Buda Péter, volt nemzetbiztonsági főtiszt a Telexnek adott interjút, amelyben a szokásos oroszbarát mantrák mellett egy sokkal újabb szál is felsejlett. A titkosszolgálati szakértő szerint ugyanis világossá vált, hogy az ellenzéknek régóta fogalma sincs Orbán Viktor stratégiájáról. S bár ez igaz, ennek kiderítéséhez nem kell különösebb hírszerzési jártasság, elég elolvasni a híreket.
Meggyőződésem, hogy az elemzők és az ellenzéki politikusok nagy részének régóta fogalma sincsen Orbán hosszú ideje érvényes stratégiájáról. Próbálják rá kivetíteni a maguk konvencionális analitikai sablonjait, és ez újra és újra félrevezeti őket. Ám ők mégsem tágítanak. Szemben velük, Orbán abszolút „out of the box” gondolkodásmódot képes követni, ami egyébként egy nagyon hasznos készség volna a világ jelenlegi, példátlan komplexitású válságában, amennyiben a konkrét esetben nem egy tragikusan téves irányt jelentene
–mondta a Telexnek Buda Péter arra vonatkozóan, hogy véleménye szerint a magyar kormányzat még mindig az oroszok pártján áll a háborúban, és bár a békemisszió nem volt kudarc, valójában nem békemisszió volt, hanem egy kémregény újabb fejezete, amelyben a kormány egy nemzetközi összeesküvés részeként egyszerre támogatja a háborúban és próbálja megállítani a háborút. Világos, nem?
Ez egy többlépcsős dramaturgia, amely során a „megbízónak” végül – a kezdeti huzavonát követően – „adnia” kell valamit, vagyis olyan eredményeket kell tudnia felmutatnia az ügynöknek a vele való kapcsolattartásban, amire látszólag más nem lett volna képes, miközben fenn kell tartani annak a látszatát is, hogy a befolyásoló ügynöknek is meg kell ezért küzdenie
–mondta a békemisszióról Buda, ezzel igazolva saját fenti kijelentését, miszerint az ellenzéki körökben már rég nem tudják Orbán Viktor stratégiáját értelmezni.
Budának és az ellenzéki politikusoknak ugyanis nagyon nehezen értelmezhető a szuverén politika, amely az adott ország, jelen esetben Magyarország érdekeit tartja előtérben valamely nagyhatalmi érdekkel szemben. És míg a baloldal (most éppen) a globalizmus atlantista vonalától képtelen politikai koordinátarendszerében elvonatkoztatni, a kisebb országok patrióta erőinek önfókuszú politikája nehezen értelmezhető lehet.
Mindenesetre örömmel állunk azelőtt, hogy a baloldal a tagadási fázisból a beismerési fázis felé tendál, ez a gyógyulás lassú jele. Bár tartunk tőle, hogy ez inkább pillanatnyi elmezavar, semmint a megvilágosodás és az értékalapú politizálás első lépcsőfoka.
Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
Facebook
Twitter
YouTube
RSS