Tessely Zoltán jelentése alapján az Országgyűlés elé került a baloldali EP-képviselők brüsszeli magyarellenes tevékenysége. Természetesen az ellenzéki képviselők azonnal kiakadtak azon, hogy végre valaki számon kérte a tevékenységüket, és óriási balhét rendeztek a parlamentben. De magyarázatot, vagy legalább tagadást továbbra sem adtak, sőt, maximumra kapcsolták a mellébeszélést.
A baloldal magyar érdekkel ellentétes brüsszeli politikai akcióinak a feltárását célzó vizsgálat eredményeiről tárgyal e heti egynapos ülésén hétfőn az Országgyűlés – derül ki a parlament honlapján megtalálható napirendből. A javaslat szerint az ülés 13 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik. Három órán keresztül interpellációk, azonnali kérdések és kérdések hangzanak el, majd az európai ügyek bizottsága jelentéséről vitáznak a képviselők. A vizsgálat a baloldal magyar érdekkel szembeni brüsszeli politikai akcióinak a feltárását célozta.
A jelentés elfogadásáról szóló országgyűlési határozati javaslatban az Országgyűlés felszólítja a baloldalhoz tartozó választott tisztségviselőket, hogy a jövőben ne folytassanak magyar nemzeti érdekeket veszélyeztető tevékenységet, emellett felkéri a Szuverenitásvédelmi Hivatalt, hogy folytasson vizsgálatot az ügyben. A Tessely Zoltán jelentése alapján beadott határozatról a délutáni ülésszakban kezdődött meg a vita, amelyre az ellenzéki képviselők megingathatatlan érvekkel reagáltak: Rogán, propaganda, nemisúgyvolt. Igaz, cáfolni az ITT megtekinthető jelentés tartalmát már nem tudták. Nem is tudták volna, hiszen, amint a jelentésben is látható, tényekkel igazolható, hogy a baloldali EP-képviselők kifejezetten dicsekedtek azzal, hogy ők a magyar érdekek ellen lobbiznak Brüsszelben.
A vitán a kormánypárti EP-képviselet tagjai is megjelentek. Deutsch Tamás idézett is a jelentés azon részéből, amelyben az ellenzéki képviselők sajtónyilvánosság előtt elmondott kijelentéseit idézte, többek között Donáth Annáéit, aki kifejezetten arról beszélt, hogy a “kormányváltás feltétele az EU-s nyomásgyakorlás”. Deutsch kijelentette, hogy számos uniós rendelet kizárja azt, hogy a brüsszeli testületek beleszóljanak egy tagállam belpolitikájába. A képviselő arra is kitért, hogy a baloldali képviselők rendre Magyarország érdekei ellen szavaznak a testületben.
Ha ennyi bajuk van ezzel az országgal, mi a búbánatért itt indulnak a választáson?
– tette fel a kérdést. Deutsch szerint a baloldal célja, hogy a mi sorsunkról olyanok döntsenek, akik a magyarországi kérdésekkel nincsenek tisztában. A fideszes politikus szerint, ha továbbra is azért lobbiznak, hogy a hazánknak járó pénzek ne érkezzenek meg, akkor ezen juttatások 98 százaléka a hazai baloldal francia vagy spanyol szövetségeseihez kerül.
A DK-s Barkóczi Balázs reagált Deutsch Tamás felszólalására, aki teljesen felháborodott azon, hogy a képviselőtársa igazat mondott, majd belekezdett egy öblös rogánozásba, és elképesztő demagógiával élve azt kérdezte, hogy mit tesznek a kormánypárti EP-képviselők Brüsszelben, ha nekik, akik kevesebben vannak, nagyobb az érdekérvényesítő képességük. Azt persze elfelejtette hozzátenni, hogy amíg a kormánypárti politikusok az EP-ben szövetségesek nélkül állnak, addig a teljes európai baloldal beáll a magyarországi baloldali küldöttek mellé, hiszen velük közösek az érdekeik, csak a magyarokkal nem. Barkóczi felszólalása egyébként talán érdekes lenne egy barcelonai anarchista bárban, azonban politikailag tulajdonképpen semmi újat nem mondott.
Van, aki Európáért dolgozik, van, aki a hazájáért
Juhász Hajnalka adott viszonválaszt Barkóczinak, aki kijelentette, hogy azért nehéz válaszolnia, mert összeegyeztethetetlenek az elvek. Mint mondta:
Ön Európáért dolgozik, én a hazámért.
Juhász ezt követően leszögezte, hogy a tárgyalt jelentésre azért van szükség, mert nincs még egy olyan ország az Európai Unióban, amelynek ennyire szégyelnie kellene az ellenzékét. Mint mondta, a magyar baloldal negatív precedenst teremtett, hiszen amíg minden tagország képviselői a saját népüket szolgálják, addig a magyarországi baloldal minduntalan a hazánk ellen áskálódik. Kijelentette, hogy azért van szükség a ma tárgyalt jelentésre, hogy hasonló többé soha ne történhessen meg. Juhász kitért arra is, hogy a lisszaboni szerződés értelmében az EU-s források csupán 2 százaléka hívható le közvetlenül. Ha a baloldal azt akarja, hogy csak ezekhez férhessünk hozzá, akkor a nekünk járó pénzek 98 százalékát ellopják az országtól.
Cseh Katalin a parlamentben is kijelentette, hogy büszke a hazaárulásra
Cseh Katalin felszólalásában úgy tett, mintha az ő érdemük lett volna, hogy egyáltalán a közvetlen forrásokat megkaptuk. Arra nem tért ki, hogy azokat Brüsszel meg sem tudta volna vonni. Ezután elismételte az ATV-ben mondottakat, miszerint büszke arra, hogy állandóan Magyarország ellen szavaznak az EP-ben, és kijelentette, hogy folytatni fogják.
Deutsch Tamás európai parlamenti képviselő, a Fidesz vezérszónoka arról beszélt: a dollárbaloldal európai parlamenti képviselői minden energiájukkal saját hazájuk ellen dolgoztak, és ezt évekig próbálták letagadni, majd egyszer csak büszkén, lelkesen kérkedve bevallották, hogy ez a politikai hitvallásuk. Ők arra büszkék, hogy a magyar polgároktól megkapott – Deutsch Tamás megítélése szerint: a magyar polgároktól ellopott – bizalommal visszaélve a saját hazájuk ellen áskálódnak.
Elképzelhető-e józan ésszel, hogy egy, a magyar választópolgárok bizalmából megválasztott európai parlamenti képviselő bármilyen oknál fogva annak érdekében dolgozik, hogy valamely politikai feltétel beteljesüléséig ne kapjon európai uniós fejlesztési forrást a saját országa?
– tette fel a kérdést. Miközben – jegyezte meg – az európai uniós fejlesztési források folyósításához nem politikai, hanem világos és egyértelmű jogi feltételeket kell teljesíteni. Emlékeztetett arra is: Donáth Anna (Momentum) azt mondta, a kormányváltás alapfeltétele, hogy a jövőben is megmaradjon az európai uniós nyomás a kormányon, vagyis arról beszélt, hogy az Európai Bizottságot Magyarországgal szembeni politikai nyomásgyakorlásra akarja használni. Azt is mondta: amit Cseh Katalin (Momentum) folyamatosan hangoztat, hogy ne Magyarország, hanem Brüsszel döntsön az európai uniós fejlesztési források felhasználásáról, az “bődületes badarság”, és szembemegy az Európai Unió működését meghatározó alapszabállyal, a szubszidiaritás elvével.
Tordai Bence (Párbeszéd) “bődületes hazugságnak” nevezte, hogy a kormány azonos lenne az országgal. Kijelentette: büszke azokra az európai zöld képviselőkre, akik megalkották a Fidesz-kormány elleni jelentéseket.
Deutsch Tamás azt mondta, hogy Cseh Katalin egy majd ötmilliárd forint értékű korrupciós ügyben érintett, de évek óta arról beszél Brüsszelben, Strasbourgban és Budapesten, hogy hogyan küzd a korrupció ellen.
Az pedig az egyértelmű jogszabályok nyílt megsértése, amit Tordai Bence a házépítése során tett
– jelentette ki, hozzátéve: a képviselőnek el kell majd bontania az engedély nélkül épített házát.
Az ellenzéki képviselők nem a kormánypártiakkal vitatkoznak, hanem sokmillió magyar polgárral
– szögezte le.
A kormánypártok azért dolgoznak, hogy az emberek jobban élhessenek, de Önök azért dolgoznak, hogy erőszakkal, külföldi befolyás igénybevételével a hatalmat megszerezzék
– fogalmazott.
Ha Magyarországon olyan súlyos jogállamisági problémák lennének, amik miatt nem érkezhet ide huszonegynéhány milliárd eurónyi fejlesztési pénz, akkor hogy lehet, hogy az ennél nagyobb értékű agrártámogatások ideérkezhetnek?
– tette fel a kérdést.
Sebők Éva szerint lehetne az európai intézményeket arra használni, hogy a magyar érdekeket képviseljék. Például azzal, hogy fellépjenek a felvidéki földelkobzások ellen, vagy az ellen, hogy Ausztria az ingázó egyedülálló szülőknek a családi pótlék különbözetet már több mint egy éve nem hajlandó kifizetni. De azért is tehetnének, hogy a diaszpóramagyarság szavazata teljesértékű legyen azzal, hogy nekik is biztosítják a levélben való szavazást – tette hozzá.
A vitát az elnöklő Dúró Dóra lezárta. Tessely Zoltán (Fidesz) zárszavában úgy értékelt: a vitában nem derült fényt tévedésre, javítást igénylő részletre, a jelentés tényszerűségét senki nem kérdőjelezte meg. Ezért továbbra is fontosnak tartható, hogy annak tartalmát megismerhesse a nagy nyilvánosság. Fokozottan hasznos lehet e tények ismerete a közelgő választások előtt – tette hozzá.
Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS