
Egyre vészesebb időket élünk, a világpolitika hangneme napról napra baljósabb – erre utal az is, hogy az amerikai légierő (US Air Force – USAF) tábornoka pénteken emlékeztetőt küldött az általa irányított tiszteknek, amelyben azt jósolja, hogy az Egyesült Államok két éven belül háborúban áll majd Kínával, és azt tanácsolta a beosztottjainak, hogy készüljenek fel a fegyveres konfliktusra. Ha a tábornoknak igaza van, az egyet jelentene a világháborúval.
Az NBC News birtokába került feljegyzésben Mike Minihan tábornok, a Légi Mobilitási Parancsnokság (AMC) parancsnoka azt írta:
Remélem, tévedek. A megérzésem viszont azt súgja, hogy 2025-ben kitörnek a harcok a két fél között.
Minihan emlékeztetett arra, hogy 2024-ben mind Tajvanon, mind az Egyesült Államokban elnökválasztás lesz, ami megoszthatja az amerikai hadsereg figyelmét, ez pedig szerinte lehetőséget biztosít Hszi Csin-ping kínai elnöknek arra, hogy megtámadja Tajvant – idézte a cikket az Index. Minihan megfogalmazta a felkészüléssel kapcsolatos céljait, beleértve „egy megerősített, mozgékony csapat kiépítését, amely készen áll harcolni és győzni”. A címzetteket arra utasították, hogy február 28-ig jelentsenek a tábornoknak minden jelentősebb erőfeszítést a harcra való felkészülés érdekében. A parancsnok a drónokat is szóba hozta, amelyek szerinte fontos szerepet játszhatnak az elkövetkező konfliktusokban. Utasította a KC–135-ös légi utántöltő repülőgépekkel felszerelt egységeket, hogy készüljenek fel a raktáron lévő pilóta nélküli repülőgépek (UAV) tömeges szállítására.
A cikk megjelenése után a védelmi minisztérium egyik tisztviselője a következőt mondta:
Ezek a megjegyzések nem reprezentálják a minisztérium Kínával kapcsolatos álláspontját.
Az AMC szóvivője pénteken közleményben erősítette meg, hogy a feljegyzés valódi:
Ez egy hiteles belső feljegyzés Minihan tábornoktól, aki fel akarja készíteni a légierőt a jövőbeli konfliktusokra, amennyiben az elrettentés kudarcot vall.
Az Egyesült Államok és Japán hamarosan bejelenti katonai kapcsolatainak jelentős megerősítését és az amerikai hadsereg erőinek korszerűsítését a szigetországban, hogy elrettentse Kínát Tajvan vagy a közeli japán szigetek megtámadásától – közölte két, az ügyre rálátó amerikai tisztviselő január elején. Egy korábbi japán nemzetbiztonsági jelentés Kínát „stratégiai kihívásnak”, Észak-Koreát „a korábbinál súlyosabb fenyegetésnek”, Oroszországot pedig „komoly biztonsági kockázatnak” nevezte. Peking korábban úgy döntött, növeli haditengerészeti és légi erejét a Japánhoz közeli területeken, miközben szuverén területnek tekinti a Szenkaku-szigeteket, a Kelet-kínai-tengeren található, Japán által ellenőrzött, lakatlan láncolatot. Tajvan külügyminisztere szerinte Peking Tajvan megszállásával próbálja majd elterelje a figyelmet Hszi Csin-ping kínai elnök belpolitikai problémáiról.
2027-ben Hszi Csin-ping valószínűleg a negyedik ciklusába lép, és ha az előző három ciklusban nem tudott semmilyen eredményt felmutatni hivatali ideje alatt, akkor talán el kell gondolkodnia valami máson, amit eredményként vagy örökségként könyvelhet el. A kínai gazdaság jelenleg hanyatlik, az emberek nem boldogok. Ha Hszi Csin-ping nem tudja megváltoztatni a helyzetet belföldön, akkor talán erőszak alkalmazásához vagy külső válságkeltéshez akar folyamodni, hogy elterelje a figyelmet a problémákról
– vélekedett Joseph Wu tárcavezető.
Forrás: Index; Fotó: MTI/EPA/Alex Plavevski
Alcapi
2023-01-29 at 15:18
Karácsony.sk
2023-01-29 at 14:19
Szlovákiából fogja porrá lőni Amerikát? 😀 😀 😀
Bocs!
Karácsony.sk
2023-01-29 at 14:19
….. s Kína porrálövi Amerikát!
Szlovákiából…..
János
2023-01-29 at 05:46
Olvassuk végig újra a fenti idézetet úgy, hogy cseréljük ki Kínát az USAra!
“2027-ben Hszi Csin-ping valószínűleg…..hogy elterelje a figyelmet a problémákról.”
Nos, így kapjuk meg a megközelítőleg helyes valóságot.
Fideszellenzèk egy banda
2023-01-29 at 05:19
Fegyver, pénz. Néhány ezer ember halála ( persze egy sem politikus) néhány ezer ember élete munkáját tönkretenni nem kár. Rohad mocskos politikusok!
Édi
2023-01-28 at 23:04
Jó hír, mert azt olvasom ki belőle, hogy az ukrajnait addig befejezik.
Ugyanakkor elismerem, hogy Amerikanak valahol muszáj háborúzni. Kínával ellesznek egy darabig, aztán felőlem jöhet a Mars.
Alcapi
2023-01-28 at 23:00
Bocsánat! Nagyon-nagyon alábecsültem Kína haderejét! 🙂 🙂
Íme:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Orsz%C3%A1gok_haderej%C3%A9nek_l%C3%A9tsz%C3%A1ma_a_21._sz%C3%A1zadban
Alcapi
2023-01-28 at 22:57
Hát az amerikaiak csak ne nagyon vigéckedjenek, mert a kb. 7000 milliárd dollárnyi államadósságuk második legnagyobb finanszírozója Japán után, pont Kína, 1100 milliárd dollárral.
forrás:
https://novekedes.hu/elemzesek/az-amerikai-allamadossag-legnagyobb-kulfoldi-finanszirozoi
Egy ilyen “fegyverrel” a kezében, már elég komoly csapást tudna mérni az amerikai gazdaságra, és akkor még a haditechnikát be sem vetették. A közel 1,5 milliárdos lélekszámú országban, az aktív katonákkal, a tartalékosokkal és a mozgósítható (behívható) potenciális katonákkal együtt szerintem 1-1,5 milliós sereget simán ki tudnának állítani, arról nem beszélve, hogy nukleáris nagyhatalom! Jobb lenne, ha a jenkik inkább meghúznák magukat Kínával kapcsolatban.
márko
2023-01-28 at 22:02
az USÁ-t mint
. mint globális HEGEMÓNT sem gyengítette + sem megtörte egyetlen egy katonai vereség
. HANEM megváltozva folytatja , háttérben óriási nyomással minden téren zsarol
ÉS még jobban elkötelezve , minden “szövetségesét” fegyveres konfliktusba berántja
/
az USA mint EGYETLEN GLOBÁLIS HATALOM
mindenkitől fél , minden országba beavatkozik
ÉS most az IT technológiai fölényt védi ( Kínát tűzzel + égő vassal IT terén fékezi )
Bloomberg web portálon lehet olvasni
/
érdemes letölteni és elolvasni Nyerges Ádám doktori értekezését
. “Az Egyesült Államok térvesztése a globális politikában – okok, szereplők, perspektívák” ( pdf )
/
A doktori értekezés rendkívül szépen elemzi ” Zbigniew Brzezinski – A nagy sakktábla” könyvet
. az USA mint globális hegemón 4 fölényen alapszik:
• a katonai fölény mellett,
• kulturális ,
• gazdasági,
• technológiai és politikai fölényt is ki kell építeni és azt meg is kell tartani,
/
ÉS az USA adminisztráció világszerte NEM VESZÍT TERET,
SAJÁT MAGA meghatározza geopolitikai feladatait és mindenkit alárendel
Grenknight
2023-01-28 at 20:11
Höhö… Az eredmények nelküli kínai államfő… Meg az elégedetlen kínai tömegek…ez biiiiztos így van.
ez a hisztériakeltő levél alátámasztja, hogy az amerikaiak kínával kapcsolatos értesülései pon to san olyan helytállóak, mint az oroszra vonatkozók.
Tudományos libsizmus
2023-01-28 at 20:00
Néhány ezer kecskebaszóval se bírtak 20 évig Afganisztánban. A Vietkong gerillái is szénné alázták őket. Erre most Kína? Ez a fazon Annalénánál is hülyébb.
Veletek
2023-01-28 at 19:30
A következő amerikai elnökválasztás , ha nem csalja el a demokrata oldal, valóban döntő lesz Európa számára is.Trump esetében nem lesz háború, teljesen más a gondolkodásmódja. Kínát akarják provokálni és háborúba rángatni, ez teljes abnormitás. Demokrata győzelem esetén tönkre kell tenni a dollárt, már előtte el kell hagyni és kivonni a befektetéseket az amerikai tőzsdéről.
Rózsa Sándor
2023-01-28 at 19:29
A Világ nagyobbik része torkig van a nyugati “értékekkel”, az erkölcstelenség kötelező ünneplésével (gender), az állandó bajkeveréssel, meg a gőggel. Ukrajnában pedig már a nyugdíjasokat fogdossák össze és küldik a frontra. Lassacskán kezd szánalmas lenni a Nyugat vergődése. 10 év múlva már nem lesz az anyaszomoritó dollár- ellenzéknek akkora a pofája.
kisdobos
2023-01-28 at 19:27
A megérzésem azt súgja, hogy a paranoid Minihan tábornok nyugdíjazásával a világ egy jobbá hellyé válna.
Fegyverkeznek a shinofóbok.
Sun Tzu
2023-01-28 at 19:12
A jó hadvezér úgy nyer háborút, hogy egyetlen csatát sem kell megvívnia. A kínaiak meg okosak, és nem csinálnak akkora hülyeséget, mint az amerikaiak Ukrajnában, Szíriában, Líbiában, Irakban, Afganisztánban, Vietnámban, …
Prohászka Ottokár
2023-01-28 at 19:09
Nem lesz háború, mert akár – tetszik valakinek, akar nem – a Nyugat világuralmának vége, az olaj-dollár, mint világvaluta nevezetű ingyen pénz nyomtatás eltűnt Sorosék zsebéből.
A több központú világ már tény. Ami megy, az már csak a hiszti. A BRICS melle állt világ háromnegyede. Törökország, Egyiptom, Irán, afrikai és ázsiai országok, Indonézia, stb. Az USA örülhet, ha az óriási pénzügyi hiányt tudja menedzselni.
Davosban már nem voltak jelen a valódi nagyfiúk. Az egész inkább egy olyan fáradt, kiábrándult sátánista nyugdíjas klub képét nyújtotta, ahol a mult elszalasztott lehetőségei fölött keseregnek.
Európában az Eurázsiai Közösség döntő gazdasági és politikai szerephez fog jutni az elkövetkezendő tíz évben.
Az USA visszaszorul a korábbi nyugati határok mögé és kénytelen lesz egyezkedni a világ többi részével.
Orientál
2023-01-28 at 18:42
Csak melyen ,avagy milyen szinten? Olyan szinten hogy akkor az USA nem importálhat MADE IN CHINA termékeket?
moliere
2023-01-28 at 18:34
A világ egy boldog hely lenne, ha amerika ugyanannyi országot támadott volna meg az elmúlt kétszázötven évben, mint Kína. Ugyanannyi külföldit ölt volna meg, mint Kína.
Ugyanannyi pénzt csalt volna ki a világ többi részéből, mint Kína. És csak ugyanannyit ártott volna a környezetnek és a természetnek, mint Kína.
A jövő ilyen téren ismeretlen. De még ma is, amikor ez a két ország vetélkedik a világ gazdasági, majd később katonai irányításán is, és sajnos versenyeznek a Föld tönkretételében is, még ma is sokkal átláthatóbb és követhetőbb, következetesebb és felelősebb a szememben a jövőhöz való pekingi viszonyulás, mint a mindenkori amerikai.
Viszont sok sikert Kína legyőzéséhez! Biztos sok renegát kínai van, mint ez a Wu is, de azért én a kb. 25 millió amerikai kínai közül nem lennék annyira mindenkiben meggyőződve. Ilyen potenciális alvó ügynökök, úgy tudom, Kínában nem igen vannak. (EGyébként ez oroszban is igaz…)
Gyorsan jött fel az USA, mint a feldobott kő. Leejtett kőként fog elmerülni a sötét vízben.
moliere
2023-01-28 at 18:30
Az amerikai elnökök fel tudnak mutatni három ciklus alatt valami komoly eredményt? Már a demokraták, mert Trump legalább összehozott valamit a Közel-Keleten.
Az am erikai emberek a boldogságtól metfüggők, vagy a megfüggőségtől boldogok? Több milliónyian? Ugyanez gyógyszerfüggőség esetén több tízmilliós számmal…
Az amerikaiak a belső frusztrációk miatt, vagy esetleg merő aljasságból és haszonlesésből csináltak külföldi katonai akciókat ebben a periódusban (és amúgy korábban is mindig), és hasonló okból nyúltak a “külső válságkeltés” eszközéhez?
Jó anyám azt szokta mondani, hogy amikor valaki vádaskodik és acsarkodik, akkor önkéntelenül magáról vall, szó szerint, csak a névmásokat és a toldalékokat kell kicserélni. Mindenesetre érdekes ilyen szemszögből olvasni amerikai vádakat…
moliere
2023-01-28 at 18:23
Felhívom a figyelmét mindenkinek, hogy a térség, amiről szó van, tehát ahol a kínai agresszió, katonai fenyegetés, kiszámíthatatlanság és fegyverkezés megvalósul, az bizony SEM NEM a Mexikói-öböl, AHOGY NEM a kaliforniai partvidék, UGYANCSAK NEM a Long Island menti parti vizek, ÉS SZINTÉN NEM Puerto Rico kies tájai.
HANEM a Kelet-kínai-tenger, a Sárga-tenger, a Dél-kínai-tenger és a Pohaj-öböl. Esetleg, de nem egyértelműen talán a Japán-tenger, vagy a Csendes-óceán Kínai partoktól ezer km-en belül fekvő vizei.
Mindenki vonja le a következtetést maga szerint!
Megjegyzem, Tajvan nem egy valamikori kínai tartomány, hanem egy mai és valahai történelmi tartomány, Fucsien egy része. Minden ország hivatalos álláspontja szerint (beleértve USA), aki kétoldalú diplomáciai kapcsolatot tart fenn a Kínai Népköztársasággal, hogy Tajvan a Kínai Népköztársasághoz tartozó terület, nem független állam, sajátos gazdasági és politikai státusszal, amely – és ezzel szintén mindenki egyetért, máskülönben a nagykövetének fel is út le is út – tartósan nem tartható fenn, és egyesülnie kell a törzsterülettel, a Kínai Népköztársasággal. Nincs két Kína, nincs állam, amely mindkettőt elismerné.
Az idő Pekingnek dolgozik, mert erősödik, az USA relatíve gyengül, ráadásul a Tajvan-sziget kérdése idővel csak presztízskérdéssé válik, mert a chipgyártás terén meglévő egyedisége és nélkülözhetetlensége meg fog szűnni.
Csak egy őrtorony a húgyagyú nép világhatalmi célú kordonján. Ami ledől.
moliere
2023-01-28 at 18:15
<> 😀
A DRÓNOK FONTOS SZEREPET JÁTSZHATNAK AZ ELKÖVETKEZŐ KONFLIKTUSOKBAN. ÍNYE DE JÓ MEGFIGYELŐ VAGY BAZMEG!!!! IGAZI SZAKÉRTŐ, VAN RÁLÁTÁSA!!!! 15 ÉVE FOLYAMATOSAN AZOK JÁTSZÁK A LEGFONTOSABB SZEREPET!!!
Az amerikaiaknak lehet, hogy inkább be kéne szerezni egy MAXIHANT mert ez a minihan talán esetleg nincs kizárva, hogy kevés lesz.
Cuki
2023-01-28 at 18:03
na fasza…
Mirti
2023-01-28 at 17:44
csúfos vége lett a nagy lelkesedésnek Vietnámban Libiában,Kuvaitban, Afganisztánról nem is beszélve…. Kina nem Mozanbik ….Kina egy több ezer éves kultúra és jelenleg a világ egyik legnagyobb katonai nagyhatalma …technikailag is …!! Mégis mire számítanak? Cak nézzen rá a térképre ..nem egy néhány száz km2-s országról van szó ?