Pesti Srácok

Huth: Nem akarhatjuk, hogy Sebestyén József gyilkosai holnap a mi csendőreink legyenek

Huth: Nem akarhatjuk, hogy Sebestyén József gyilkosai holnap a mi csendőreink legyenek

Megéri nekünk a faltörő kos szerepe? Kérdezte Orbán Viktortól Ambrózy Áron kollégám, a PestiSrácok alapító csapatának tagja is, rátercelve Bayer Zsolt témaindító kérdésére, miszerint mi az a mesterterv, ami Ukrajna erőltetett uniós tagsága mögött áll." - írja Huth Gergely a Magyar Nemzetben.

Nem akarhatjuk, hogy Sebestyén József gyilkosai holnap a mi csendőreink legyenek, szögezi le a faltörő kos szerepében címmel a Magyar Nemzetben írt véleménycikkében Huth Gergely a PS főszerkesztője.

Aki így folytatja:

"Talán ez a legfontosabb kérdés, amely évek óta foglalkoztat bennünket: megéri nekünk a faltörő kos szerepe? Pontosan ezt kérdezte meg Orbán Viktortól Ambrózy Áron kollégám, a PestiSrácok alapító csapatának tagja is, rátercelve Bayer Zsolt témaindító kérdésére, miszerint mi az a mesterterv, ami Ukrajna erőltetett uniós tagsága mögött áll. A miniszterelnök igazán elgondolkodtató feleletet adott a Magyar Nemzet Pikk című műsorában. Meg kell jegyezni, jól áll Orbán Viktornak, hogy egyre többször nyilatkozik hosszan. A Magyar Nemzet-interjú kifejezetten filozofikusra, mélyen szántóra sikeredett, melyben a kommunikációs panelek sulykolása helyett az intellektuális érvek kaptak főszerepet.

Bayer Zsolt a műsorban így vezette fel a kérdést: 

– Rosszabb napjaimban azt gondolom, hogy itt valami olyan dolog történik, aminek egyetlenegy lehetséges oka, hogy az uniót tökéletesen képességtelen emberek irányítják. Hogy ne mondjam, idióták.

Mire Orbán közbevágott: „Ez az optimista forgatókönyv”, majd Bayer így folytatta: „Igen. Lehet, mert ha az egész mögött, s mondjuk Ukrajna erőltetett felvétele mögött van valami mesterterv, akkor az még rosszabb lehet.”

Itt következett el Orbán Viktor nagyképe, amelyet így rajzolt meg: 

„Valóban, sokkal rosszabb a helyzet. Hogy hogyan jutottunk ide, az hosszú beszélgetést igényelne, de meg tudom nevezni azt a pontot, amikor a fordulat megtörtént. Amikor a normális viták világa átbillent az őrültségnek tetsző európai kormányzásba. Ez az volt, amikor a britek kiléptek az unióból. Addig nagyjából egyensúly volt két koncepció között. Hiszen mindig is volt egy vízió, egy szerelem, hogy Európa nagy, a rómaiak mintájára létrehozott egységes birodalom legyen. Miután Rómát nem egy másik birodalom döntötte meg, hanem szétesett, és így később nemzetek jöttek létre, mindig volt egy másik álom is, a nemzetekből álló Európa víziója. Mi, magyarok már ebbe érkeztünk, és mindig is vallottuk, hogy az a szép, ha a nemzetek a különbözőségeiket fönntartják, az érdekkülönbségeiknek megfelelően politizálnak, és ott, ahol tudnak, együttműködnek egymással. E téren a britek és a V4-ek nagyjából egyensúlyt értek el a másik irányzattal szemben, s együtt minden olyan lépést meg tudtunk akadályozni, ami az Európai Egyesült Államok felé vezetett volna. Mert a mesterterv: az Európai Egyesült Államok. A britek kimentek, a V4 magára maradt, aztán a lengyel kormányt Brüsszelből megbuktatták, a cseheket kirántották és elbillent az egyensúly. Ami elsőre eszementségnek tűnik, az valójában az Európai Egyesült Államok birodalmi koncepciója. Ez ellen harcolunk.”

Huth Gergely véleménycikke itt olvasható teljes egészében.

 

Ajánljuk még