A Fidesz értékelése szerint a Soros-szervezetek, Brüsszel és a szocialisták nyíltan egy terrorista oldalára álltak.
Budai Gyula, a kormánypárt országgyűlési képviselője csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján ezt arra hivatkozva jelentette ki, hogy – mint mondta – az elmúlt hetekben valóságos kampány folyt a röszkei zavargások egyik kulcsszereplője, Ahmed H. kiszabadításáért. Kifejtette: az elsőfokon terrorizmusért és határzár tiltott átlépése miatt elítélt férfi irányította azokat, akik megtámadták, megdobálták a schengeni határt védő rendőröket, elfogásakor pedig hét különböző útlevelet találtak nála.
A fideszes politikus megdöbbentőnek nevezte, hogy az Amnesty International (AI) kampányt indított a kiszabadításáért, a legújabb információk szerint pedig kártérítést is követel az államtól. Megjegyezte azt is, a hírek szerint az AI és a Migszol is jelen lesz a tárgyaláson, a Helsinki Bizottság pedig egy másik ügyben látja el Ahmed H. társainak védelmét. Budai Gyula azt is bírálta, hogy Brüsszel – egy baloldal által szorgalmazott elítélő határozat nyomán – szintén Ahmed H. szabadon bocsátását követelte, s nyomást próbált gyakorolni a magyar igazságszolgáltatásra. Tény az is, hogy az európai szocialista, liberális, zöld és kommunista frakció szimpátia-csoportképet készített, kifejezve szolidaritását a terroristával – emelte ki, az akciót nyílt támadásnak nevezve a független magyar bíróságok ellen. Miközben Európa retteg a terrorizmustól, Brüsszel nyíltan pártfogol egy terroristát – hangoztatta.
A kormánypárti politikus kitért arra is, hogy Ahmed H.-t meghatalmazott védőként védi Bárándy Péter, aki az MSZP-SZDSZ kormány igazságügyi minisztere volt. A kérdés, ki fizeti a révészt – vetette fel. Egyúttal arra szólította fel az MSZP-t, hogy valljon színt a kérdésben. Jelezte azt is, hogy bármilyen döntés születik a másodfokú bírósági tárgyaláson, azt tudomásul veszik.
A képviselőt kérdezték arról, hogy az amerikai nagykövetség szerint méltánytalanul sújtja az új civil törvény a szervezetek egy célzott csoportját. Budai Gyula azt felelte: szerdán jelen volt Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter és Eric Holcomb, Indiana állam kormányzója tanácskozásán, amelyen a követség ügyvivője is részt vett. Ha egy ilyen szintű találkozón nem került szóba az ügy, akkor okafogyott a kérdés – vélekedett.
Kérdezték arról is, hogy arról is, hogy költségvetési csalás őrizetbe vették Czeglédy Csaba szocialista politikust. Azt felelte, folyamatban lévő ügyet nem kíván kommentálni, azonban az MSZP-nek tisztáznia kell a szombathelyi politikushoz fűződő viszonyát. Egy másik felvetésre visszautasította, hogy az ügynek politikai motívuma lenne, szerinte az MSZP minden alkalommal politikai boszorkányüldözést emleget ahelyett, hogy magába nézne.
MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS