Pesti Srácok

Már több mint 180 millió forint gyűlt össze, mert Jónak lenni jó

Már több mint 180 millió forint gyűlt össze, mert Jónak lenni jó

A Mészáros és Mészáros Kft. 20 millió forintos felajánlásával mintegy 180 millió forintra nőtt a pénzadományok összege vasárnap 20 óráig a közmédia ötödik Jónak lenni jó! elnevezésű jótékonysági akciójában.

A Mészáros és Mészáros Kft. 20 millió forinttal, a svájci református egyházak segélyszervezete (HEKS) 31 millió forinttal járult hozzá a jótékonysági kampányhoz, amelynek egész napos műsorfolyama a Magyar Református Szeretetszolgálatot támogatja - mondta el Siklósi Beatrix, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) nemzetiségi, külhoni és kiemelt projektek főszerkesztője vasárnap az MTI-nek. A 1358-as adományvonalon hívásonként 250 forinttal lehet hozzájárulni a kezdeményezéshez. A mediaklikk.hu/jonaklennijo oldalon több mint 70 felajánlott tárgy vásárolható meg fix áron december 31-ig, továbbá négy tárgyra lehet licitálni vasárnap: Jean-Paul Belmondo francia filmszínész kabátjára, Forma 1-es dedikált zászlóra, a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. Viktória mintával festett korsóvázájára és Terence Hill mellényére.

A fix áron vásárolható tárgyak között található egyebek mellett Dzsudzsák Balázs dedikált meze, rézkarc és rézmetszet a Tiszántúli Református Egyházkerület és Református Kollégium Gyűjteményeiből, Dani Gyöngyi paralimpikon vívó mellvédje, Udvaros Dorottya dedikált CD-i, a magyar férfi kosárlabda válogatott játékosai által dedikált kosárlabda, a magyar női kosárlabda válogatott játékosai által dedikált mez, Gera Zoltán dedikált futballcipője, Pege Aladár 1982-es dedikált bakelit lemeze, sakktábla Lékó Péter és Vlagyimir Kramnyik dedikálásával és Gyurta Dániel dedikált díszdobozos érme.

Vasárnap estig a közmédia szinte valamennyi csatornáján - a Dunán, a Duna Worldön, az M1-en, az M5-ön és a Kossuth rádióban - foglalkoznak a jótékonysági akcióval, a műsorvezetők és műsorkészítők fogadják a hívásokat, pénzügyi felajánlásokat.

PestiSracok facebook image

A Jónak lenni jó! akciója 2012-ben a Böjte Csaba szerzetes alapította Dévai Szent Ferenc Alapítványt mintegy 100 millió forinttal, 2013-ben a Katolikus Karitászt csaknem 120 millió forinttal, 2014-ben a Magyar Ökumenikus Segélyszervezetet 167 millió forinttal, tavaly pedig a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálatot mintegy 225 millió forinttal tudta segíteni.

PS/MTI, Fotó: M1

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.