Ezek az akarnok gyerekek, mint Orbán, előbb-utóbb megbuknak -írja közleményében a DK elnöke, aki a miniszterelnökkel ellentétben már megtapasztalta, hogy mi az a bukás és népharag. Felelevenítve régi emlékeit most arról ír, hogy nem lehet tartósan úgy élni, hogy valakik nagyon jól élnek, valakik meg nagyon rosszul, a nép egy idő után úgyis egyenlőséget tesz vagy csendesebben vagy hangosabban. Az ő esetében ez hangosabbra sikerült, de sajnos a vagyonelkobzás elmaradt.
Van annak egy diszrkét bája, amikor a Rózsadomb tetejéről, a nép hátán meggazdagodó, bukott politikus ír a normalitásról, az egyenlőségről és a bukásról. Gyurcsány Ferenc ugyanis taktikusan egy olyan családba nősült, ahol az emberek kifosztása dicsőségnek számít. Ami anyagilag a Gyurcsány-Dobrev házaspár mögött van, annak tőkéjét az emberektől elkobzott vagyon alapozta meg. S bár a kommunizmusban az egyenlőséget hirdették, valójában sosem éltek vele.
Gyurcsány Ferenc is most ezt hirdeti, nameg a normalitást, de az ő hatalma alatt egyik sem volt. Most mégis azzal jön, hogy Orbán fog bukni előbb vagy utóbb. Mint írja a nagy bölcs:
Nem lehet tartósan úgy berendezni a világot, hogy kevesek pokolian jól élnek, pokoli sokan meg nagyon rosszul élnek.
Kíváncsiak lennénk, hogy Gyurcsány Ferenc melyik közé sorolja magát, de sajnos erről nem nyilatkozott. Van azonban sejtésünk, hogy ezek a “jó” gondolatok a budai hegyek levegője között születtek, ahol a négyzetméterárak is a felhők között vannak. Éppen ezért vannak sejtéseink. A DK elnöke szerint egyébként
Ez egy egyensúlytalan állapot, nyilván fognak majd felhalmozódni hatalmas vagyonok, de egy idő után visszaveszi majd a nép. Jó esetben csendesebben, rossz esetben hangosabban és harcosabban.
Az ő esetében sajnos nem vette vissza soha a nép, az ellopott vagyont pedig lett volna igény rá. 2006-ra viszont emlékszünk, akkor a nép, amiről Gyurcsány beszél nem a békés megoldást választotta. Most viszont egyáltalán nincs forradalmi hangulat, így jobb lenne, ha a bukott politikus a konyak melletti ábrándozás helyett nem egy párhuzamos valóságban élne, hanem a realitás talaján mozogna.
Forrás: MTI, fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS