Új, hiánypótló képzést indít a Városháza, Budapesti Városdiplomáciai Akadémia néven, a Friedrich-Ebert-Stiftung támogatásával. Az intézet vezetője Balázs Péter, Bajnai Gordon volt külügyminisztere, a CEU tanára. Jávor Benedek, párbeszédes politikus, Karácsony Gergely párttársa is előadóként fog dolgozni az akadémián. A megnyitón a balliberális oldal összes megmondóemberét elővették, többek között Batiz András egykori kormányszóvivőt, Ungváry Krisztián történészt, és feltűnt a színen a függetlennek aligha mondható Political Capital elemzőintézet is.
Az augusztus 29-i évnyitón Karácsony Gergely, Balázs Péter és Korányi Dávid köszöntötte a résztvevőket, előadást tartott még Markó Béla volt RMDSZ-elnök, Jeszenszky Géza ex-külügyminiszter és Szelestey Lajos zsurnaliszta. Utóbbi felszólalása annyira kritikán alulinak ítéltetett, hogy még a résztvevőknek sem tetszett. Az akadémia hallgatói november 7-én, szombaton a budapesti román nagykövetségre látogattak el, ahol előadást tartott nekik a román nagykövet.Az előadásokban több érdekességet is fel lehet fedezni: az egyik szakirodalmi tétel a Magyarországot rendszerint kritizáló Kim Lane Scheppele, egy tengerentúli alkotmányjogász nevéhez kötődött, aki folyamatosan feljogosítva érzi magát, hogy hazánkért és a magyar jogállamiságért intenzíven aggódjon. Aztán a már előbb is említett Szelestey is kitett magáért, hiszen Bedő Iván 1995-ös (!) Hírkönyvét adta fel a hallgatóknak, még bőven az internet előtti korszakból. Szelestey egyébként minden másban toppon van, jólértesült kolléga, különben nem dolgozhatott volna évekig a Klubrádiónál és a Népszavánál. A Városháza közleményéből kiderül, miért is érdemes a fiatalságnak részt venni ezeken a progresszív szeánszokon:
Az előadássorozat végén a Főpolgármesteri Hivatal Városdiplomáciai Csoportja két résztvevőnek egyéves ösztöndíjas foglalkoztatást ajánl fel. Az Akadémia nem egy egyetemi képzés alternatívájaként, sokkal inkább annak kiegészítéseként járul hozzá a résztvevők későbbi elhelyezkedése elősegítéséhez, ezért önmagában nehéz megmondani, hogy az előadássorozat látogatása milyen hatással van a résztvevők későbbi elhelyezkedésére. Az Akadémia céljai alapján a résztvevők a sorozat végén képet kapnak a külpolitika, azon belül pedig a városdiplomácia alapvető működéséről, és képesek lesznek napjaink globális problémáit értelmezni, azok megoldásában konstruktívan részt venni.
Érdekes, felettébb érdekes.
Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt
Facebook
Twitter
YouTube
RSS