Az MSZP rovására érhet el jó eredményt a Demokratikus Koalíció, ha a szocialisták nem fognak össze velük a választásokon – üzente meg a júniusi tisztújításra készülő MSZP-nek a Gyurcsány-párt. Gyurcsányék üzenetéről a Magyar Idők számolt be. A napilap cikke szerint a DK nem titkolt szándéka, hogy az MSZP-vel együtt vágjanak neki a választásoknak, így nem mindegy nekik, ki lesz az elnöke. Gyurcsányék Tóbiást jelölnék az MSZP élére. Ezzel kapcsolatban a PestiSrácok.hu szocialista forrása korábban úgy nyilatkozott, hogy az MSZP nem fogja felvállalni, hogy beálljon Gyurcsány Ferenc mögé, mert a DK vezére megosztó politikus, akit többen utasítanak el, mint ahányan nem.
A DK „üzenőfalának” nevezhető Európa kávézó blogon közzétett írásból kiderült: fő szempontjuk, hogy az MSZP vezetője mennyiben „Gyurcsány-fóbiás”. Így az elnöki posztra bejelentkező Szanyi Tibor megkapja a magáét, aki a lipótmezei elmegyógyintézetbe, s a Csillag börtönbe is elküldte már Gyurcsányt. Mint fogalmaznak: nem tudni, hogy miközben Szanyi „dögös” szervezetet szeretne, „szán-e bármilyen szerepet ebben az általa Brüsszelbe utaztatott gój motorosoknak”.
Ezután a másik elnökaspiránsra, Harangozó Tamásra húzzák rá a vizes lepedőt, mert a frakcióvezető-helyettes kijelentette: „Gyurcsány Ferenccel nem megy. Ő akarva vagy akaratlanul egyszerre két dolgot teljesít: megosztja a baloldalt, és egyben tartja a Fidesz szavazóbázisát”. A DK-s blog szerint különös, hogy azután mondja ezt, „hogy az MSZP és a DK közös (!) jelöltje agyonverte a Fideszt Salgótarjánban”.
Gyurcsányék szerint „beugorhat még Botka László, akit a pártban csak Vaci Laciként emlegetnek, és aki ugyancsak Gyurcsány-fóbiában szenved”. Az írás arra a következtetésre jut, hogy a legnagyobb eséllyel Tóbiás József vág neki a megméretésnek. „Őt erősítheti, hogy amikor mindenki kihátrált, ő beugrott, továbbá a tarjáni siker is. Korábban ő is tett megjegyzéseket a szövetséges pártra, bár az utóbbi időben efféle megszólalásai kétségkívül ritkultak” – hízelegnek.
Felróják viszont, hogy az MSZP-ben ma az a hang a legerősebb, hogy önállóan akarnak indulni a választáson, mert úgy érzik, így érhetik el a legjobb eredményt. „A DK-hoz való viszony, a velük való együttműködés ezért is nyomasztja őket, mert Gyurcsányék önállóan is simán bejutnak, ráadásul egy jó kampánnyal komoly eredményt is elérhetnek, akár a szocialisták rovására” – fogja fenyegetőre a DK-s blog.
Hogy Gyurcsányék reményei beteljesednek-e, nem tudni, az viszont biztos, hogy Tóbiás József a Magyar Időknek nemrég adott interjújában kijelentette: a választásokon nem összefogásnak, hanem a választókerületekben helyi társadalmi szövetségnek kell létrejönnie. „Engem nem foglalkoztatnak Gyurcsány Ferenc nyilatkozatai, ezek nem befolyásolják a döntéseinket” – állította.
Korábban a PestiSrácok.hu is írt az MSZP-n belüli helyezkedésekről. A párt belső ügyeit testközelből ismerő szocialista forrásunk kérdésünkre elárulta, a Magyar Szocialista Párt nem fogja felvállalni, hogy beálljon Gyurcsány Ferenc mögé. Portálunk természetesen a részletekre is kíváncsi volt, így megkérdeztük, elvi szinten mely nevek merültek fel, kik lehetnek esélyesek arra, hogy a baloldalt vezessék a 2018-as választási kampányban.
“Puch László az MSZP frakcióvezető-helyettesét, Tóth Bertalant favorizálná, őt építené fel fokozatosan a választásokig. Puch ötlete azonban nem arat osztatlan sikert. Az elnök, Tóbiás József mögött Szekeres Imre és Baja Ferenc áll, de mind a ketten pontosan tudják, hogy Tóbiás eladhatatlan miniszterelnök jelöltnek. Tóbiás amúgy is gyenge, többek között ezért sincs pártvezetés. Azt ugyanakkor nem tudni, hogy Szekeres és Baja kiben gondolkodik, még nem terítették ki a lapjaikat. Botka László lehetne az a személy, aki mögé mindannyian beállnánk, és akit mindannyian támogatnánk, de Botka többször is egyértelműsítette, hogy nem akar miniszterelnök-jelölt lenni. Rajtuk kívül négy olyan politikusunk is van, akinek vannak miniszterelnök jelölti ambíciói, de ők meg egymással sem állnak szóba, nem lehet őket egy asztalhoz ültetni, bizalmatlanok egymással. Kunhalmi Ágnesről, Mesterházy Attiláról, Harangozó Tamásról és Ujhelyi Istvánról van szó“ – összegzett szocialista forrásunk.
Vezető fotó: Szentmiklósi János/MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS