A magyar történelem híres válságszakértője, Gyurcsány Ferenc modern korunk súlyos gender-kihívásainak megfelelően immáron nőként (is) politizál, ebben a formában pedig az LMP színeit erősíti Schmuck Erzsébet néven. Akár így van, akár nem, egy biztos: az LMP társelnöke kiválóan játszott a baloldal maestrojának kottájából, mikor mai sajtótájékoztatóján gyakorlatilag szóról szóra megismételte “Válságkezelő” Gyurcsány Ferenc, a kormány válságenyhítő politikáját becsmérlő szavait. Annak a Gyurcsány Ferencnek a szavait, aki a gazdasági világválság alatt olyan rosszul kezelte a kialakult helyzetet, hogy kénytelen volt lemondani és évekre kiesett a magyar közéletből. Az ex-miniszterelnök most visszatért és úgy tűnik az LMP-t is a saját igényeire szabva tudta beidomítani. IMF-hitel, lélegeztetőgép és több tízmillió éhező magyar gyerek: ilyen válságkezelést javasol Schmuck Erzsébet a magyar kormánynak.
Gyurcsány Ferenc válságkezelési kisokosából kiművelődve tartott videós sajtótájékoztatót Schmuck Erzébet, az LMP nevezetű parlamenti küszöbpárt társelnöke, ahol mindent megtett, hogy hibátlanul felmondja az ellenzéki leckét a kormány “sikertelen” válságkezeléséről, helyenként még túl is teljesítve a tanterv által megkövetelteket. A sikertelenségről persze náluk többet senki sem tudna mesélni, így hát helyénvalónak tűnik a megnyilvánulásuk ebben a témakörben. Ezt igazolja az olyan többéves, elfeledett LMP-s mantra előhúzása, mint a Paks II beruházás leállítása, vagy a Városliget projekt befagyasztása. Paks egyébként különös szálka lehet az ellenzék szemében: a PestiSrácok.hu számolt be róla elsőként, hogy a múlt héten a Momentum keveredett botrányba Pakson, mikor egyik helyi képviselőjük Olaszországból hazatérve önkéntes karantén helyett inkább feleségével együtt bement dolgozni az erőműbe, potenciálisan veszélyeztetve ezzel az ország energiaellátását.
Ha pedig már Momentum, Schmuck nekik is dobott egy csontot mikor megemlítette, a kormánynak be kéne fagyasztania a sport-infrastruktúra fejlesztéseket, különös tekintettel az atlétikai stadionra, hiszen jelen állás szerint minden sporteseményt határozatlan időre elnapoltak a járvány miatt. Ugyanígy a turisztikai beruházásokra szánt keret átcsoportosítását is kérte az LMP társelnök, hogy az egymillió ct és lélegeztetőgép országa lehessünk végre, ahogy annak lennie kellene (csakhogy aztán azon lehessen aggódni, mit kezdjünk a rengeteg feleslegessé vált berendezéssel, miért nem a turizmus helyreállításába ölték a gépek árát…).
A katarzis csak ezután következett, mikor megrendítő pillanatképet festett a magyar hétköznapokról Schmuck, éhező gyermekek kígyózó sorait vizionálva, ha a kormány nem fizeti ki minden egyes dolgozó ember bérét hónapokig a munkáltatók helyett. Vagy legalábbis annak egy jelentős részét. Hogy erre az irgalmatlan kiadásra milyen fedezet lenne az ország infra és minden egyéb struktúrájának bedöntésén kívül (mert az egyébként is “bejött” 2008-ban) Schmuck nem mondta el. Megtette helyette Gyurcsány Ferenc, aki saját példáját elénk tartva illusztrációként, a hitelfelvételt javasolja a kormánynak. Úgy látszik az ellenzéki pártok csak egyetlen kormányzati eszközt ismernek, a hitelfelvételt.
Mindezek ellenére felcsillant a remény is Schmuck Erzsébet tájékoztatójában, mikor arról beszélt, hajlandók együttműködni a kormánnyal a válságkezelésben, az ellenzéki pártokkal koordinálva pedig a rendkívüli helyzet meghosszabbításának támogatására is lehetőséget lát, azonban kiemelte, nem kíván “biankó csekket” kiállítani a kormánynak, a rendeleti kormányzás kiterjesztését csak szigorú feltételek mellett támogatják. Ennek megvitatására pedig rendkívüli hétpárti egyeztetésre invitálta a kormánypártokat.
Fotó:Horváth Péter Gyula/PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS