Pesti Srácok

Kiszórta Szanyit az MSZP jelölőbizottsága

Kiszórta Szanyit az MSZP jelölőbizottsága

Alaposan megrostálta a vezető tisztségekre jelentkezőket az MSZP jelölőbizottsága. A fővárosi és megyei delegáltakból álló testület döntött arról, hogy kik kerülhetnek a hétvégi kongresszus elé – írja a nol.hu.

Azok, akik nem kapták meg a bizottsági tagok egyharmadának támogatását, nem válhatnak jelöltté, vagyis a tagság nem szavazhat rájuk a tisztújításon. A nol.hu információi szerint így járt az elnökhelyettesi tisztségre jelentkező Szanyi Tibor EP-képviselő és Gúr Nándor eddigi alelnök. Ezzel biztossá vált, hogy az MSZP második embere Gőgös Zoltán agrárpolitikus lesz, ő az egyetlen jelölt a tisztségre. (Már korábban eldőlt, hogy Tóbiás Józsefnek és Botka Lászlónak sem lesz kihívója az elnöki és a választmányi elnöki posztért.)

A jelölőbizottság hat alelnökjelöltet engedett át, közülük kerül ki az MSZP két vagy három alelnöke. Megkapta a szükséges támogatást Ujhelyi István EP-képviselő, Lukács Zoltán frakcióvezető-helyettes, Tóth Csaba, a zuglói és Márton Roland, a székesfehérvári szervezet elnöke, Kovács László korábbi pártelnök, külügyminiszter és uniós biztos, valamint Gőgös Zoltán, aki azonban kiesik a jelöltek közül, ha megválasztják elnökhelyettessé.

PestiSracok facebook image

Kovács Lászlót a két évvel ezelőtti tisztújítás előtt a jelölőbizottság eltanácsolta, most viszont a kongresszusi küldöttek dönthetnek sorsáról. Nem lett viszont alelnökjelölt a Brüsszelből hazatérő Gurmai Zita és Korózs Lajos korábbi szociális államtitkár sem. Ők az elnökségi tagsággal vigasztalódhatnak, amiért viszont nagy lesz a verseny, hiszen 32 jelölt van. Az elnökség várhatóan tizenöt tagú lesz, ám ebben a tisztségviselők is benne vannak, így valójában csak kilenc hely nyitott, amiből a kvótaszabályok miatt hármat nőknek, hármat pedig 35 éven aluli politikusoknak kell betölteniük.

Forrás: nol.hu/atv.hu

Fotó: Mno.hu

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.