
Az ukrajnai háború és az ennek következtében Oroszország ellen bevezetett szankciók miatt világszerte csökkent az acélkínálat, az árak az egekbe szöktek – mondta Jayanta Roy, az ICRA indiai hitelminősítő intézet acélszakértője a német dpa hírügynökségnek. Ukrajna és Oroszország a nemzetközi acélkereskedelem mintegy tíz százalékát adja – mondta a szakértő, aki mindkét ország exportjának jelentős visszaesésére számít.
Pénteken az EU az Egyesült Államokkal és más szövetségesekkel együtt további büntetőintézkedésekről állapodott meg Oroszországgal szemben. Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnökének nyilatkozata szerint az új uniós szankciócsomag egyebek mellett előírja az Orosz Föderációból származó “alapvető vas- és acélágazati termékek” importjának tilalmát.
Az indiai acélipari szakértő feltételezése szerint a világ két legnagyobb acéltermelője, Kína és India pótolni tudja a kieső kínálatot. India eddig acélexportjának több mint harmadát értékesítette Európában. A Német Acélkereskedelmi Szövetség (BDS) azonban szkeptikus a távol-keleti acélszállításokkal kapcsolatban. A szállítási díjak világszerte többszörösére emelkedtek, ami a távoli régiókból történő szállítást kevésbé jövedelmezővé tette – mondta Oliver Ellermann, a BDS igazgatótanácsának tagja.
Az EU-ban évente felhasznált 150 millió tonna acél 20 százalékát importálják; ennek 40 százaléka Oroszországból, Ukrajnából és Fehéroroszországból származik.
Az acélárak Németországban már eddig is nagymértékben emelkedtek – folytatja Ellermann. Az építőiparban használt acélháló ára például 72 százalékkal emelkedett 2021 őszéhez képest. A betonacél 46 százalékkal lett drágább. Mindenesetre a világjárvány miatt az árak az elmúlt két évben történelmi csúcsot értek el – mondta Ellermann. A tájékoztatása szerint ennek fő oka a megnövekedett energiaköltségek, az érc, a kokszszén és a vashulladék nyersanyagok piacán kialakult árharc, valamint a megemelkedett fuvardíjak voltak. A BDS az árak további emelkedésére számít az elkövetkező hetekben és hónapokban.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Julian Stratenschulte
aladin
2022-03-15 at 09:36
A hülye németek vegyenek amerikátol, 5-szörös áron. A barmok még azon gondolkoznak, hogy hogy lehetne németországot még jobban tönkretenni. Nekik fontosabbak az orosz szankciók.
Zsike
2022-03-14 at 22:10
Az EU a saját rossz döntéseinek az áldozata lesz! A szankciói bumeráng-effektust eredményeznek! Az USA jelenlegi vezetői és a globalista háttér játékosai kárörvendve dörzsölik össze tenyerüket a színfalak mögött! Az EU-nak bevégeztetik! Korrumpált és tehetségtelen vezetőkkel nem lesz se kiút, se visszaút. Már most egyértelműen szomorú az európai körkép. Se gáz, se áram, se acél, se gabona nem lesz. Nyugat-Európa ideológián fog élni, hála bölcs Vezéreinek!
Vladtepesch
2022-03-14 at 13:39
Mi a redváért drágul az acél, amikor töméntelen harceszköz van kilőve, mehet vissza a kohókba egyenesen.
Királytigris
2022-03-13 at 15:05
Nem kell az orosz meg az ukrán, most már az is orosz, acél?
Sebaj, még több marad nekik, amiből még több harckocsit tudnak gyártani.
Katalin
2022-03-13 at 13:33
Kelet Európa: alapanyag, nyersanyag, gabona. Kelet Ázsia feldolgozott, mikro-technológia stb.
Afganisztán ritka földfémek.
Arabok, Afrika, Dél-Amerika energia hordozók.
Európa ha nem változtat kiéhezik! Nem csak a szó valódi értelmében, ha nem a nyersanyagok, alapanyagok tekintetében is.
Az olcsó munkaerőre hivatkozva bezárták nyersanyag bányáit (részben kimerültek), kiközvetíteték a “babra” kézi munkát. Most meg isszák a levét.
Orbánt és országát el akarják lehetetleníteni, mert ezt időben felismerte és most visszahozza a fenti gyárakat üzemeket.
Németországban már a WC papírért állnak sort az emberek! (jelképesen)
No igyák meg a levét annak amit kifőztek, csak hagyjanak bennünket békén!
aladin
2022-03-13 at 13:27
Hát igy jár az aki csak a nyalásból az ukrán szankciokkal vannak elfoglalva mint a németek. Majd utánna az ipar bánja és a német gazdaság.
khm
2022-03-12 at 18:46
Majdnem egy éve már.
“a Dunaferr kiadott egy közleményt, amelyben arról írtak, hogy ukrán agresszorok próbálták törvénytelenül megszerezni a gyár vagyontárgyait, a polgármester szerint a pletyka most is ugyanez. A háttérben az a vita állhat, ami az ISD Dunaferr Zrt. orosz és ukrán tulajdonosai között feszül.”
Ja? PS hír.
khm
2022-03-12 at 18:41
Úgy emlékszem Donauneustadtot egy konkrét kommandó kellett visszafoglalni valami ukrán befektetőtől!
Zöldülés
2022-03-12 at 17:56
Feri
2022-03-12 at 15:43
Köszönöm a jó-tanácsot!
Viszont derült ég volt egész nap!
😀
khm
2022-03-12 at 16:45
Sajnos ez a MAGYAR IPARNAK is szopás.
Nem tudok másként fogalmazni,de amíg a nyugati gépkocsik alváza és egyéb részei acélból készülnek,addig nem frankó ez a bál.
khm
2022-03-12 at 16:43
Majd veszünk svédacélt! 🙂 🙂 🙂
Csak tudnám honnan? A vicces,hogy ezek az idióták,MINDEN NAGY ENERGIA FELHASZNÁLÁSÚ termelést kihelyeztek más országba,így megspóroltak (otthon) egy csomó széndioxidot!!!! 🙂
Orientál
2022-03-12 at 16:15
USA olyat gazdaságpolitikát csinál saját magának is mint aki saját végbelét ,popsiját nyaldossa.
bl
2022-03-12 at 15:49
Az USÁ-nak valamikor robosztus ipara volt, ma meg rozsdaövezetei vannak. A fejletthaladók összes tevékenysége vissza fog ütni a nyugati világra. Mert nem volt rentábilis. Csak az a baj, hogy hiába ülnek egy zsák pénzen, pénzzel nem lehet csinálni se gyereket, se szakértelmet. Ahhoz elhivatottság kell.
Feri
2022-03-12 at 15:43
Zöldülés
2022-03-12 at 15:05
Jó fémezést, de vigyél esernyőt is, mert fentről is hullik !!!
😅😂😭
Zöldülés
2022-03-12 at 15:05
Kevés az acél?
Ukrajnában van elég hulladék, csak össze kell szedni!
Feri
2022-03-12 at 14:53
A szankciófagyi visszanyal. Az acél is és a többi. Stb…🥴
Ki fog szopni ismét? Az egyszerű, védekezésre képtelen polgár. Akiknek jelentős része aszerint választ, amit ígérnek neki az internáci ganék s nem annak, mit kapott tőlük eddig a valóságban, mit kapott eddig a mostani kormány 12 éve alatt.
Orientál
2022-03-12 at 14:43
Mert az USA ipari termelése alacsony ezért az USA dollár is árufedezet nélküli valuta. USA államadóssága nagy. Ezért is csinál kelt más országokban felfordulásokat zavargásokat pénzügyi válságokat ,világszerte energia és termék félkésztermék és alapanyag hatalmas árdrágításokat.