Dénes Balázs, a Soros György által támogatott, Németországban bejegyzett civil szervezet, Liberties Union for Europe vezetője hallható a Jerusalem Post múlt héten nyilvánosságra hozott hangfelvételén, mely bizonyítja, hogy a civil szövetségi vezető a német kormányra próbál nyomást gyakorolni, hogy lépjen föl a demokratikus jogok védelmében Magyarországon – írja az Index.
Az izraeli lap szerint Dénes Balázs egy januári magánbeszélgetésen a mindennapi munkájáról beszélt. Többek közt elmondta, hogy egy német társadalmi kutató-tanácsadó szervezettel fog találkozni, akiknek elmagyarázza, hogy hogyan léphetnek föl a magyar civiltörvény ellen.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a hanganyagról vasárnap az MTI-nek azt mondta, az is bizonyítja, hogy a Soros-hálózat európai kormányokat akar egymásnak ugrasztani azért, hogy az illegális bevándorlók befogadását előmozdíthassa.
Dénes Balázs most megszólalt az Indexnek és jó szokásához híven a magyar kormányt ekézte. Azt mondta, a „Liberties” munkája során nemzetközi szervezetekhez és más országok kormányaihoz is fordul, hogy jelezze nekik, milyen állapotban van a magyar jogállam, és hogyan korlátozzák a szabadságjogokat vagy a civil szervezetek működését.
Kijelentette, hogy a hibát nem benne kell keresni, ugyanis véleménye szerint “a magyarországi külföldi befektetéseket nem a Liberties, hanem a magyar kormány jogkorlátozó, és a jogállamot lebontó intézkedései veszélyeztetik.”
Dénes megjegyezte, hogy a beszélgetést, amelyből a Jeusalem Post cikke született titokban, engedély nélkül rögzítették. Ettől függetlenül vállalja, amit mondott, hogy mint nem-kormányzati szervnek, kötelessége felhívni a figyelmet a magyarországi helyzetre, ez a feladatuk, még ha ez a magyar kormány szerint valamilyen szörnyű bűn is.
A civiltörvénnyel súlyos jogi problémák vannak – mondta Soros György Nyílt Társadalom Alapítványok szervezete által támogatott Liberties Union for Europe vezetője.
Ugyanakkor mindenkit megnyugtatott, hogy az általuk megfogalmazott aggályok a befektetőket nem fogják eltántorítani, ugyanis mint mondta, “a német cégek üzleti alapon meghozott döntéseiben fontos szerepet játszana az emberi jogok helyzete és a demokrácia állapota Magyarországon”.
Vezető kép: feol.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS