Pesti Srácok

Meghalt Klapka György

Meghalt Klapka György

Szerda délután hunyt el a legendás üzletember, akit a Vámház körúti zálogházának reklámjából az egész ismerhetett. Klapka György nem sokkal születésnapja után halt meg, szenteste töltötte be a 88-at.

Szerdán reggel még a Mokkában szerepelt, majd posztolt is közösségi oldalán, ám délután összeesett és elhunyt - írja a Blikk. A tragikus hirtelenséggel elhunyt Klapka a TV2 adásában arról beszélt, hogy megtalálták zaklatóját illetve beszámolt a születésnapi kisebb balesetéről. A Blikk úgy tudja, hogy ugyanabban a villában lelte halálát, ahol korábban volt felesége, Mary Zsuzsi is elhunyt. Az énekesnő szintén az ünnepek alatt veszítette életét. Klapka György halálhírét egy közeli hozzátartozója megerősítette a lapnak. Felesége nem kívánt nyilatkozni, a család türelmet kért.

Klapka György 1928-ban született egy művész és egy kereskedő gyermekeként, 1944 végén behívták katonának, alakulatával Zsámbékig jutottak, itt bekerítették őket az oroszok, de néhány társával sikerült megszöknie. Tanulmányait a Színművészeti Főiskolán kezdte, ahol Soós Imre és Gera Zoltán is az osztálytársai voltak. Ezután balettozni tanult és teljesen beleszeretett a tánc világába. Először egy budapesti varietében lépett fel, majd számos országban megfordult – egészen 42 éves koráig volt a pályán. Élettörténete filmbe illő, előfordult, hogy halálra ítélték, ötször nősült, reklámfilmjei igazi klasszikusokká váltak. Még táncosként kezdett kereskedelemmel foglalkozni, egyik leghíresebb vállalkozása a Klapka Üzletház volt. Az utóbbi években a diótermesztés volt a szenvedélye.

PestiSracok facebook image

Forrás: Blikk; Fotó: Fülöp Máté

Ajánljuk még

A Mezey-válogatott egyik legnagyobb rejtélye a Nyilasi-ügy lett – Ma sem egyértelmű, hogy miért maradt itthon a csapatkapitány

Exkluzív 2021 június 2.
A Mezey-válogatott történetében három különlegesség, ha úgy tetszik, nagy rejtély, „titok” van. Az egyik az, hogy miként tudott szinte a semmiből kinőni egy világverő gárda? A másik, hogy miért ért véget ez a csodálatos menetelés úgy, ahogyan véget ért? A harmadik pedig az, hogy a csapat szellemi vezére és csapatkapitánya, Nyilasi Tibor vajon miért nem utazott ki a mexikói világbajnokságra? Visszaemlékező sorozatunk mai részében a Nyilasi-ügy hátterét igyekszünk feltárni.