
Az Ukrajnában feltételezetten elkövetett háborús bűncselekmények kivizsgálására létrehozott közös nyomozócsoportban (JIT) részt vevő államok úgy határoztak: módosítják az illetékes nemzeti hatóságok közötti együttműködést rögzítő megállapodást, hogy lehetővé tegyék a nemzetközi agressziós bűncselekmények kivizsgálásával foglalkozó központ (ICPA) létrehozását – közölte az Eurojust vasárnap.
Az Európai Unió tagállamai közötti igazságügyi együttműködésért felelős, hágai székhelyű uniós ügynökség, az Eurojust tájékoztatása szerint a megállapodás a nyugat-ukrajnai Lviv (Lemberg) városban az ukrán igazságügyi hatóságok által március 3. és 5. között megrendezett konferencián jött létre, amelynek témája volt, hogy miként lehetne felelősségre vonni Oroszországot Ukrajna elleni agressziójáért.
Az uniós ügynökség közleménye szerint a megállapodás az Eurojust támogatásával tavaly március végén létrehozott közös nyomozócsoport (JIT) hét partnerországa – Ukrajna, Litvánia, Lengyelország, Észtország, Lettország, Szlovákia és Románia – között jött létre.
A tájékoztatás szerint az ICPA a nemzetközi nyomozócsoport jelenlegi támogató struktúrájának részét képezi majd. Az ICPA ügyészei fizikailag az Eurojustnál kapnak majd helyet, ami lehetővé teszi munkájuk szoros összehangolását a közös ügyészi stratégiával – közölték. Hozzátették: a közös nyomozócsoport résztvevőjeként a legsúlyosabb nemzetközi bűncselekmények, például a népirtás, az emberiesség elleni bűncselekmények és a háborús bűncselekmények kivizsgálására létrehozott, szintén hágai központú Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) Ügyészsége bizonyos feltételek teljesülése esetén részt vehet az ICPA-együttműködésben.
A közlemény idézte Ladislav Hamrant, az Eurojust elnökét, aki azt mondta: a módosítások elfogadása tükrözi a közös nyomozócsoport valamennyi partnerének azon törekvését, hogy orvosolják a büntetlenség hiányát, és szilárd jogalapot adjanak az Eurojustnak az elszámoltathatóság biztosítására. A központ fő célja, hogy támogassa és fokozza az ukrajnai háború során elkövetett bűncselekmények kivizsgálásának hatékonyságát a kulcsfontosságú bizonyítékok beszerzésével és az ügymenet előkészítésének segítésével annak lehető legkorábbi szakaszában. Tájékoztatása szerint a nemzetközi agressziós bűncselekmények kivizsgálásával foglalkozó központ (ICPA) struktúrája nyárra elkészülhet.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA
Bàstya elvtàrs
2023-03-06 at 07:34
Emberek!
Itt màr régen nem az igazsàgrol, meg bünökröl van szo.
A nyugati sorosista (bankàr dinasztia) vilàgàban Mindent, ismétlem Mindent az elit csapata dönt el. Ök mondjàk meg ki és mi bünös, ök hirdetnek itéleteket is, ök uraljàk a hatalmat az emberek felett (nép, mint olyan ugyan ugy nem létezik mint ahogy nemzetek sem). Totàlis ellenörzés (totale Überwachung), minden szinten.
Ezt szeretnék (akarjàk) ràeröltetni a maradék vilàga, hiszen akkor Minden hatalom az ö kezükben lenne, ellenàllàsra szinte semmi esély sem lenne!
pm
2023-03-06 at 04:32
Ez aztán az igazság!! Már maga szervezet célja és önmeghatározása is részrehajló… nem egy nagy meglepetés
Naprózsa
2023-03-05 at 20:53
Mégegy patkánybanda ami a mi adónkból élősködik.
Apropó, Szlovákia vagyis Felvidék: csak nem azért pedáloztok, hogy nektek adják Kárpátalját????
Cuki
2023-03-05 at 20:12
remek
kivizsgálják majd az Északi Áramlat felrobbantását is?
sanya
2023-03-05 at 19:00
A korábbiakat is vizsgálni fogják? Jugoszlávia, Irak, Líbia, Vietnam, stb. stb. stb
2 ÉNAKI
2023-03-05 at 18:05
Helyes,abban az esetben kezdhetik önmagukon. Miért Ukrajna ilyen szintű támogatása pénzzel,fegyverekkel.Következik az Usa,Britek,Francia ország,Nèmetország akik láthatóan a háború mellett vannak azzal,hogy hozzájárulnak a fegyveralzenálok Ukrajnába törtènt telepítéséhez. Nem kell itt agresszort keresni,az említettek ők maguk. Mire jó ez a Bizottság ? Arra feltétlen,hogy egyeseknek kitömődjön a zsebük,másrészt megbélyegezhetnek valakit,hogy agresszor.Nem kell ide bizottság,hogy láthatóvá váljon ami egyébként is világos. A mai kor legnagyobb agresszorai,egyértelműen az USA,EU es hűbéres csatlósai.
obsitos
2023-03-05 at 17:06
Az uszítást nem kell büntetni????
Pankotai Lujza
2023-03-05 at 17:03
Ukrajna, Litvánia, Lengyelország, Észtország, Lettország, Szlovákia és Románia. A “külső gyűrű”, amely életét és vérét adná Oroszország ellen. Innen Magyarországról diplomáciai elismeréssel, de teljes közömbösséggel figyeljük alázatos mesterkedésüket. Ezért fontos nekünk a független, választási demokráciát képviselő Magyarország!
A Nagy Testvér figyel téged
2023-03-05 at 15:35
Kapnak irodát, személyzetet, hatalmas költségvetést amivel nem kell elszámolni, és indulhat a szabadrablás!
Patriot
2023-03-05 at 15:04
A térfigyelő kamerák,test kamerák, műholdak világában azért elég ütős feladat lesz bizonyítékokat gyártani a hazugságokra. Még a rakétákon is kamera van, hogy honnan,hová repül. Nem beszélve a bucsai mészárlásról,amiről az egész világ megtudta ki mészárolt. Az idióta van lejjebb meg odamegy ájuldozni a hullazsákok közé. A kijevi naci meg röhög a háta mögött. Na, jóvan….