Soros György stratégiai tervei között szerepel, hogy át kell alakítani Európát – olvasható a hirado.hu-n. Az elmúlt időszakot látva elmondható, hogy a kezdeményezés valóban sikeres volt, hiszen az Európai Unió vezetésének jelentős része támogatta az elképzelést – jelentette ki Földi László titkosszolgálati szakértő.
A stratégia egyik legkiemelkedőbb támogatójának talán Angela Merkel német kancellárt lehet nevezni, aki kihirdette a Willkommenskultur-t, ezzel megnyitva Európa határait. Angela Merkelnek azóta jelentősen csökkent a támogatottsága, időközben lemondott a CDU pártelnöki tisztségéről is, utódát egy hét múlva választják meg.
A szakértő szerint a francia elnök, Emmanuel Macron szintén Merkelhez hasonló politikát folytat, és pontosan követi az utasításokat. A francia elnök többször kijelentette már, hogy ő is az „Egyesült Európában” érdekelt, és támogatja a német kancellár menekültpolitikáját.
De csakúgy, mint Merkel, Macron is egyre népszerűtlenebb, gyakorlatilag az egész társadalom a gazdaságpolitikája ellen tüntet Franciaországban
– hangzott el a Kossuth Rádió Vasárnapi Újság című műsorában.
Kurz meghatározó ideával rendelkezik
Földi László szerint a Macron-Merkel pároshoz még Sebastian Kurz osztrák kancellárt lehetne felemelni. Mint mondta, Kurz egy nagyon népszerű politikus hazájában, és konkrét ideája van arra, hogy meghatározó politikus legyen Európában. Népszerűségének a lényege, hogy részben szembefordul a mainstream mondatokkal a migráció ügyében. Kurz szerint ugyanis a migráció rendben van, de az illegális migrációval már ő sem ért egyet. Kurz számára is követelmény az Európai Unió határainak védelme.
Az európai társadalom számára fontos a biztonság, de azok, akik ennek megakadályozásában spekulálnak, egy olyan játékot játszanak, amely a radikálisokat háttérbe akarja szorítani
– mutatott rá a titkosszolgálati szakértő. Ilyennek számít például Magyarország és a többi V4 ország, valamint más, hasonló gondolkodású állam vagy politikus.
Ezek az országok egyértelműen elutasítják az „Európai Egyesült Államok” koncepcióját és stratégiáját, és a nemzetállamok stratégiájában érdekeltek
– fűzte hozzá a rádió műsorában.
Politikai támadások
Megjegyezte, ezeket az országokat folyamatosan érik a politikai támadások, melyek lényege, hogy a választók bizalma megrendüljön. Szerinte egy kettősség alakult ki a vélemények és az álláspontok tekintetében, és ez a fajta kettősség mutatkozik meg majd a következő hónapokban is, egészen a májusi európai parlamenti választásokig. Úgy véli, a szavazás eredményében azonban nem lesz jelentős áttörés.
Forrás: hirado.hu; Fotó: MTI Fotó: Szigetváry Zsolt
Facebook
Twitter
YouTube
RSS