Duplájára emelték áraikat a szerbiai embercsempészek, az eddigi 500 euró helyett már egységesen 1000 euróban határozzák meg a migránsok által fizetendő “magyar út” árát – tudta meg a PestiSrácok.hu. Pikáns ugyanakkor, hogy a bevándorlók a borsosabb tarifát is szó nélkül kifizetik, hogy minél gyorsabban jussanak magyar területre. Értesüléseink szerint Vajdaságban a bankforgalom is megnőtt, a bevándorlók euróezreket vesznek fel a szerbiai migránsútvonalon fekvő határmenti településeken. A pénzről, a profitról szól minden a szerb-magyar határon, a szerb rendőrök persze semmit nem látnak, és semmit nem hallanak.
SZARVAS SZILVESZTER – PestiSrácok.hu
A Magyarországra tartó menekültáradatot kihasználva duplájára emelték áraikat a szerbiai embercsempészek, a migránsok ugyanakkor a borsosabb tarifát is szó nélkül kifizetik, hogy minél gyorsabban jussanak magyar területre – tájékoztatták a PestiSrácok.hu-t vajdasági forrásaink. Elmondták, a szerbiai embercsempész-hálózatok az eddigi 500 euró helyett már egységesen 1000 euróban határozzák meg a migránsok által fizetendő “magyar út” árát, miközben a szolgáltatásért cserébe alig kapnak valamit a bevándorlók. “Mindössze az útvonalakban és az indulási időpontokban nyújtanak segítséget, meg persze felkészítik őket arra, hogy mi várhat rájuk a magyar határon, Magyarországon, és mit mondjanak, ha elkapják őket a rendőrök. Ha itt lebukik egy embercsempész, kettő lép a helyébe“ – ismertette a Horgoson élő, az ottani embercsempészeket és módszereiket jól ismerő informátorunk. Kiemelte, óriási biznisz az embercsempészet, szinte nincs is olyan menekült, aki ne fizetne azért, hogy átlépje a magyar-szerb határt.
“Érdekes ugyanakkor, hogy noha arról szólnak a hírek, hogy a legtöbb menekült szegény és nincstelen, az embercsempészek új, duplájára emelt, horribilis tarifájának a kifizetése sem okoz nekik problémát. Sokan persze alkudoznak, de akár árengedmény nélkül is belecsapnak az embercsempész tenyerébe. A csempészek kifizetéséhez a legtöbben itt veszik fel a pénzt, így a bankforgalom is megnőtt Vajdaságban, legalábbis a szerbiai migránsútvonalon fekvő határmenti településeken. A bevándorlók euróezreket vesznek itt fel a bankokból” – jelentette ki informátorunk.
Hangsúlyozta, kreatívak az ottani embercsempészek, és egymásnak adják tovább a bevándorlókat a migráns-útvonalakon. “A pénzről, a profitról, a kizsákmányolásról szól minden” – mondta. Az embercsempészek könyörtelenségéről az Europol legutóbbi, témáról szóló jelentése is szót ejt, megemlítve, hogy egy pakisztáninak negyvenezer eurót kell kifizetnie egy embercsempésznek, hogy az Európába hozza. Az Europol szerint a Földközi-tengeren 800-2000 euróért hozzák át az embercsempészek a bevándorlókat.
Ismert, Lázár János, Miniszterelnökséget vezető miniszter és más fideszes politikusok már korábban is arról beszéltek, hogy szervezett embercsempészet zajlik a szerb-magyar határon, és a szerb rendőrök nem akadályozzák a migránsokat. A minap Répássy Róbert, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára az M1 kedd reggeli műsorában fogalmazott úgy, hogy a fizikai határzár mellett már “jogi határzárra” is szükség van, az ezzel kapcsolatos törvényjavaslatot pedig a héten hozzák nyilvánosságra. Megjegyezte, szigorítani kell az Büntető törvénykönyv (Btk.) embercsempészettel kapcsolatos szabályait, de változtatni szükséges a menekültügyi eljárás rendjén is. Mint mondta, előbbieknek elrettentőnek kell lennie, hogy mind az embercsempészek, mind az illegális határátlépők kedvét elvegye e cselekmények elkövetésétől, utóbbi esetében pedig arról van szó, hogy ilyen mennyiségű kérelem elbírálása gyorsabb és hatékonyabb eljárással történjék.
Itt figyelemmel kell lenni arra, hogy mindig van bírósági jogorvoslatnak lehetősége, de akár a bírósági eljárás gyorsítására is lehet számítani – jelentette ki az államtitkár.
A magyar határt egyébként ma este érheti el a migránsok újabb nagy hulláma. A vajdasági Magyarkanizsát például csak ma mintegy 2200 menekült hagyta el, ők a sötétedés után, éjszaka akarják átlépni a magyar zöld határt.
Vezető fotó: twitter.com
Facebook
Twitter
YouTube
RSS