„A szenvedők hangja lettünk, megtörtük a világ hallgatását” – írja nemrégiben közzétett videójának kommentárjában a Hungary Helps magyar segélyprogram. A videóban a missziós utakon készült megrázó felvételeken keresztül arra hívják fel a figyelmet, a kereszténység a világon a legüldözöttebb vallás, keresztények tízezreit gyilkolták le az elmúlt években a vallásuk miatt. Mint hozzáteszik, „a világ mégis némán hallgat, némán áll a templomok romjai felett, nem vigasztalja meg a gyermekeket, nem siratja a mártírokat”. Az üldözött keresztények megsegítéséért létrehozott helyettes államtitkárság ugyanakkor célzott, „okos segítséggel” az otthonmaradásban és az újrakezdésben támogatja az üldözötteket, alternatívát nyújtva ezzel Európa zűrös és átgondolatlan bevándorláspolitikája helyett, amely a háborús helyzetet kihasználva tulajdonképpen olcsó munkaerőt akar szerezni az elöregedő kontinensnek. A videó arra is rámutat, bár a segélyezős magyar módszer sikerességére még a Fehér Ház is felfigyelt, egyáltalán nem biztos, hogy minden választáson induló párt az üldözöttek „okos segítésében” érdekelt.
„Egy hatalmas humanitárius katasztrófában tesszük, amit hazánk erőforrásai lehetővé tesznek” – nyilatkozta korában portálunknak Azbej Tristan, az üldözött keresztények megsegítéséért létrehozott helyettes államtitkársáv vezetője. A keresztényüldözésről rendezett budapesti konferencián Szijjártó Péter külügyminiszter arra hívta fel a figyelmet, még Európában is a keresztényellenesség az utolsó elfogadható formája a diszkriminációnak, legalábbis ennek elfogadtatása zajlik. Ezzel szemben tény, hogy világviszonylatban minden tíz vallásáért üldözött emberből hét keresztény. Ebből kiindulva kezdte meg feltáró és „okosan segítő” munkáját a Hungary Helps magyar segélyprogram. A misszió módszere az üldözött keresztények és a rászorulók problémáinak felmérése a helyszínen, majd célirányos segítség nyújtása a helyi vezetőkön keresztül. A Hungary Helps másik nem titkolt célja, hogy a minden fél számára előnytelen migrációs folyamatok elősegítse helyett az otthonmaradásra és az újrakezdésre teremtsen esélyt.
A segélyprogramhoz időközben több magyar vallási és civil közösség csatlakozott. Nem kisebbítve erőfeszítéseiket mégis kiemelendő a kárpátaljai magyar református gyülekezet segítsége, akik kisebbségiként, egy háború sújtotta országban élve mélyen átérezték a közel-keleti üldözött testvérei szenvedését. A gyülekezetet az iraki misszióban képviselő, és az adományt átadó Taraczközi Ferenc lelkész tapasztalatairól úgy számolt be portálunknak, “az emberek még ilyen körülmények között is, minden nap megélik hitüket. Sok olyan apró dolog, amit a nyugati világban fontosnak tartunk, eltörpül, és az igazán személyes, őszinte, alázatos élet válik fontossá és hangsúlyossá.” Szintén megható gesztus, hogy a magyar támogatással nemrégiben felépült erbili iskola a csíksomlyói Mária-szobor egy másolatával is gazdagodott, amelyet Böjte Csaba atya és árvái ajánlottak fel. A Hungary Helps misszióiról, célkitűzéseiről és eredményeiről itt, itt, itt, és itt olvashatnak.
A szenvedők hangja lettünk
A nemrégiben közzétett videóban a Hungary Helps a missziós urakon készült megrázó felvételek mellett arra hívja fel a figyelmet, a világon a kereszténység a legüldözöttebb vallás, az elmúlt években keresztények tízezreit gyilkolták meg a hitük miatt.
A világ mégis némán hallgat, némán áll a templomok romjai felett, nem vigasztalja meg a gyermekeket, nem siratja a mártírokat
– hangsúlyozzák hozzátéve ugyanakkor, hogy Magyarország az üldözöttek védelmére kelt. A missziós utak kapcsán a videóban úgy fogalmaznak,
útra keltünk átadni a magyarok üzenetét, együttérző szeretetét, adományaikat és testvéri kiállásukat, reményt adtunk és hitet kaptunk cserébe. A szenvedők hangja lettünk. A migráció helyett a helyben maradást segítettük. Megtörtük a világ hallgatását.
A videó végén kiemelik, eddig is sokan segítettek imáikkal adományaikkal, támogatásukkal, ugyanakkor bizalmat kérnek a folytatáshoz is. Mint hangsúlyozzák,
ez is a tétje április 8-ának.
Forrás: Facebook/PestiSrácok.hu; kezdőkép: Facebook/Azbej Tristan
Facebook
Twitter
YouTube
RSS