Soha nem volt még ekkora a tétje az európai parlamenti választásoknak, mint most június 9-én. A brüsszeli bürokrácia háborús uszítóként lép föl, és a politikai zsarolás eszközeivel akarja Magyarországot az ukrajnai háborúba sodorni – mondta el Deutsch Tamás, a Fidesz EP-képviselője, aki hozzátette, hogy a Fidesz már döntött az európai listájáról. Hasonlóképp a főpolgármester-jelölt személyéről is döntést hozott a választmány, Szentkirályi Alexandra képviselheti a kormánypártokat a fővárosban.
Elfogadta Szentkirályi Alexandra főpolgármester-jelöltségét a Fidesz országos választmánya. Erről a politikus közösségi oldalán számolt be, egyúttal azt is jelezte, azért fog dolgozni, hogy a budapestieknek újra legyen főpolgármesterük, aki az ő érdekeiket képviseli.
Gyurcsány és Karácsony eljátszották a bizalmunkat, nem érdemelnek több esélyt
–húzta alá.
A képviselő felhívta a figyelmet, hogy ezt a brüsszeli, háborúpárti álláspontot támogatja a magyar baloldal is, a Fidesz-KDNP viszont a békepárti álláspontot képviseli. Kiemelte továbbá, hogy a migrációnak és a genderideológia terjeszkedésének is ellen fognak a jövőben is állni. Hangsúlyozta:
Ki kell söprűznünk a brüsszeli bürokrácia háborúpárti, migránssimogató és genderideológiai őrületet képviselő tagjait!
A lista első 15 helyén szereplő nevek a követezők:
- Deutsch Tamás
- Gál Kinga
- Gyürk András
- Győrffy Balázs
- Hölvényi György
- Szekeres Pál
- Ferenc Viktória
- Vicsek Annamária
- Győri Enikő
- László András
- Schaller-Baross Ernő
- Bólya Boglárka
- Petri Bernadett
- Hegedűs Barbara
- Kavecsánszki Ádám
A Brüsszelből távozókról a listavezető korábban elmondta: Orbán Viktor felkérésére Hidvéghi Balázs az európai parlamenti ciklus végeztével a magyar Országgyűlés tagjaként dolgozik majd, a néhány év megszakítással 2004 óta EP-képviselő Járóka Lívia pedig a jövőben az egyetemi-akadémiai életben folytatja szakmai pályafutását. Hozzátette: Trócsányi László már korábban bejelentette, hogy nem indul újra a 2024-es európai parlamenti választásokon, mert a mandátuma lejártát követően a Károli Gáspár Református Egyetem rektoraként a magyar felsőoktatás sikeréért kíván dolgozni, míg Tóth Edina európai parlamenti tanácsadói és képviselői tapasztalatával környezetvédelmi szakemberként folytatja pályafutását.
Forrás: Facebook, fotó: Csudai Sándor
Facebook
Twitter
YouTube
RSS