Az ukrán vezetés a háború kitörése óta lelkesen osztogat morális leckéket világszerte. Miközben ők maguk egyre mélyebbre süllyednek a napi politika mocsarában, hazánk eltekint a múltbéli, illetve aktuális sérelmeitől és teljes mellszélességgel támogatja a megtámadott ukrán népet.
Dacára a kisebbségi jogok lábbal tiprásának, a vállaltan neonáci halálosztagok irányába tanúsított hallgatólagos ukrán kormányzati támogatásnak és a diplomáciatörténetben példátlanul arrogáns fellépésnek, hazánk eddigi legnagyobb humanitárius akcióját szervezte meg és hajtja végre az ukrajnai menekültek támogatása érdekében. Mindennek ellenére az ukrán vezetés sorozatos kirohanásokkal, a magyar választási kampányba történő felháborító beavatkozással válaszolt. Miután a történteket megelégelte Kövér László, az Országgyűlés elnöke és egy televíziós interjúban hangot adott az ukrán elnök fellépésével szembeni aggályainak, az ukránok nem kicsit akadtak ki.
Az emberek mindig is bölcsek, és évszázadok óta tudják, hogyan reagáljanak a magyar Országgyűlés tiszteletlen elnökéhez hasonló „nempolitikusok” elfogadhatatlan és barbár kijelentéseire
– fogalmazott Andrij Szibiha, az ukrán elnöki hivatal helyettes vezetője. (Ehhez természetesen csak annyit érdemes hozzáfűzni, hogy egy senki által meg nem választott hivatalvezető éppenséggel milyen hangnemet engedett meg magának egy demokratikusan megválasztott parlament elnökével szemben.)
Sok mondanivalója van annak, aki bűnös. A szamarat a füléről, a bolondot a csevegéséről ismered fel. Hosszú beszéd, rövid ész
– folytatta fejtegetését Zelenszkij elnök hivatalának helyettes vezetője. Ezzel alighanem egyet is érthetünk, azzal a distinkcióval, hogy érdemes lenne mélyenszántó gondolatait az ukrán elnökkel is megosztania.
Végezetül érdemes megjegyezni, hogy Szibiha felemlegetett a második világháború alatt a Magyar Honvédség kötelékében harcoló alakulatok által elkövetett atrocitásokat is. Ezeket ugyan eltagadni nem szabad és nem is lehet, sőt, az áldozatokra kötelező emlékeznünk, ahogyan szembe kell tudni nézni a történelmi örökséggel is. Csakhogy ezen a ponton ajánljuk a drága hivatalvezető figyelmébe a tényt, hogy az ukránok tárt karokkal várták a náci Németország katonáit, mint felszabadítóikat a Szovjetunió elleni offenzíva megindításakor. Ellenben Magyarországot még „szövetséges” országként is meg kellett szállnia a német hadseregnek ahhoz, hogy a nácik szemében elfogadható bábkormány alakulhasson. Talán érdemesebb lenne elgondolkozni azon, hogy miért kapunk kritikákat ahelyett, hogy egyből kioktatásba kezdünk a magas lóról. Mert onnan bizony nagyot lehet esni…
Forrás: privatbankar.hu; Fotó: MTI/Ujvári Sándor
Facebook
Twitter
YouTube
RSS