Szenteczky János MSZP-frakcióvezető kampánylapjában mutatkoztak be a csepeli “félösszefogás” jelöltjei. Egyelőre – úgy tűnik – a Demokratikus Koalíció és a Jobbik járt jól a Momentum távolmaradásával, bár a jelölteknek nem merték leírni a párthovatartozását – írja a Csepel.info.
A portál rámutat, hogy két “herét” be kell vinni az egyéni képviselő-jelölteknek a testületbe. Ugyanis sem az MSZP, sem a DK csúcsjelöltje nem indulnak egyéniben. Szenteczky János és Horváth Gyula is karosszékből kívánnak a régen vágyott vezető pozícióba kerülni. Erdősi Éva polgármester-jelölt annyira báb, hogy fel sem fért a kompenzációs listára. Szenteczky szövetsége még vár a “momentumos lázadók” csatlakozására. Abban az esetben az ideiglenes jelöltek közül többnek vissza kell lépnie. Azonban még így sem tudtak mindenhol jelöltet állítani: a hatos körzetnek egyelőre nincs “gazdája” – fogalmaz a csepel.info. Megjegyzik, hogy a Momentum külön indulása sokaknak azt a reményt jelenti, hogy megtisztul a csepeli ellenzék a bűncselekményekkel terhelt szocialistáktól és a régmúlt időket idéző DK-s vezetéstől. A választás egyik nagy kérdése most az, hogy lesz-e Csepelen új ellenzék, vagy nyakukon marad a régi “bűnbanda”. A Jobbik és az LMP ezzel együtt gyakorlatilag megszűnt Csepelen.
A Szenteczky-szövetség jelöltjei
1. körzet – Paál Géza: a Demokratikus Koalíció jelöltje. Régi visszatérő, egy alkalommal a Hír TV stábjára támadt rá.
2. körzet – Losonczi Róbert: az MSZP politikusa és jelöltje.
3. körzet – Dobák István: az MSZP régi politikusa és jelöltje – párton belül sokat támadják, mert Takács Mónikát védte, és bizottsági elnökként a NER tagja.
4. körzet – Várkonyi András: a Demokratikus Koalíció jelöltje.
5. körzet – Braun Györgyi: a Demokratikus Koalíció jelöltje.
6. körzet – még nincs jelölt, vélhetően itt az MSZP indul majd, amennyiben a Momentum nem csatlakozik.
7. körzet – Takács Krisztián: az MSZP többszörösen elítélt politikusa.
8. körzet – Dániel András: a Jobbik jelöltje, az utolsó csepeli jobbikosok egyike. A csepeli Jobbik tagjainak túlnyomó része a Szenteczkyvel kötött alku után lelkiismereti okokból kilépett. Dániel helye vélhetően a Momentumhoz került volna, így indulása sem biztos.
9. körzet – Csaba Péter: a Demokratikus Koalíció jelöltje. Régi visszatérő; a lap úgy tudja, hogy az MSZMP átalakulását követően 1990-1994 között ő volt az egyetlen MSZP-s képviselő az akkori önkormányzatban. A csepel.info véleménye szerint az ő helye is a Momentumé lett volna.
10. körzet – Kovács Dávid Attila: a lap úgy tudja, hogy ő a Jobbik eredeti jelöltje. Bencsik János köreihez tartozik, a csepel.info információi szerint nem csepeli, a pozíciót túlélésre kapta.
11. körzet – Tóth Sándor: az LMP jelöltje.
12. körzet – Szabó József: a lap információi szerint a Demokratikus Koalíció jelöltje. Korábban rendőrként szolgált.
A kompenzációs lista
A csepel.info úgy tudja, hogy a kompenzációs listát Szenteczky János személye miatt az ellenzéki pártok nem fogják nyilvánosságra hozni, az csak a választási oldalról lesz elérhető a nyilvános adatok között. Bár minden kompenzációs lista a polgármester-jelölttel kezdődik, a portál egyik forrása szerint Erdősi Éva polgármester-jelölt annyira báb, hogy a listára fel sem fért. Azt a Momentum egyik nyilatkozatából tudja a csepel.info, hogy Szenteczky János a lista biztos befutó második helyén van. Azt írják, nehéz elhinni, hogy a polgármester-jelölt személye annyira jelentéktelen, hogy nincs is a listán, ezért a következő, nem hivatalos listán őt mintegy zárójelesen, nulladik helyre tette a lap:
0. Erdősi Éva – MSZP-P
1. Horváth Gyula – Demokratikus Koalíció
2. Szenteczky János – MSZP
3. Kovács Dávid Attila – Jobbik
4. Tóth Sándor – LMP
Amennyiben Erdősi fent van a listán, lehetséges, hogy Horváth Gyula a harmadik – ebben az esetben érthető, hogy a DK-nak viszont több jelöltje van. Érdekesség még, hogy a kampánylapban Erdősi Éva alatt nem jelenik meg a Momentum logója, holott elméletileg ők is támogatják.
Forrás: csepel.info; Vezető kép: csepel.info
Facebook
Twitter
YouTube
RSS