Lorenzo Fontana, az olasz Liga külügyi főtitkár-helyettese, alsóházi képviselője, korábban az Európai Parlament tagja, az első Giuseppe Conte-kormányban család-, majd Európa-ügyi miniszter felszólalt a IV. Budapesti Demográfiai Csúcson. A politikus – aki szakmáját tekintve politikatudós történész –, felszólalt a IV. Budapesti Demográfiai Csúcson, amely a családok helyzetét járta körül – hangzott el a Kossuth Rádió Európai idő című műsorában.
Lorenzo Fontana a műsorban arról is beszélt, hogy Európában mit jelent a politikai vitákat tekintve a család intézménye.
A végső harc a család témája körül zajlik majd. Én ezt biztos nem gondolom, ugyanis – és ezt nagyon fontos szem előtt tartani – a család az az érték, ami képes ellenállni a totalitarizmus formáinak
– emelte ki a politikus. Hozzátette: amikor a totalitárius szemlélet megjelenik, az azt jelenti, hogy az állam, egy új embertípust akar létrehozni. Ahhoz, hogy ez megtörténjen, arra különösen a gyerekeket és fiatalokat kell, hogy kiemelje, és a jövőjüknek egy más irányt szabnia.
A családban ezt elég nehéz megtenni; egy családban a neveltetés – részben legalábbis –, a nagyapáktól, nagyanyáktól, a szülőktől erre. Így meg lehet érteni azt, hogy azok, akik egy új embert akarnak létrehozni, egy új ideológia nevében, maguknak akarják tudni a nevelést, egy új társadalomkép alapján. Pontosan ez történik ma, ez történik egyes médiumokkal, és egyes iskolákkal – sajnálatosan főként állami iskolákkal. Ez lesz a jövő harca azok között, akik azt gondolják, hogy a család a legjobb a fontos dolgok között, és azok között, akik úgy gondolják, a legfontosabb a gazdaság, az anyagi javak
– hangsúlyozta Lorenzo Fontana.
Ma Európában, aki a nemzetállam mellett érvel – vagyis a nemzetek Európai Uniója mellett –, a család fontosságáról beszél, azt megbélyegzik minimum azzal, hogy szélsőjobboldali, de nagyon gyakran azzal, hogy fasiszta vagy homofób. Amit tehetünk, az egy szoros szövetség felépítése az emberekkel, konzervatív emberekkel, azokkal, akik úgy gondolják, hogy a hagyományok, a keresztény értékek és az identitás fontos dolgok, és így próbálnak erőt adni egymásnak a politizáláshoz
– fogalmazott a szakértő. Kiemelte: egy ilyen szövetséggel megjelenhet egy új erő az Európai Parlamentben, és megpróbálhat változtatni az ott folyó politizálás irányán is. Ilyen körülmények között erősnek kell maradni, és együtt kell lépni, hogy megpróbálhassuk megváltoztatni ezt az Európát, nem is annyira saját magunk, de a gyerekeink jövője miatt.
A cikk az Euranet Plus szervezettel, az Európai Unióról szóló hírek legfontosabb rádiós hálózatával együttműködésben készült. Értsük meg jobban Európát!
Forrás: hirado.hu; Fotó: Mandiner/Ficsor Márton
Facebook
Twitter
YouTube
RSS