Magyarországtól kapnak leckét a globalisták a bevándorlásról, a határokról és a demokráciáról – írja a breitbart.com republikánus portál az amerikai elnökválasztással és az USA bevándorlás-politikájával foglalkozó elemzésében. Míg Bill Clinton és Barack Obama globalista körei merő fikciónak tartják az országhatárokat, a cikkíró szerint a kerítés nemcsak Magyarországnak de az USA-nak is megoldást nyújtana a bevándorlási problémára. A szerző úgy véli, miközben folyamatosan antidemokratikussággal vádolják hazánkat, a bezzeg-ország Amerikában sosem kérdezték meg az állampolgárokat, mi is a véleményük bevándorlásügyben.
Clinton és Obama rászállt Magyarországra
A szerző szerint mindmáig érvényesek Orwell gondolatai a szavakkal való visszaélésről. Különösen érvényes ez Clinton és Obama támadásaira Magyarországgal szemben, hogy annak kormánya antidemokratikus. A cikk felidézi Bill Clinton egy májusi beszédét, amelyben a volt elnök úgy fogalmazott, Magyarország és Lengyelország úgy döntött, túl sok problémával jár a demokrácia, ezért átálltak a putyin-i modellre, tekintélyelvű diktatúrát vezettek be és távol tarják a külföldieket.
Tavaly októberben a Magyarországra látogató Rob Berschinski, az amerikai külügyminisztérium emberi jogokért felelős helyettes államtitkára beszélt az Obama-adminisztráció aggodalmairól Magyarország demokratikus visszaesése miatt. Magyarországot pusztán azért nevezte antidemokratikusnak, mert nem fogadta el az USA bevándorlás-politikáját.
Az a demokrácia, ahol az emberek dönthetnek
A cikk szerint nehéz megítélni mi számít antidemokratikus lépésnek, különösen az emberek véleménye és a körülmények megismerése nélkül. A cikkíró fölteszi, ha a demokrácia hagyományos értelmezésben a nép, azaz a nemzet minden polgárának uralmát jelenti, akkor hazánk bajosan vádolható antidemokratikussággal. Magyarország kormánya ugyanis egyike azon keveseknek Európában, akik lehetővé teszik saját polgárai számára, hogy maguk dönthessenek országuk bevándorlás-politikájáról akár a brüsszeli bürokraták elvárásaival szemben is.
Egy a globalistának a magyar határ merő fikció
A Clinton-Obama vádakra reagálva Dana Rohrabacher kongresszusi képviselő vette védelmébe Magyarországot, mondván teljesen indokoltak Magyarország lépései a menekültáradat megállítására, és az Obama-kormánynak nem kellene Magyarországot hivatalosan bírálni, amiért meg akarja védeni a határait.
A Clinton Global Initiative alapítványnak és az Obama-kormányak természetesen más elképzelései vannak a demokráciáról – írja a cikk. Olyan globalisták számára, mint Hillary Clinton, vagy Barack Obama a magyar kormány antidemokratikus, mivel nem veti alá magát az Európai Unió szuperállam-víziójának. Egy globalista számára a Magyarország határai idejétmúlt fikciók. A szerző hozzáteszi, szerencsére a magyar emberek nem hódolnak be ennek az arroganciának.
A demokratikus Amerikában nem engednek beleszólást az elitek
A cikk ugyanakkor megjegyzi, a magyarokkal ellentétben az amerikaiakat sohasem kérdezték meg, akarják -e hogy migránsok tömegei átformálják az országukat. A demokratikus Magyarországgal szemben az elmúlt ötven évben az amerikaiaknak nem engedtek beleszólást országuk migrációs politikájába. Az Egyesült Államok politikai elitjei összeesküdtek, hogy a lakosság álláspontjával szemben is meggyengítik a határellenőrzést.
A szerző felidézi, amikor a kongresszus Ted Kennedy 1965-ös bevándorlási törvényének megszavazásával utat engedett a tömeges bevándorlásnak, a törvény céljai nem egyeztek meg az amerikai emberek véleményével. Kennedy akkor azt állította, a törvény hatására nem fogja Amerikát elönteni a tömeges bevándorlás, és a városokat nem fogják elárasztani migránsok az évről-évre érkező milliói. Holott az 1965-ös törvény éppen ezt okozta. A törvény bevezetése óta ráadásul egyik kormány sem tudta kontrollálni a bevándorlást.
A cikkben elhangzik, a Pew Center legfrissebb közvéleménykutatása szerint – még a spanyol ajkú polgárok is beleértve – kétszer annyian (35 százalék) szeretnék, hogy csökkenjen a bevándorlás, mint ahányan támogatják azt (18 százaklék). Mégis évtizedek óta egyik politikai oldal sem állított olyan jelöltet, aki komoly megoldást tudott volna javasolni. George W. Bush, John McCain és Mitt Romney nézetei a tömeges bevándorlásról nem sokban különböznek Al Gore-étól, John Kerry-étől vagy Barack Obamáétól.
Trump fasiszta, mert megvédené a határokat
A cikk írója szerint 2016 november 8-án végre változás állhat be, mivel Donald Trump azt ígéri, megvédi az amerikaiak szuverenitását, míg a három másik jelölt tovább folytatná a nyitott határok politikáját. Az utóbbiak köreiben Trump álláspontja riadalmat keltett. Őt és támogatóit nativistának, nacionalistának és fasisztának bélyegezték. Ezek a vádak azonban nem változtattak a társadalom véleményén, az amerikai polgárok továbbra is biztonságos határokat és az illegális határátlépések megakadályozását szeretnék. Bár Trump migrációs politikájának egyes elemeit még tisztáznia kell, a határok biztonságát érintő javaslatai jól elkülöníthetőek Hillary Clinton álláspontjától. Trump következetesen kiáll egy fal építése, és az ellenőrizetlen menekültek kiutasítása mellett.
A kerítés Magyarországon és Izraelben már teszi a dolgát, az amerikai polgárok pedig már belefáradtak a kifogásokba, hazugágokba és túlzásokba.
A magyar módszer sikeres és népszerű
Az író szerint, amikor egyes európai országokban, mint Németország, Belgium, Svédország vagy Franciaország, megengedték a belépést muszlim menekültek millióinak, az szexuális erőszakhoz, gyilkosságokhoz, terrorizmushoz vezetett. Hozzáteszi, jelenleg Londonnak muszlim polgármestere van, pártja már a muszlim szavazóktól függ. Magyarország úgy akarja elkerülni ezeket a következményeket, hogy egyszerűen távolt tartja a menekülteket. Ez a politika meglepően népszerű és sikeres.
Amerika példát vehetne Magyarországgal
A cikk szerzője szerint a határellenőrzés többről szól, mint a terrorizmus elleni küzdelemről. Mivel az iszlám saría-jog ellentétes a nyugati normákkal, értékekkel és jogi intézményekkel és ez meg fogja változtatni Európa arcát. Az állampolgári jogok, vallási tolerancia, a demokrácia összeegyeztethetetlen az iszlám ortodox nézetekkel . A magyar miniszterelnök többször is hasonló véleményt fogalmazott meg, mint Trump, amikor februárban arról beszélt, a bevándorlók befogadásával bűnözést, terrorizmus, homofóbiát és antiszemitizmus importálnának Magyarországra. Magyarország ezért is telepített kerítést az EU akarata ellenére, bár akkor az aggódó hangok szerint ilyen kerítést lehetetlen felépíteni és csődbe vinné az országot. A szerb határszakasz egymillió dollárba került. A lényegesen hosszabb Mexikói határon is felhúzható lenne ilyen határ, a kritikusok állítása szerint 2 milliárd dollárból, 50 millió helyett.
A szerző zárszavában arról ír, nem minden politikai lépésben ért egyet a magyar kormánnyal, ugyanakkor ami a nemzeti szuverenitást és határellenőrzést illeti, ez jelentheti az ország és valamennyi európai nemzet túlélését.
Ahelyett, hogy Magyarországot antidemokratikussággal és azzal vádoljuk, hogy jogtalanul bánik a bevándorlókkal, Amerikának inkább azt kellene megvizsgálni, hogyan vehetné át ezt a demokratikus migrációs politikát.
Forrás: breibart.com; a szerző Tom Tancredo, republikánus képviselő
Kezdőkép: politico.com
Facebook
Twitter
YouTube
RSS