Személyes megtapasztalásokkal fűszerezett beszélgetéssel rukkolt elő Bohár Dániel, aki ezúttal Hollik Istvánnal készített interjút a PestiTV-n. A Mi vagyunk a magyarok című műsorból egyebek mellett az is kiderült, hogy a jobboldal 2002-es veresége volt az a politikai élmény, ami miatt Hollik úgy döntött, Magyarországot akarja szolgálni. A kereszténydemokrata politikus kifejtette, eltökélt szándéka volt, hogy a baloldal soha többé ne kerüljön a hatalom közelébe. Az pedig, hogy ennek érdekében milyen utat választott magának, hogyan élte meg ezt az időszakot és milyen kihívásokkal néz szembe a mai napig is, kiderül abból a valóban személyes interjúból, amit Bohár Dániel készített az ismert politikussal.
Az országgyűlési képviselő a PestiTV “Mi vagyunk a magyarok” című műsorában Bohár Dániellel osztott meg személyes életéből néhány kevésbé ismert részletet, valamint arról is beszélt, hogy mennyire volt kiemelten fontos számára az a közösség, ahová fiatalként csatlakozott. Úgy fogalmazott: Nagymaros meghatározó volt számára, a Dunakanyarban élők pedig úgy érezték, hogy lényegesen többet ki lehet hozni a térségből, mint amit gyermekként felismert. Szavai szerint
a kommunisták úgy gondolták, nem vagyunk arra méltók, hogy döntést hozzunk, így elvették ezt a jogot tőlünk. Majd a rendszerváltás után visszajöttek a komcsik, akik folyamatosan le akartak beszélni arról, hogy vállaljuk önmagunkat. Az elmúlt tíz évben az egyik legnagyobb eredmény az, hogy merünk büszkék lenni
Hozzátette:
Én azért szeretnék dolgozni, hogy mi magyarok büszkék nemzetté váljunk.
-fogalmazott Hollik István. A Fidesz kommunikációs igazgatója arról is beszélt, hogy hatalmas sportrajongó, gyerekkorában rengeteg sportot kipróbált, a foci pedig örök szerelme. A sport pedig arra tanította meg, fontos a kitartás és miért jó a csapatjáték.
Teljesítmény, belerakott eredmény nélkül nem megyünk semmire
Bohár Dániel kérdésére válaszolva azt is elmondta, hogy szülei vallásos emberek, így ő ebbe született bele, “ami nem azt jelenti, hogy a hitében néha nem rendül meg az ember”, de számára természetes volt, hogy hívőként tekintsen a világra. Szüleitől, nagyszüleitől ideológiai szempontból is rengeteg mindent kapott, sokat köszönhet nekik: “példát és mintát”. Arról is beszélt, hogy édesanyja kitelepítésben született, édesapja szintén “hátrányos helyzetű volt” keresztény értelmiségiként, de ennek ellenére volt tartásuk, egyikük sem lépett be a kommunista pártba, és úgy vállalták a hitüket, hogy tudták, ez mekkora hátránnyal jár.
Én kitartást, az értékek melletti elköteleződést tanultam a szüleimtől, ami a politikában elengedhetetlen
– hangsúlyozta a kereszténydemokrata politikus, aki arról is izgalmas részleteket árult el, mikor és miért döntötte el, hogy politikus lesz. Önkéntesként kezdte, bármilyen feladatot – plakátolás, kampány – örömmel vállalt.
Úgy fogalmazott: Az az idő a közösségépítésről és egymásba kapaszkodva telt. Képviselőként pedig még mindig meghatódottsággal lép be az országgyűlésbe annak ellenére, hogy azt az ellenzék megpróbálja lerombolni hétről-hétre.
Az országgyűlésben az emberek által megválasztva képviselőként dolgozni nincs szebb érzés.
Hozzátette: a legnagyobb kihívás számára a munkájában az, hogy kibírja azt a fajta tiszteletlenséget, amit az ellenzéki képviselők produkálnak.
A legnagyobb baj az, hogy a valóságtól milyen módon rugaszkodnak el. Nekik az a lényeg, hogyan tudnak bennünket besározni, a munkánkat becsmérelni. Annak érdekében, hogy az emberekben elégedetlenséget ültessenek el. Az ő gondolkodásuk középpontjában az érhető tetten: hogyan tudják megragadni a hatalmat bármi áron. Sem a Ház méltósága nem számít, más ember tisztelete nem számít…csak az, hogy ők kerüljenek hatalomra
Hozzátette: még azt sem veszik észre, hogy az ő gondolkodásuk középpontjában is Orbán Viktor áll.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS