Felfoghatatlan, hogy olyan, jogállamnak nevezett hazug világban élünk, ahol nem számít bűncselekménynek, ha a nemzetbiztonság egykori vezetőinek tudtával bolgárnak álcázott orosz titkosszolgálati emberek átvilágítják a magyar elhárítás középvezetőit – írta Gajdics Ottó, a Magyar Idők főszerkesztője Szilvásy György, a Gyurcsány-kormány titokminisztere és három társa, köztük két korábbi NBH-főigazgató tegnapi jogerős felmentő ítéletéről. Gajdics a 2007-ben történt durva titkosszolgálati visszaélés (egyébként 2041-ig titkosított) ügye apropóján nem mulasztotta el megjegyezni, hogy az egész botrány ezer szállal kötődik az Apró-klánhoz.
“Beengedték, sőt behívták őket a magyar szolgálatok épületébe, oda bevihették a saját gépeiket, amelyek segítségével nagy mennyiségű igen érzékeny adatot lophattak ki játszi könnyedséggel. Álnaiv a kérdés, de tegyük azért föl: előfordulhatna ez rajtunk kívül bármelyik uniós tagországban, például Németországban, Franciaországban? Mi lenne a világ szerencsésebb tájain a büntetése azoknak, akik akár csak erőtlen próbálkozást tennének hasonló bornírtság elkövetésére?” – teszi fel a kérdést a Kém over című publicisztikában Gajdics Ottó, leszögezve: Szilvásynak, Galambosnak, Laborcnak épp az lett volna a kötelessége, hogy afölött őrködjenek, hogy ilyesmi ne fordulhasson elő. Az bizonyításra sem szorul, hogy ezt a kötelességüket megszegték.
De mi a francot csinált évekig az állítólagos fideszes befolyás alatt álló nyomozó és vádhatóság, ha nem sikerült kideríteniük és támadhatatlan vádemelésben megfogalmazniuk, mit tett valójában az említett díszes társaság? A tekintetes bíróság áldásosnak nem nevezhető ámokfutásáról már nem is beszélve, amelynek során az először kiszabott börtönbüntetésből bűncselekmény hiánya kerekedett a megismételt eljárás során. Többek között azért, mert nem volt egy használható magnó és kazetta, amellyel visszahallgathatóan rögzíthették volna a tárgyalásokat. Az ember nem tudja, hogy sírjon vagy röhögjön.
Gajdics Ottó teljes írása ITT olvasható el, a PestiSrácok.hu tegnapi (videó)beszámolója pedig ITT nézhető meg.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS