A Fenyő-ügy árnyéka mindig kísértett – mondta a Fenyő János médiacézár meggyilkolásának ügyében felbujtással gyanúsított Gyárfás Tamás az Átlátszónak adott interjújában. A Nap TV egykori ura következetesen állítja: szerinte a hatóságok rossz nyomon járnak, de azt nem árulta el, hogy az ő elgondolása szerint ki lehetett a felbujtó, mert “senkit nem akar támadni”, “csak magát védeni”.
Gyárfás a terjedelmes interjúban többször említette Kovács Lajos nyugalmazott rendőr ezredest, a “döglött ügyek” osztályának volt vezetőjét, a Fenyő-ügy egykori főnyomozóját. Szerinte a sztárrendőr többször próbálta rávenni Tasnádi Pétert arra, hogy valljon ellene, és akkor “kinyílik a cella ajtaja”. Hozzátette: Tasnádi már 2002-2003-ban felhívta őt a börtönből, hogy ezt elmondja. A nehézfiú úgy keveredett a Fenyő-ügybe, hogy a rendőrök feltételezése szerint a Nap TV volt tulajdonosa 1997. őszén megbízta őt a médiacézár likvidálásával, de végül nem végezte el a “munkát”. Gyárfás ugyanakkor azt mondja: semmiféle bűncselekményre nem bujtotta fel Tasnádit.
Gyárfás a beszélgetés során beszélt a Napkelte körüli harcról is, ami egy bírósági döntésnek köszönhetően 1996 októberében lezárult:
Az MTV mintegy másfél évre adta át egy Fenyő-érdekeltségnek a Napkelte szerkesztésének jogát. Az újonnan megválasztott elnök, Peták István 1996 őszén kijelentette, az viszi tovább a műsort, akinek a javára dönt a választott bíróság. És ez 1996. október 11-én mi voltunk. 1997. január 1-jén a Nap TV visszakapta a jogait, Fenyő Jánostól és csapatától az MTV pedig elbúcsúzott. Elégedett, boldog voltam. Én soha nem lépnék fel erőszakkal senkivel szemben sem, de az eleve a józan ész ellen szól, hogy ha valaki 16 hónappal a totális győzelme után megölesse legyőzött üzleti konkurensét. Hacsak nem abnormális, miért kötelezné el magét bárki is egy nyert helyzetben az alvilágnak? Miért fizetne ezért egy vagyont, mert bárki bármit is mond, szívességből nem gyilkolnak. Nem törődtem én már Fenyővel, de nem is akartam közösen tévét indítani vele. Ez soha fel sem merült.
Az interjúban természetesen szóba került a rettegett Energol-vezér, Portik Tamás is, akit ugyancsak felbujtóként gyanúsítanak a Fenyő-ügyben és aki éveken keresztül rögzítette a Nap TV volt tulajdonosával folytatott beszélgetéseit:
1994-ben találkoztunk először, egy ingatlanügynök közreműködése eredményeként, ekkor vette bérbe a Kelenhegyi úti házamat. Egy évig lakott benne, majd, azt kell, mondjam, hogy a bánatomra – mert tisztességgel fizetett – nem hosszabbított. Egyszer, még a bérlet ideje alatt hívatlanul megjelent nálam a barátnőjével, mert az Operabál-belépőit a címemre küldette. Ezt mondjuk furcsálltam. Még inkább értetlenül fogadtam, amit az ingatlan átadásakor tapasztaltam: elektromos vezetéket tettek a kerítésre, tucatnál is több figyelő monitor volt a konyhában, és úgy tizenöt marcona őrző-védő a házban, a kertben. Ekkor már érzékeltük a feleségemmel, hogy különös ember lehetett a bérlőnk.
A Nap TV volt tulajdonosa leszögezte: Portik Tamástól a ház visszavétele óta tartott; úgy érezte, hogy ezzel az emberrel jobb nem ujjat húzni, ezért nem küldte el őt azonnal.
Többször is azzal rémisztetett, hogy mivel járna számomra, hogy ha ő bemenne a rendőrségre és ellenem vallana. Megvallom, a Kovács Lajos által ellenem felszított hangulatban tartottam attól, hogy ha Portik beváltja a fenyegetését, azon Kovács Lajosék kapva kapnának. Évekbe telne, amíg tisztáznám magam, biztos, hogy a sajtó középpontjába kerülnék. A szorongásomat csak az tudná megérteni, aki ezt átélte
– tette hozzá Gyárfás.
A Fenyő-gyilkossággal összefüggésben néhány hete Gyárfás Tamás új ügyvédje, Zamecsnik Péter is nyilatkozott a PestiSrácok.hu-nak. Ebben az ismert jogász beszélt Kovács Lajosról, Princz Gáborról, a Tasnádi Péter-féle állítólagos megbízásról és a Portik-hangfelvételekről, de hangsúlyozta azt is, hogy szerinte Gyárfás Tamás ellen nem szabadna vádat emelnie az ügyészségnek, mert a rendelkezésre álló bizonyítékok még a megalapozott gyanúhoz is gyengék.
Fotó: Horváth Péter Gyula/PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS