből csak azért mert nem cisznemű – vagyis férfinak született férfi, nőnek született nő -, vagy mert a saját neméhez vonzódik. Ez már elég is hozzá hogy címlapra került akár a Cosmopolitan, akár a Vogue magazin címlapján. Nem a tetteid, hanem a szexualitásod alapján mondanak rólad véleményt a liberális terrorban. Ha pedig egyszerű ember vagy, heteroszexuális cisz nemű nő, akkor nem lehet szavad. Na ez a genderpropaganda.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS