Gyilkos támadássorozat, 32 lövés, 14 szöglet sem volt elég a németeknek Costa Rica ellen, hogy kivívják a továbbjutást. Noha a meccs közben egy ideig úgy nézett ki, hogy az ő gépezetük is elsüllyed, de végül ezt a csatát kihozták győztesen. A korábbi eredményeik miatt azonban élénken kellett figyelniük a másik front eseményeit, és ott végül – ki gondolhatta volna előre – olyan eredmény született, amely szerint a németeknek gyakorlatilag esélyük se volt a végső győzelemre.
Villámháborúval kezdődött a meccs, a bajban lévő németeknek igencsak sietős volt átrendezni a csoportjukban a csapatok közti határokat. Rendesen megszórták a Costa Rica-i kaput az első húsz percben, és Navas érdeme volt, hogy nem lett ebből sokkal csúnyább pusztítás – Musiala, Goretzka és Müller is betalálhatott volna. A félidő második felére sem változott érdemben a helyzet, a németek einstandolták a labdát, Costa Rica hálás lehetett a sorsnak, hogy ilyen olcsón megúszta, hogy helyenként megszállták a térfelét. Musiala kevéssel tévesztett célt, és Gnabry is megpróbálta növelni a góljai számát.
A német védelemnek azonban nem tett jót a permanens unalom, és amikor egy kicsit foglalkoztatták az őröket, akkor hibát hibára halmoztak. Raum végigasszisztálta, hogy Campbell megkerülje – igaz, utána nem boldogult a labdával a Costa Rica-i –, majd Rüdiger szúrta hátba kis híján a saját csapatát: gyakorlatilag gólpasszal kínálta meg a hátvéd pozícióból előretörő Fullert, és csak Neuer bravúrja miatt maradt ki a helyzet. A félidő zárásaként Sané manőverezte magát szépen helyzetbe, de aztán kilőtte az eget.
Kicsit álmosabban kezdték a második játékrészt a németek, alábbhagyott a támadási intenzitásuk, pedig alig hűlt le az idő Katarban. Keveset kellett csak várni, és elkezdett megfordulni a csoportküzdelem menete, amikor a másik találkozón egyenlített Japán Spanyolország ellen, amivel az ázsiaiak feljöttek a második helyre. És csak ekkor kezdődött a német gépezet igazi süllyedése: előbb jött a hír, hogy a japánok átvették a vezetést a másik meccsen, amivel Hansi Flick gárdája lecsúszott a csoport harmadik helyére, az 58. percben aztán Campbell lövésének még útját állta Neuer, de Tejeda már bekotorta a kipattanót. Ezzel a németek a csoport utolsó helyére kerültek.
Mindkét meccsen rosszul alakultak a németek dolgai… ezzel jár, ha egyszerre két frontra kell figyelni. Folytatták azonban, amibe belekezdtek, Musiala kétszer is a kapufára lőtte. Jött azonban Vargas, és egy kapu előtti adok-kapok végén berúgta Costa Rica vezető gólját. Ez egészen reménytelen helyzetbe hozta az Internationalelfet. Sőt, ekkor Japán és Costa Rica állt továbbjutásra.
A németeket azonban nem olyan fából faragták, mint akik nem harcolnának az utolsó passzig, úgyhogy megindították az utolsó elkeseredett offenzívát, és kidolgoztak vagy 1500 tonna helyzetet. Havertz nagyon higgadtan értékesítette a Füllkrugtól kapott labdát. Percekkel később Füllkrug is kilőhette volna Costa Ricát, de Navas bravúrral védett, majd Musiala óriási ziccerben fölé durrantott. Bennette révén még kaptak egy esélyt a közép-amerikaiak, de aztán elvéreztek. Előbb Havertz lőtt újabb gólt Gnabry passzából, majd Füllkrug is értékesített egy egészen a kapu közvetlen közeléig kijátszott ziccert. Tolták-tolták, ami a csövön kifért, de hiába verték végül magabiztosan Costa Ricát, ezzel csak a spanyoloknak tettek szívességet, a másik fronton viszont olyan eredmény született, ami miatt a németek kénytelenek voltak belenyugodni, hogy most nem játszanak több vb-meccset. A világbajnokság tanulsága a németek számára, hogy csak be kellett volna rúgni a japánok ellen, és akkor másfél hét alatt összedőlt volna az egész ellenállás.
COSTA RICA–NÉMETORSZÁG 2:4 (0:1)
al-Hor, al-Bajt Stadion, v: Stéphanie Frappart (francia)
gólszerzők: Tejeda (58.), Vargas (70.) – Gnabry (10.), Havertz (73., 85.), Füllkrug (89.)
sárga lap: Duarte (78.)
Facebook
Twitter
YouTube
RSS