
Franciaország, Ukrajna, Észtország, Lettország és Litvánia megdöbbenését fejezte ki, miután Kína párizsi nagykövete megkérdőjelezte a volt szovjet államok – közöttük Ukrajna – szuverenitását.
Lu Sa-je nagykövet a francia televízióban pénteken arra a kérdésre válaszolva, hogy mi az álláspontja a Krím hovatartozásáról, kijelentette, hogy történelmileg Oroszország része volt, és Nyikita Hruscsov volt szovjet vezető ajándékozta Ukrajnának.
Ezeknek a volt szovjet országoknak jelenleg nincsen nemzetközi jogállásuk, mert semmilyen nemzetközi megállapodás nem rögzíti a szuverén státusukat
– tette hozzá Lu Sa-je. Franciaország vasárnap válaszul “teljes szolidaritásáról” biztosított minden érintett államot, amelyek megfogalmazása szerint “több évtizednyi elnyomás után” vívták ki a függetlenségüket.
Ami Ukrajnát illeti, az egész nemzetközi közösség, Kína is elismerte az 1991-es határaival, beleértve a Krímet
– szögezte le a francia külügyminisztérium egyik szóvivője. A szóvivő hozzátette: Kínának tisztáznia kell, hogy az interjúban elhangzottak az álláspontját tükrözik-e vagy sem. A három balti állam és Ukrajna, amelyek korábban a Szovjetunióhoz tartoztak, a párizsi állásfoglaláshoz hasonlóan reagáltak.
Furcsa hallani a Krím történelmének abszurd változatát egy olyan ország képviselőjétől, amely kényes az ezeréves történelmével kapcsolatosan
– írta a Twitteren Mihajlo Podoljak ukrán elnöki tanácsadó.
Ha valaki fontos politikai szereplő akar lenni, nem ismételheti papagáj módjára az orosz kívülállók propagandáját
– tette hozzá.
Forrás: MTI; Fotó: Euronews
kanigunda
2023-04-24 at 23:15
Hmmm…”…szuverén státus..”
Van némi pikantériája ennek a mondtanak francia ajkaról felcsendűlve, Trianon után.
khm
2023-04-24 at 16:47
Nagyon ugrálnak a kis pöcs balti államok.
Méretükhöz és tehetségükhöz képest igen nagy a pofájuk,akárcsak az ukropoknak.
Tudományos libsizmus
2023-04-24 at 14:41
A másik fele Észtország, Lettország és Finnország. Egészen a legutóbbi időkig ilyen országok nem léteztek. Még Finnország a rangidős közöttük, mert már 1918 óta van ilyen nevű ország.
Aztán tessék megnézni. Pont ezeknek van a legnagyobb pofájuk. A hoholokkal együtt.
Tudományos libsizmus
2023-04-24 at 14:35
Ukrajna soha életében nem volt szuverén állam. Ugyan mi mást mondhatna róluk Kína párizsi követe?
Mirti
2023-04-24 at 12:58
itt volna az ideje sokkal több ilyen véleményt hallani!!!….talán behatolna az agysejtjeikig ?!
W
2023-04-24 at 10:56
@ tarcsa2023-04-24 at 10:42
Romániából annyit szabad elismerni független Romániának, amekkora területen legalább 1 évig uralkodott egy a Római pápa által elismert román etnikumú király! A többi rész műrománia.
tarcsa
2023-04-24 at 10:42
Jé, ezek ismerik a történelmet! Felkészül Koszovó, Románia, Szlovákia. Utána jöhet a többi gyártott állam.
Őrnagy
2023-04-24 at 10:38
@ futóbolond2023-04-24 at 06:18
Oroszország helyzete más! Először is több mint 800 év óta elismert állam, másrészt Oroszország az USSR hivatalosan elismert jogutóda, és az ENSZ BT elismert állandó tagja! A többi, az USSR-ből kivált tagállam még tiszavirág életű a függetlenségében, és sose voltak 30-40 évnél hosszabb ideig önálló államok.
Azért az érdekes, hogy amikor a Francia hadsereg visszajár Afrikába a volt gyarmatai közé rendet tenni, sose háborodik fel a világ, hogy egy “független” állam területén rendet tesz, mert egymást gyilkolják az emberek, csak most háborognak, hogy Oroszországnak nem tetszik, hogy egy egykor Oroszország, majd az USSR tagálamába bevonulnak, ahol a kivált államrészükön a több mint 800 éve generációról generációre önmagukat orosz önazonosságúaknak vallókat a nácik etnikai alapon elkezdték gyilkolni, és betiltják a nyelvüket és a kultúrájukat!
hivő
2023-04-24 at 08:37
Kina politikája
sosem csak a márol szol.
Marci
2023-04-24 at 07:20
“nemzetközi megállapodás nem rögzíti a szuverén státusukat”
“Kína is elismerte az 1991-es határaival, beleértve a Krímet”
Nem értem a kettőnek mi köze van egymáshoz. Az, hogy valaki valamit elismer még nem jelent nemzetközi megállapodást. Ez csak egy hablaty, mert kínjában nem tud értelmesen reagálni a Kíni megállapításra, de az egység sugarú síkidomoknak jó ez a magyarázat.
“kényes az ezeréves történelmével kapcsolatosan” Nahát ebben van a lényeg. Ekkor kellene elgondolkodnia a sok gondolkodás képtelennek is, de nyilván ez nekik nem megy. Ha valaki, aki kényes a történelemre azért miért is mond ilyet? Talán nekik kellene hinni, és nem azokra akik fél percen belül képesek saját maguknak is ellentmondani, és a történelem hamisítás zsigerből megy neki.
a huszados meg a többiek
2023-04-24 at 03:11
miféle ‘szuverenitása’ is lenne egy az orosz érdekszférába előretolt és megerősített amerikai támaszpontnak?Oroszország atomhatalomként nem mondhat le déli hadikikötőjéről
mert azzal globális hatalmi tényezőként lényegesen meggyöngülne.Az amerikaiak mindenáron el akarják foglalni az orosz hadikikötőt és boldog-boldogtalant be akarnak vonni a támadásba.Ezzel a Fekete-tenger,de a Földközi-tenger is amerikai beltengerré válna és
további oroszellenes támadások kiindulópontja lehetne.
Ébresztő
2023-04-23 at 22:29
A krími terület legelőször a szkíta-hun népeké volt, tehát A MI ŐSEINKÉ. Az ott élők DNS vizsgálatai még ma is mutatják a szkíta – hun eredetet, a Kaukázusban pedig még ma is beszélik azt az ősi nyelvet, amelyből a magyar nyelv kialakult. Azután, a Krím orosz fennhatóság alá került, de soha semmilyen köze nem volt Ukrajnához, ( hacsak az ukránok el nem ismerik azt, hogy ők is oroszok valahol) amely NEM IS LÉTEZETT 1991 előtt! Az eszünk megáll…
De, a legfontosabb az, hogy A MA OTT ÉLŐK NEM AKARNAK UKRAJNÁHOZ VISSZA KERÜLNI SOHA!!!!
Ezt egy ott élő francia üzletember mondta el a fr hírtv- nek adott interjúban. Most sokkal jobban élnek ott, mert amióta Oroszo- hoz tartoznak, azóta jobb életük van, utakat hidakat építenek az oroszok, azelőtt meg el voltak nyomva.
Őrnagy
2023-04-23 at 21:11
Nézzük a folyamatot:
Trianon, Iraki invázió, Koszovó, Krim, stb. A jog és az igazság ott van, akinél az erő van!
Az USA most két okból izmozik:
1, Felvásárolta Ukrajna műállam 1/3-át, és védi a befektetéseit
2, Szeretné bedönteni azokat az országokat, gazdaságokat és pénzügyi hatalmakat, amelyek veszélyeztetik a geopolitikai érdekeit, a világgazdaságban és a pénzvilágban betöltött vezető szerepüket.
Európa gazdaságát már sikerült jelentősen visszaszorítania, és most izmozik, hogy az orosz és a kínai vetélytársat is visszavesse megfelelő távolságra attól, hogy veszélyeztessék a hegemón szerepüket!
Hogy meddig sikerül célt érniük, az még kétséges. Egy biztos pont van: az Ukrajnában élő emberek nekik nem számítanak, őket az utolsó emberig készek beáldozni a saját céljaik szolgálatában, és ehhez az ukronáci maffiavezetést időben megszerezték, függővé tették a saját céljaik szolgálatában.
Ungarn über alles !
2023-04-23 at 21:10
szerencse hogy Kína többé-kevésbé a történelmi alapú realitást képviseli, és nemcsak a saját ügyében
Vízöntő
2023-04-23 at 20:34
Teljesen logikus álláspont! Egy hasonló elmélet kitalálása elől zárják az utat Tajvan esetére.
AB
2023-04-23 at 20:07
A Nagy Testvér figyel téged,
Hát, “álom álom édes álom,”, meg “egyszer volt, hol nem volt”
márko
2023-04-23 at 20:00
Balti államok és Ukrajna , mint külön TÖRTÉNELMI ENTITÁSOK NEM LÉTEZTEK Szovjetunió felbomlása előtt ( 1991 )
/
ezek léteztek CSAK mint Szovjetunión belüli entitások
Máté
2023-04-23 at 19:47
A történelem hamisítás már rég elkezdődött. Csak egy bibi van. Nem a Kínaiak hamisítják a történelmet. Aztán amikor a Kínaiak pofájukba mondják, még ők vannak megdöbbenve.
Hát igen. balliberálisok 3 ismérve.
1, Hazudnak reggel éjjel meg este.
2, Annyit ismétlik a hazugságaikat, hogy már maguk is elhiszik
3, A vastag bőr a pofázaton. Nem kicsit nagyon. (Mert még ők vannak megsértődve).
gyurcsányiviktor
2023-04-23 at 19:39
Pontosan annyi joga volt a ruszkinak visszavenni a Krim-et, mint ahány “kosovar” elszakította Kosovo-t a szerbektől.
Pedig, nem-igen kedvelem a szerb területrablókat …
Schenkhyalfonz
2023-04-23 at 18:58
Az oroszok miért kívülállók, nem ők vannak belül a Krímen?
A Nagy Testvér figyel téged
2023-04-23 at 18:34
A Kínainak, igaza van! Oroszország visszaveszi az “ajándékot” mert a megajándékozott megsértette! Bár csak mi is megtehetnénk!