
Amint arról portálunkon is beszámoltunk, Argentína legyőzte Franciaországot a katari labdarúgó-világbajnokság döntőjében, és története során harmadszor is világbajnok lett. Amellett, hogy ez hatalmas siker Argentínának, és felfoghatatlan öröm a dél-amerikai ország népének, van a vb-győzelemnek még egy nagy története. Ez pedig az elmúlt másfél évtized legjobb labdarúgója, Lionel Messi vb-címe, amellyel a rosariói csillag minden értelemben felért pályafutása csúcsára.
Bár Argentína egyike a világ klasszikus és állandó nagy futballnemzeteinek, egyéni és válogatott sikerek egész sora gazdagította az argentin focitörténetet mégis: aligha vitatható, hogy a gauchók futballjának alfáját és omegáját Diego Armando Maradona jelentette. Bár a válogatott kétszer ünnepelhetett világbajnoki címet, a katonai junta árnyékában, hazai pályán megnyert 1978-as első vb-arany korántsem égett annyira a köztudatba, mint az 1986-os győzelem.
A különbség fő oka természetesen Maradona volt, aki négy évvel a Falkland-szigeteki angol-argentin háború után éppen Anglia ellen lőtte be a világtörténelem egyik legszebb gólját. Ugyanezen a meccsen sújtott le Angliára Maradona képében „Isten keze” is, amellyel – kirívó sportszerűtlenség ide vagy oda – Maradona örökre az argentin futball legendája lett.
Már életében létrejött „szobrát” az sem rendítette meg, hogy 1990-ben elvesztették a vb-döntőt, 1994-ben pedig egy doppingügy után dicstelenül kellett lelépnie a világ futball-színpadáról. Maradona doppingbotránya idején hétéves volt egy kisfiú, egy négygyermekes családban, amely a közép-argentínai Rosarióban élt, s amely – mint a családok közül több millió Argentínában – olasz gyökerekkel rendelkezett. Már javában futballozott ez a kissrác, úgy hívták, hogy Lionel Andrés Messi. Edzője az apukája, Jorge Horacio Messi volt, aki maga is látta, hogy gyermeke micsoda klasszis, így csakhamar tovább is küldte őt a Newell’s Old Boyshoz.
A súlyos növekedésihormon-hiánnyal küszködő, ezáltal testalkatra is szó szerint kisfiú, brutális tehetségnek bizonyult új klubjában is. Mindössze tizenhárom éves volt, amikor Európába került, a híres La Masiára, a Barcelona akadémiájára. Prózai oka volt, hogy a gránátvörös-kékek játékosa lett: a Barcelona vállalni tudta, hogy betegségének havi kilencszáz dollárra rúgó kezelési költségét finanszírozza. Aligha lehet tagadni: a katalán klub egyik legjobb befektetése volt Messi megvétele.

Lionel Messinek igazságot szolgáltatott a Sors, végre az argentin válogatottal is felért a csúcsra! Fotó: a FIFA hivatalos, világbajnoki Twitter-fiókja
A csakhamar világklasszissá váló Lionel Messi vezérletével a Barcelona négyszer nyert Bajnokok Ligáját, háromszor klubvilágbajnok lett, nem is beszélve a tíz spanyol bajnoki címről. Nem vonható kétségbe, hogy ezekben a fantasztikus sikerekben oroszlánrészt vállalt, amit a mögöttünk hagyott időszak hét Aranylabdája és felsorolhatatlanul sok egyéb, egyéni elismerése egyaránt igazol. Ám mégis torzó, hiányos volt ez a pályafutás, mert a válogatottban eddig nem sikerült a csúcsra jutni. Több mint tizenöt éve szerepel már a nemzeti csapatban, jóval túl van a százötven válogatottságon, közelítően száz gólt szerzett a kék-fehér mezben, de mégis: egészen tavalyig a két nagy címből – vb-arany, Copa America-győzelem – egyik sem lett meg. Mintha el lett volna átkozva Lionel Messi válogatott-pályafutása.
És ahogy múltak az évek, és jöttek sorban egymás után a kudarccal végződő nagy világversenyek, egyre erősödtek azok a hangok, amelyek Maradonához hasonlították, és persze kiemelték, hogy sosem érhet az „Isteni Diego” nyomdokaiba. Mert bár Maradona lényegesen kevesebb sikert ért el klubszinten, és – valljuk meg – telis-tele volt emberi hiányosságokkal, ám elért valamit, amit Messi eddig nem: világbajnok lett Argentínával. S bár Messi folyamatosan világklasszis teljesítményt nyújtott, nyerte a trófeákat, bezsebelte a különböző egyéni sikereket, de mégis ott lehetett benne ez a hiányérzet. Joggal.

Argentína története harmadik világbajnoki aranyérmét nyerte! Fotó: a FIFA hivatalos, világbajnoki Twitter-fiókja
A 2014-es, elbukott döntő után 2018-ban hamar, már a nyolcaddöntőben kiestek a gauchók. Éppen a mostani, döntőbeli ellenfél, Franciaország búcsúztatta Argentínát. Messi továbbra is Maradona árnyékában maradt. Ám hogy micsoda sportember, azt mégis ezután a sikertelen vb után mutatta meg igazán. Jóllehet, sokan találgatták, sőt, kész ténykényt is kezelték, hogy Messi számára mindenképpen az oroszországi vébé az utolsó – ha nyer, akkor azért, ha nem, akkor azért –, ő maradt.
Lionel Messi Copa America-győzelem és közel negyvenmeccses veretlenségi sorozat felépítése után érkezett válogatottjával Katarba, hogy feltegye a koronát páratlanul csodálatos pályafutására és megnyerje hazájának a világbajnokságot. Anélkül, hogy túlzásokba essünk, ki kell mondani: válogatott mezben még nem láttuk így futballozni Messit. Cselezni, szólózni, olykor csodálatos gólokat rúgni láttuk már eddig is számtalanszor. De most jött emellé valami más is.
Megalkuvást nem ismerő akarás és küzdeni tudás, ami korábban nem igazán jellemezte a játékát. Emellett nem csupán abban járt elől, hogy ő vezette ki a csapatot a gyepre a meccs előtt, hanem abban is, hogy folyamatosan a sajtó rendelkezésére állt, és nehezen lehetett volna szerényebb és reálisabb nyilatkozatokat hallani tőle, mint amilyeneket adott.
Messi 35 éves korára valódi vezér lett, olyan erényeket csillogtatott, mutatott meg magából, amelyekről eddig nem is tudhattuk biztosan, hogy ott szunnyadnak benne. Mindez a pályán és a pályán kívül is megmutatkozott. A közönség jelentőségét, az argentin embereknek való megfelelni akarást minden megnyilvánulásában kiemelte, miközben ezzel egyidejűleg a kieséses szakaszban gólokkal és gólpasszokkal lőtte tovább a csapatát minden mérkőzésen. Látható volt ez a döntőben is: ha kellett, becsúszva szerelt hátul, szögletre tisztázott. Emellett gólt lőtt büntetőből, akcióból, és nem hibázott a mindent eldöntő tizenegyespárbajban sem.

A Rosarióból elindult egykori kisfiú, Lionel Andrés Messi nemcsak a saját álmát, de egész Argentínáét is valóra váltotta. Fotó: a FIFA hivatalos, világbajnoki Twitter-fiókja
Száz szónak is egy a vége: Lionel Messi megérett a vb-címre! És a Sors, amely a válogatottban eddig mindig kibabrált Messivel, most visszaadott neki mindent, amit korábban elvett. Merthogy valamiféle igazság azért mégiscsak létezik. Lionel Messi felért a csúcsra! Igen, most ért fel, mert bár hétszer kapott Aranylabdát, négyszer nyert Bajnokok Ligáját, aligha vitás: élete legnagyobb sikerét érte el. Nemzetét, országát vitte a világ tetejére, mérhetetlenül boldoggá téve egy olyan népet, ahol sokmillió ember számára szent ügy és szinte kizárólagos boldogság-forrás a futball.
Diego Armando Maradona nem csupán a futball halhatatlanja lett, de néhány igazán elvakult híve egyházat is alapított a tiszteletére. Hogy utódjának alapít-e egyszer, valamikor, valaki egyházat, nem tudni, ám egy dolog biztos.
Lionel Andrés Messi ma kilépett nagy elődje árnyékából. Mindörökre!
Vezető kép: a FIFA hivatalos, világbajnoki Twitter-fiókja
TS
2022-12-20 at 16:16
itsipia,arról van szó, hogy ha van szeme egy drukkernek, akkor látja, hogy rá lehetne tűzni a labdát, e nem teszik. Mert nem tudják. Ha tudnák, lőnének, mert akkor lehet nyerni. Nagy baj nem történhet, mert a labda nem kerül azonnal vissza a játékba, lehet védekezni. A kapásból lövést, amit moliere reklamált, már nem is említjük. Pedig azzal lehetne meglepni a védelmet. Megy a labda mérföldekre a kaputól.
Megvilágosodott szabadkőművész
2022-12-20 at 11:36
Királytigris2022-12-20 at 09:58
Egyszer volt Budán kutyavásár – egyszer voltunk a VB bajnoki cím közelében. A németek pervitinnel doppingoltak, de ezt akkor a kutya sem ellenőrizte. Mi meg elszartuk az esélyünket, jó magyar szok/p/ás szerint.
Ilyen színvonalú játékra, mint amilyen ez a döntő volt, nem vagyunk képesek.
Ennek hiányában meg mit keresnénk a VB-n?
Csak pofozó(pofozandó) bábuk lennénk minden esély nélkül.
Királytigris
2022-12-20 at 09:58
Q2022-12-19 at 19:53!
2 null után a magyar csapat leállt, mert azt hitte, hogy győztek.
A döntő meccs előtti éjszaka több magyar játékos kimaradt, szórakozott. Pontosan az általad felsorolt győzelmek miatt úrrá lett rajtuk az elbizakodottság. Színtiszta amatőr hozzáállás!
Sándor Csikar mondta erreől a meccsről, hogy a magyar csapat számára soha vissza nem térő alkalom volt, hogy a magyar csapat világbajnok legyen. Ez 68 éve igaz!
itsipia
2022-12-19 at 22:56
erőltetitek ezt a 20 m-ről nem tudnak lőni csak kevesen dolgot….a gólhoz lőni kell,tehát a valamire való védelem ezt nem engedi, marad a verekedjük át magunkat lehetősége,ehhez pedig szükség van ,lenne Messikre de ő csak az argentinoknak és a barcának jutott,talán a PSG is tud profitálni belőle, remélem össze jön nekik a BL…:) na meg a 8. aranylabda:) hiszti krisztit megüti a guta:) ja, fehér játékos ilyen soha többé???? hát én bízok szebb jövőben és egy Erling Haaland nevű jóképű szőke srácban…..:)
Q
2022-12-19 at 19:53
Királytigris2022-12-19 at 11:08
“Ez az amatőr szemlélet okozta 1954-ben a VB döntő elvesztését is.”
A korának a csapataihoz kell mérni őket.
A VB előtti csoportmérkőzésen 8:3-ra simán verte Magyarország NSZK-t.
Előtte 7:1 es győzelem Anglia ellen, 4:2 Brazilia, Uruguay ellen.
A döntő előtt
“Pervitinnel doppingoltak a vb-győztes németek 1954-ben”
pervitin amfetaminszármazék, amely mai mércével mérve egyértelműen doppingnak minősül, és így tiltólistán szerepel.
https://www.nemzetisport.hu/magyar_valogatott/pervitinnel-doppingoltak-a-vb-gyoztes-nemetek-1954-ben-2050283
DonCiccio
2022-12-19 at 16:37
Messi az utolsó fehér ember a futball csúcsán.
Nézzük meg jól. Adjunk hálát Istennek hogy megtermtette.
Ilyen többet nem lesz.
egresi istván jános ernő
2022-12-19 at 15:21
TS:
Igaza van, de két Libertadores Kupa és két Világkupa győzelem (62 és 63, Eusébio Benficája, és Rivera AC Milanja ellen), az adott időszak, legnagyobb klubsikerei voltak.
(És így még fényesebb a Vasas, 67 februárban, veretlenül elért Hexagonal Torna győzelme, Chilében, a Santos és a Penarol előtt…)
TS
2022-12-19 at 14:12
egresi istván jános ernő, Pelének a Santosban olyan társai voltak, akiknek a nevei ma már szinte semmit sem mondanak; a válogatottban játszott csak hozzá méltó környezetben. Az igazi nagyok: Garrincha, Didi, Vavá, Rivellino, Jairzinho, Gerson, Tostao mind más csapatban játszott. Talán Gilmar, Carlos Alberto és Clodoaldo volt még világklasszis a Santosban. Persze ők sem voltak akárkik.
egresi istván jános ernő
2022-12-19 at 11:38
Nagyon jó, hogy Argentína világbajnok lett!
(Még annyit, Pelével kapcsolatban: Nézzék meg (“youtube”), pl. az 58-as és a 70-es vb-ről, meg a Santos meccseiről (pl. 62, Világkupa-döntő, Benfica-Santos 2×5, ha jól rémlik a végeredmény) a felvételeket. Szerintem egyértelmű, hogy a mi Aranycsapatunk klasszisaival egyenértékű volt a tudása. És, hogy voltak klasszis csapattársai? Puskásnak is voltak, a Honvédban is, meg a Realban is.)
Királytigris
2022-12-19 at 11:08
Ghandi2022-12-19 at 08:21!
Albertnél pontosan az erőnlét hiánya okozta, hogy nem vitte többre. Valamint ami az összes magyar játékosnál alapvető probléma volt, hogy vérbeli amatőrök voltak. Fejben a profi focihoz soha nem tudtak felnőni. Ez valószínűleg a foci magyarországi hibás társadalmi beágyzottsága miatt van. Ez az amatőr szemlélet okozta 1954-ben a VB döntő elvesztését is.
Puskás zseni volt, és a Real Madridban élte meg másodvirágzását, ott vált amatőrből profivá.
Maradona utolérhetetlen, még Messinél is jobb volt.
A profi foci több mint sport, ez inkább már üzlet, ahol a pénz dominál. Nálunk igazi világszínvonalú foci azért nem lesz, mert a hazai közönség nem rendelkezik akkora fizetőképes kereslettel, hogy egy világsztárokat felvonultató magyar bajnokságot a belépőjegyek, hírdetések, TV közvetítések díjaiból finanszírozni tudjon. Ha felbukkan egy átlagosnál tehetségesebb labdarúgó itthon, az azonnal külföldre szerződik, érthető okokból. Ebből viszont a válogatott profitálhat.
chatillon r
2022-12-19 at 10:59
1986 óta nem volt ilyen jó döntő. jobbak voltak az argentinok, de nyerhettek volna a franciák is. az argentin edző csacska módon lehozta a 65. percben a bombaformában játszó Di Maria-t, amivel kis híján kiejtette csapatát. egy harmadik gól eldöntötte volna a meccset. a francia edző viszont behozta a hatalmas afrofranciákat, akik kis híján megfordították a meccset. A remekül játszó Messi úgy tűnt eldöntötte a meccset, de a hatalmas afrofranciák nem csak kiegyenlítették, hanem ha nincs a viselkedés zavaros argentin kapus óriási védése megfordították volna a meccset. a végére a lendületbe jövő mbappé-t is 4 argentinnak kellett tartania. jó meccs volt, éles meccs volt Messi nélkül nem lett volna 3. argentin gól. végén az égiek azok mellé álltak akik megérdemelték a győzelmet. a franciák csak az első góljuk után pörögtek fel igaz akkor nagyon, kis híján végzetesen az argentínok számára. Messi Maradona szint.
Rajzos
2022-12-19 at 10:47
A francia csapat illusztrálta Európa halálát! Volt olyan része a mérkőzésnek amikor a franciáknál 10 migráns volt a pályán! Az argentinoknál mindenki nagy fehér varázsló volt!
Ungarn über alles !
2022-12-19 at 10:26
azt írja az egyik jobbosnak mondható lapocska, hogy az argentín kapus megalázta a franciákat, mert obszcén imitációt mutatott a díjátadón…
nos a csigazabáló niggerek a leg-élethűbb változatot is kiérdemelték
Hesslerezredes
2022-12-19 at 09:18
Ez győzelem a Kalergi-terv felett is.
Argentína máris nagyon rokonszenves nekem!!!
Ghandi
2022-12-19 at 08:21
Nem vagyok egy Messi fan, de csak a vak nem látja, hogy egy üstökösről van szó. A cselei, a passzai, a góljai… Abszolút univerzális játékos. Hajlok rá, hogy azt mondjam, nem volt még nála nagyobb játékos. Pelének és a régi nagyoknak nem ilyen felfokozott iramú fociban kellett helytállniuk, mint a maiaknak. Ehhez képest valahol meglepő a számomra, hogy egyidejűleg két korszakos zseni szaladgál a pályákon, ha ezek más-más időciklusban nyomnák, mindketten (Ronaldo és Messi) korukat meghatározó játékosok lennének, így elsősorban Messi viszi a prímet. Ma már nem elég csupán baromi tehetségesnek lenni, bírni kell a rengeteg játékidőt, és a szédületes iramot, mert még a 15 évvel ezelőtti focihoz képest is gyorsabb a játék. A hetvenes évek végén, kölyökkoromban nagyon unalmasnak találtam a focit, akkoriban a labdás játékos 25-40 méteren át tudott futni a labdával, ha ma valaki tíz méteren át képes vezetni a labdát, már szinte bravúrnak számít. Sokszor jut eszembe, ma vajon mit tudna csinálni Pelé, Maradona, Puskás, hiszen ma már a tehetség csupán jó ajánló, de önmagában kevés. Egyedül Albertről tudnám elképzelni, hogy ma is óriás lehetne, sajnos én őt már nem láttam játszani, de sokakkal beszéltem akik igen, és azért olvastam is róla. Azt mondják, Albert piszkosul kényelmes volt, csípőre tett kézzel várta, hogy eljusson hozzá egy passz, és ha ez megtörtént, az ellenfél teljes védelme rárontott, az ellenfél szurkolótábora meg már szinte temette a meccset, mert Albertet szinte lehetetlen volt elválasztani a labdától, a góljainak a 90%-át 6-7 méternél nem távolabbról szerezte, azaz kb. 25-30 méter távolságról képes volt egyedül eljutni az 5-ösig akkor is, ha hat védekező játékos lihegte körül. Ha ma lenne aktív játékos mai erőnléttel, őt lehetne hasonlítani Messihez, de mást nemigen. Messihez Maradóna szerintem csupán a gyorsasága miatt ért fel, de zsenialitásban, technikában nem érte el. A magam részéről nagyon örülök, hogy Messi végre elérte a világbajnoki címet, szerintem bőven-bőven megérdemelte. Óriási gratula neki!
(De azért sokszor jut eszembe, ha Lisztes és Gera kapott volna olyan képzést, mint Messi a Barcában, vajon hová jutottak volna? Elpazarolt, briliáns tehetségek… A Fradit akár BL döntőbe juttathatnák)
TS
2022-12-19 at 07:25
Úristen, Pelé mint aki klubszinten amatőr…
A Santosszal elért sikereit megtalálhatja bárki a neten (Világ KUpa-győzelmek), ugyanígy a meccsei részleteit, góljait. Meg azt, hogy 17 évesen esernyőzte az otthon játszó svéd védelmet.
Igaz, 1962-ben hamar megsérült, de 1958-ban és 1970-ben oroszlánrészt vállalt a sikerből. Az kettő!
Hogy régen csak 10-12 országban volt magas színvonalú foci? Most még annyiban sincs, a futsalra hajazó mai fociban kutyaütők is érvényesülnek, csak futni tudjanak meg belsővel passzolni. Kapura rúgni csak néhány klasszis tud 20 méterről.
Azt se felejtsük el, hogy Pelé idejében milyen volt az orvosi háttér…
Bagaméri
2022-12-19 at 05:53
RIP Sinisa Mihajlovic. A 90-es évek legendás jugoszláv válogatott tagja,december 16-án hunyt el rákos megbetegedése következtében.53 éves volt.
moliere
2022-12-19 at 01:05
István Kopasz
Köszönöm! 52.
Igen, ma nagyon kijön már, hogy apály van távoli lövésből. A mai meccsen is kevés volt. Valószínűleg nem annyira képezi a felkészülés fontos részét, mert úgymond úgyis elakad, vagy labdavesztés lesz belőle. Régen azt mondták, hogy minden akciót lövéssel kell befejezni, ma meg úgy néz ki, hogy szereléssel. Kezd átmenni teremfociba, az ötösön is passzolgatnak. De nem reklamálok egy ilyen döntő után, mert rendben volt ez. Viszont arra kíváncsi vagyok, hogy miből rakják össze a VB tíz legszebb gólját…
Kirívó volt, hogy a spanyol-portugál iskola ha nem tudja lendületből rávezetni az ellenfélre a labdát, akkor csőd. Lövés meccsenként 5 (spanyoloknál 0,5 🙂 ).
Szóval egyetértünk.
István Kopasz
2022-12-19 at 00:09
moliere
2022-12-18 at 23:04
Nem tudom, hogy hány éves vagy, de jól összeszedted a lényeget, a foci fejlődését szinte az elmult 100 évben napjainkig. Én Puskáséktól kezdve láttam játszani mindenkit, természetesen a külföldieket a TV-ben. Gratulálok, úgy van ahogyan leírtad. Nagyon jó játékos sok volt és van, de nagyon-nagyon jó, aki szorja is a gólokat – az kevés van. Nekem nagyon tetszik a topp csapatok erőnléte, harcossága és technikai tudása, csak a kaput eltaláló lövések kevesek, ezt kellene gyakorolni mindenkinek, igaz a mai védőmunka az magas szinvonalú, nehéz lövéshez jutni, mindent blokkolnak a védők.
moliere
2022-12-18 at 23:16
Egyébként nálunk is csak potyogtak az Isten által zsenialitással feltöltött focisták, a legsötétebb években is (1990-2010). De továbbzuhantak a sötétségbe, vagy a lehetőségeikhez képest marginális szerepet (sem) játszottak a nemzetközi színtéren.
Akiket én láttam játszani ifjúkoromban, az említett években, azok közül talán csak Gera lépett arra a szintre, amire fel kellett lépnie, meg némileg Lisztes Krisztián, Korsós György és szegény Fehér Miki.
Bácsi Sándor, Sándor Tamás, Egressy, Váczi Zoli (!!!!!), Véber György, Urbán Flórián, Somogyi Józsi, Tököli, és persze Détári, Kiprich, Vincze Pilu és Vincze Ottó.
Ezek azok a nevek, amelyek a nemzetáruló bűnszövetkezet által nem lerohasztott cseh, román, bolgár vagy délszláv fociban úgy hangzottak, mint Mijatovic, Savičević, Baroš, Munteanu, Lecskov, Poborský, Rošický, Prosinečki, Balakov, vagy éppen Sevcsenko.
Köszönjük SZDSZ! Köszönjük MSZP! CSAK a fociért száz kötél járna!!!
moliere
2022-12-18 at 23:04
Szerintem Messi minden idők legnagyobb futballistája, utolérte Ronaldót a vébé címmel, klub szinten pedig már régen két körrel előtte járt. Így ma már ő a király.
Ronaldó szerencsétlen volt, mert sérülékenyebb volt, klub szinten nem tudott annyira stabil lenni, de öröm volt nézni őt is.
Maradona olyan volt, mint egy másik világból ideköltözött lény. Vagy MZ/X küldte oda a jövőből, vagy a Men in Blackben ő volt M ügynök. Ez a három focista mondható egyenrangúnak, vagy közel egyenrangúnak, tehetség tekintetében, de Messi hozta ki belőle a legtöbbet közülük. Mindketten ezt mondanák, meggyőződésem.
Pelé egy olyan közegben versenyzett, ahonnét könnyebb volt kiemelkedni, akkoriban 10-12 ország játszotta a futballt értékelhető szinten (köztük mi is, mindig 1920 és 1975 között, és talán ma újra). Klub szinten gyakorlatilag amatőr volt, nem túlzás. És a három vébécíméből gyakorlatilag egy az, amit nem úgy nyert, mint például a mait Rulli kapus. Tiszteletet érdemel, nagyobb volt sok kortársánál, de a foci, a modern foci valamikor 1986 körül kezdett megszületni. Az akkori AC Milan és a Crvena zvezda, valamint az akkori holland, olasz, szovjet, jugoszláv, csehszlovák iskolákból kijövő játékosok továbbképzésével. Addig kár is beszélni róla, bárki megnézhet régi meccseket: más sportág. Tényleg csak Maradona emelkedett ki. Aztán maga a színvonal emelkedett, a játék gyorsult, a sport lett vérprofi. És rengeteg ember jön Messi, Ronaldo és Maradona szintje után, de egy kissé lemaradva.
Ronaldinho, Cristiano Ronaldo, M. Laudrup, Bergkamp, Owen, Saviola, Neymar, van Basten, Šuker, Nedvěd, Figo, Zidane, Raúl, Baggio, Ibrahimović, Hagi, Sztoicskov, Henry, Robben, Pirlo, Del Piero, Totti, és egy rakás olyan szintű profi, akikből régen csak egy-kettő volt egy évtizedben. Tehetségük persze volt a régieknek, mint ugye Albertéknak, vagy a bolgár Aszparuhovnak, az észak-ír Bestnek, Blohinnak, Platininek, Bonieknek és a többinek, de közel akkora munka, tudatosság, profizmus nem volt akkoriban, mint a kilencvenes évektől máig.
A jövő tényleg Mbappé, még inkább Haaland, akiket már most is látunk, azok közül.
Például olyan befejező csatárt, mint Erling Haaland, biztos vagyok benne, hogy még senki sem látott.
moliere
2022-12-18 at 22:46
Kutyának kiálló részeit se számítok, de gratulálok!
Most persze Messinek is, de MICSODA CSAPAT ez csupa nagy betűvel?!!!!!!!
Ilyen gyomros után összekapni magukat!!!!
Micsoda emberek nőttek ott fel?!!!!
Emiliano Martínez!!!!
Ki ez a De Paul?!!!! Mac Alister?!!!!
Oké, a Di María az megvolt, tudtam, hogy rendben van a pali, de az nem kifejezés!!!!
És lássuk be, Argentínának is megvan a maga Rossija, kitermelte magából Scalonit.
Öröm nézni, öröm tudni, hogy vannak ilyen focisták. Hála Istennek, hogy nyertek.
itsipia
2022-12-18 at 22:03
grat Messi!!! grat Argentína!!!!
PG mégis mit tudsz Peléről? egy szenilis beteg ember (jobbulást) aki sorra hamisítja a csúcsait ahogy Messi és hiszti Kriszti döntögeti őket… korod nem tudom, de európában nem játszott, vb eredményei lenyügözőek csak ahhoz kellett a Brazil válogatott…Pelé egy felfújt lufi ,szerintem , de pl. brazil Ronaldo, Ronaldinho jobb volt….
Bàstya elvtàrs
2022-12-18 at 21:45
Ujabb bizonyiték, hogy a tehetség egyedül egy vilàgbajnoksàgra nem elég!
Ezen a szinten a nemzeti, az emberi, érzések és persze a hit szinte fontosabbak! Ö ezt megértette és ma Argentinàért, a csalàdjàért, a szeretteiért is jàtszott. Hitt magàban, a csapatàban, a mögötte àllokban!
Akinek ez nincs meg az elbukik!
Torockó
2022-12-18 at 21:44
Az európai civilizáció végromlásának egyik lépcsőjét láthattuk Katarban. A legjobb négy közé egy (Közép)-Európai, két Afrikai és egy Dél-Amerikai csapat jutott. Egyik afrikai csapat sem győzött. A győztes a dél-amerikai csapat lett…
Gratulálunk.
István Kopasz
2022-12-18 at 21:29
Messi minden idők legnagyobb játékosa lett. Teljesítményét túlszárnyalni nem lehet, ami sok-sok éven keresztül egyenletesen magasszinvonalú volt és reméljük egy ideig még lesz is. Örülők Argentína világbajnoki győzelmének, a fehér emberek győzelmének…!
Kása mása
2022-12-18 at 21:04
Dr Miniszterelnök Úr elrepült a döntőre, hogy megvigasztalja
Macront, aki a meccs közben mint a vemhes paripa vonyitott.
PG
2022-12-18 at 20:55
Na most lesz egy újabb ember akit isteníteni fognak. Eddig Maradona volt a fétis, most Messi lesz. Igaz, Pelé tudásához egyik sem ér fel, de hát az brazil volt.
Ricsipaszta
2022-12-18 at 20:22
Méghogy nem léteznek csodák. 😊