Az elmúlt években rengeteg emberjogi szervezet és NGO segítette az Európa felé irányuló migrációs folyamatokat. A menekültek megmentésével alapvetően nem lenne probléma azonban Európa egyes részeinek befogadó kapacitása már annyira megtelt, hogy simán benne van a pakliban, hogy egyes országok hamarosan összeroppannak migráció súlya alatt. A talán legrosszabbul álló Olaszországban viszont működik egy Defend Europe nevű civil szervezet, amelynek tagjai változtatni szeretnének a helyzeten, valamint véget akarnak vetni az illegális bevándorlásnak, az embercsempészetnek és jelenlétükkel folyamatos kontroll alatt szeretnék tartani a Földközi-tengert.
Európa nehéz helyzetben van, hiszen simán esélyes, hogy a kontinens előbb-utóbb összeroppan az egyre erősödő migráció súlya alatt. Olaszország kiemelten kellemetlen helyzetbe került, hiszen a Földközi-tengeren át heti szinten érkeznek migránsok tízezrei a dél-európai országba, különböző NGO-k segítségével.
Egy NGO azon dolgozik, hogy megállítsa a bevándorlást
A Defend Europe nevű szervezet nemrég alakult, de máris rengeteg támadásnak vannak kitéve a baloldal részéről, ami érthető, hiszen éjt nappallá téve azon dolgoznak, hogy feltérképezzék az embercsempészek tevékenységét és hálózatát, valamint hogy informálják a líbiai hatóságokat a baloldali NGO-k kártékony tevékenységéről. Ha kell, természetesen be is avatkoznak ott ahol a liberális politikusok nem akarnak. Céljaik között van az is, hogy megmentsék a bajba jutott migránsokat a tengeren, azonban mindent megtesznek annak érdekében, hogy a megmentett emberek ne Európába, hanem Afrikába kerüljenek.
A Defend Europe egyébként az Identitárius Mozgalom (Identitarian Movement) egyik ága. A szervezet főleg német, olasz, francia és osztrák jobboldali fiatalokból áll, akik Európa és az európai nemzetek identitásának megőrzését tűzték ki célul.
Adományokból a migráció ellen
A szervezet a többi civil szervezethez hasonlóan adományokból működik, és az elmúlt időszakban annyi pénzt (állítólag közel 150 ezer dollárt) gyűjtöttek, hogy egy C-Star névre keresztelt hajót is vásároltak, amellyel folyamatosan szeretnék fenntartani a jelenlétüket a líbiai partoknál. Erről a szervezet egyik tagjai a kanadai származású Lauren Southernnek adott interjújában is beszélt még július elején. A Defend Europe honlapjáról az is kiderül, hogy az elhagyott NGO hajókat is el szeretnék süllyeszteni annak érdekében, hogy ezzel is csökkentsék az emberkereskedők és a velük közreműködő civilek szállítókapacitását.
A szervezet egyébként nem szeretne semmilyen fizikai összetűzésbe kerülni a céljuk kimondottan az hogy tájékoztassák a hatóságokat, és leginkább egyfajta megfigyelő-informátor szerepet töltsenek be.
A szervezetről egyébként különböző álhírek is megjelentek, például az, hogy a hátráltatják azok munkáját, akik az embereket mentik ki a vízből, ezt a szervezet egy sajtótájékoztató keretein belül cáfolta. A baloldali NGO-k még azt is el akarják híresztelni, hogy a Defend Europe egy kalózszervezet, illetve azt, hogy áldokumentumokat gyártanak anak érdekében, hogy igazolják állításaikat.
Olaszország bajban van
Az MTI nemrég megírta, hogy Carmelo Zuccaro olasz ügyész májusban beszámolt a Líbia és Dél-Olaszország közötti embermentésben résztvevő szervezetekről eddig végzett vizsgálatainak eredményeiről. Elmondta, hogy jelentősen megemelkedett a migránsoknak segítő NGO-k száma, és ez módosította a migráció körülményeit. Hozzátette, a Földközi-tenger nemzetközi vizein tartózkodó európai és olasz hadihajókkal ellentétben ugyanis, az NGO-mentőhajók sokkal közelebb mennek a líbiai partokhoz. Zuccaro hangsúlyozta, bizonyítékai vannak, hogy egyes NGO-k egyenesen líbiai vizeken veszik fedélzetre a migránsokat. Kijelentette, hogy információi nem az olasz titkosszolgálattól származnak, hanem a Frontex európai part- és határvédelmi ügynökségtől, valamint az olasz haditengerészettől.
Az olasz kormány nem rég kártékonynak nevezett és a szervezetek hajóinak elkobzását is kilátásba helyezték, amennyiben folytatják a tevékenységüket.
A magyar kormány szintén támogatja a migránsokat “taxiztató” nem kormányzati szervezetek (NGO) szigorúbb szabályozását, de nemet mond az olyan elképzelésekre, amelyek szerint az olaszországi nyomást úgy kellene csökkenteni, hogy kötelező áthelyezéseket, betelepítéseket kényszerítenének a tagállamokra – mondta Kontrát Károly, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára
Forrás: MTI, defendeurope.com, Vezető kép: New Statesman
Facebook
Twitter
YouTube
RSS