A dél-franciaországi Marseille partjaihoz szállít 125, a Földközi-tengeren felvett migránst a Sea-Eye német civil szervezet Alan Kurdi nevű hajója, miután Olaszország, Málta és Németország sem vállalta, hogy befogadja őket – közölte az NGO szerdán.
Párizs később azt kérte az olasz kormánytól, hogy engedje kikötni a hajót az olasz partoknál. Franciaország emlékeztet arra, hogy a kimentett emberek érdekei megkövetelik annak a szabálynak a betartását, hogy a hajót a legközelebbi kikötőbe kell küldeni annak a tengeri mentési koordinációs központnak a felelőssége mellett, amely területileg illetékes abban a térségben, ahol a hajó beavatkozott és közlekedett. Ebben az esetben Olaszországról van szó – jelezték az EFE spanyol hírügynökségnek francia belügyi források.
A hajó legénysége szombaton 133 bevándorlót vett fel a fedélzetére a nemzetközi vizeken Líbia partjainál. Nyolc embert, köztük öt gyermeket kedden egészségi okok miatt partra kellett szállítani, őket átadták az olasz parti őrségnek. A maradék 125 migráns esetében Málta “teljes mértékben elutasította” a segítségnyújtást, Olaszország pedig az illetékes német hatóságokhoz irányította a Sea-Eye-t, amelyek azonban eddig nem válaszoltak – írták a közleményben. A német segélyszervezet emiatt úgy döntött, hogy a hajót a franciaországi Marseille-be irányítják, ahonnan korábban elindult, és ahova a legénységváltás és az új küldetésre való felkészülés miatt is vissza kellene térnie. Gorden Isler, a Sea-Eye szóvivője mindazonáltal azt mondta: nem tudják, hogy a francia kormány hogyan fog reagálni a segítségkérésükre.
De hiszünk a francia nép támogatásában, és abban, hogy nem fogják hagyni, hogy az Alan Kurdi Marseille-nél vesztegeljen
– tette hozzá.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/SEA-EYE/Fabian Heinz
Facebook
Twitter
YouTube
RSS