Az Európai Unió elhibázott vakcinapolitikája és hibája miatt van hátrányban egész Európa az Amerikai Egyesült Államokhoz, Angliához, vagy Izraelhez képest, Brüsszel miatt nem kapnak az uniós tagállamok elegendő oltóanyagot – jelentette ki a PestiTV A riporter című műsorának Menczer Tamás külügyi államtitkár. A politikus oknyomozó műsorunknak kifejtette, az USA, Anglia és Izrael azért tartanak előrébb, mert már júliusban szerződést kötöttek a Pfizerrel, nagyobb mennyiségekre szerződtek, sőt, van olyan ország, amely többet fizet a német cégnek a vakcináért, mint az Európai Unió. Pedig emberélet nem múlhat a pénzen – nyomatékosította Menczer Tamás.
Menczer Tamás azt mondta, az látszik, hogy Brüsszel késve kötött megállapodást, és rossz megállapodást kötött, ezért nem tudunk most több vakcinát kapni. A magyar kormány folytatja az együttműködést Kínával és Oroszországgal is – mondta az államtitkár, kiemelve, minden megtesznek azért, hogy akár Keleten, akár Nyugaton van hatásos vakcina, a magyar szakemberek döntései alapján a lehető leggyorsabban és legnagyobb mennyiségben Magyarországra hozzák. Menczer Tamás a baloldalnak is keményen beszólt, úgy fogalmazott, álhíreket gyártanak és a vakcina ügyében is ugyanazt csinálják, mint a lélegeztetőgépek esetében tették, hazudnak és hergelnek.
Forrás, fotó, videó: PestiTV
Facebook hozzászólások
Leopard
2021-01-05 at 17:48
Ez hülyének nézi a Fideszeseket.
Leopard
2021-01-05 at 17:49
Nyilvan azert fizetjük hogy beszóljon.Ehhez kell a milliós fizetése.
Szamóca bá'
2021-01-05 at 17:53
na végre! az index már napokkal ezelőtt megírta az erről szóló cikket, a Reuters-re hivatkozva, aki a Der Spiegel-t szemlézte.
https://index.hu/kulfold/2021/01/01/vakcina_biontech_akadozas/
…szóval aki szerint ez hazugság, az a haladó-független-objekív-mérvadó nyugati sajtóval áll vitában. az meg, hogy igaz-e, vagy hogyan igaz és mennyire, ki tudja…
Leopard
2021-01-05 at 17:57
Szoval: 4 magyar is dolgozott ezen a vakcinan- modositott mRNS- DE MENCZER ES TÁRSAI nem voltak kepesek elozetesen- uniótól függetlenül szerződni.De kozben nyomtak ezerrel a Gender ügyet. ÓRIÁSI. De a faszi BESZÓL.
Leopard
2021-01-05 at 18:04
Óriási. 4 magyar is dolgozott a vakcinan- de nem mertek ra uniótól függetlenül szerződni.
Gáspár Anette
2021-01-05 at 19:37
Mivel Orbán Viktor és kormánya ezt előre látta, ezért nézett szertefele
a világon , hogy hol találtak még fel vakcinát, hogy ne legyünk kiszolgáltatva
Brüsszel zsarolásának, főleg gyarmattartó szemléletének: a “perifériának” jó lesz később is.
Ezért támadják az orosz és kínai vakcinát is.
Gáspár Anette
2021-01-05 at 19:47
Leopard
2021-01-05 at 18:04
Fuss neki mégegyszer. Nem itthon dolgoznak, hanem úgy 40 éve kint, és ott alapították a kutatóintézetüket is.
Zebulon
2021-01-05 at 19:51
El kell már küldeni a Timmermans, von der Leyen féléket a francba. Csak tehetetlenkednek és hátráltatnak.
Zebulon
2021-01-05 at 19:54
A négy magyar kutató. A seftet más csinálja, egyébként EU-n belül zsarolás, kívül meg gyarmatosító megatartás jellemzi a nagyobb országokat.
Nahát
2021-01-05 at 20:01
Brüsszel egy impotens sóhivatal, csak az uborka görbületéhez ért, meg a genderezéshez. Az ég óvjon minket az Európai Egyesült Államoktól, mert a fejünkre telepednek a hülyék!
benzoli
2021-01-05 at 20:03
Meg egy talalmany amibol semmi hasznunk. Csak a szomszedoknak. Az Orosz meg a Kinai Vakcina pedig valamiert nem kell.
Torockó
2021-01-05 at 21:13
Menczernek – mint mindig – most is igaza van.
Becsülöm bátor szókimondásáért.
moliere
2021-01-05 at 22:09
Mi van űrbogár? Nem tetszett?
Namond
2021-01-05 at 23:29
Menczer Tamás külügyi államtitkár indíttasson vizsgálatot a kifogásolt mulasztások miatt!
Jourovát leváltották Orbán panasza nyomán?
Vagy nem is az volt a cél, csak egy kis időhúzás?
Zé-kkant
2021-01-06 at 05:11
Zé vagyok a fideszes Dk-nyugger
Egész éjjel linkelek tudásomat ismétlem
Négyünket itt nem olthatnak.
Segítjük a kormányt, hogy megbukjon az Orbán
Ventus
2021-01-06 at 09:04
Zé-kkant
Ez nagyon gyenge lett, ne égesd magad.
Patriota
2021-01-06 at 09:22
Érdekes… Brüsszel csak EZT a Pfizer gyártmányt engedélyezte az eu-ban. Semmi mást ! Vajon miért is??? Ja, hogy ezt Brüsszelben gyártják… Aha ! Mi van, ha ennek az összetétele csak egy “kicsit” másabb, mint ahogy a nyugatról érkező élelmiszereké…. Menczer Úr máshol azt nyilatkozta, hogy jön az orosz és a kínai vakcina. Rövidesen.. Bármi áron ! Majd másnap O.V. a Kossuthon azt nyilatkozta a Vasárnapi Újságban, hogy kapacitás hiány miatt nem tudnak szállítani az oroszok, meg a kínaiak …Szóval ránk van erőszakolva a Pfizer vakcina… Kizárt, hogy a nagy barát meg kína nem segítene rajtunk !
Ventus
2021-01-06 at 10:30
Rajtunk nem segít a mutogatás. Oldják meg, hogy legyen vakcina, hogy minél előbb normális életet élhessünk. A többi süket duma.
vakc
2021-01-06 at 13:26
dec 26 óta a mai adatok Operatív Törzs tájékoztatása alapján 21 ezer eü dolgozót oltottak be, miközben több, mint 40 ezer személynek elegendő vakcina van leszállítva az országnak!!!!!
OV arról beszélt a Kossuth rádióban, hogy ha az EU-tól holnap jönne 1 millió vakcina, akkor nagyon gyorsan be tudnánk oltani 1 millió embert ….
mégegyszer ….. 21ezer eü-s dolgozó 1,5 hét alatt lett beoltva ….. miközben több, mint 40ezer személynek való oltóanyagot kapott eddig az ország!!!!
ugyanaz a süketelés, hazudozás megy, mint eddig … semmi változás!!!!
Csányi
2021-01-06 at 14:05
Euronews emlékeztet: a brüsszeli vakcinabeszerzés lényege az, hogy a 27 tagállam helyett a bizottság tárgyal és köt egyezséget a gyártókkal, így az összes ország egyenlő feltételekkel jut oltóanyaghoz. Az Európában eddig egyedüliként jóváhagyott Pfizer-BioNtech oltóanyagból 200 milliót rendeltek és további százmillió dózisról folynak a tárgyalások. Ez megegyezik az Egyesült Államok által rendelt 200 milliós tétellel. Vagyis ezen a ponton nem áll meg Menczer Tamás megállapítása arról, hogy „sokkal nagyobb mennyiséget” rendeltek volna. Az unió eddig hat céggel állapodott meg, az összesen körülbelül kétmilliárd dózis megvásárlásáról.
Csányi
2021-01-06 at 14:07
Kiriakidész elmondta: amikor júniusban elindították az oltási stratégiát, akkor nagy volt a bizonytalanság abban, hogy lesznek-e sikeres oltóanyagok, illetve hány ilyen lesz. Az elmúlt hónapokban egy hat oltóanyagból álló portfóliót hoztak létre, ezek közül a BioNTech/Pfizer oltóanyagát már engedélyezték és az összes tagállamban használni kezdték.
Csányi
2021-01-06 at 14:07
TÁMOGATÁS
NÉPSZERŰ
koronavírus
menczer tamás
oltás
sztella kiriakídisz
AFP
NAGYVILÁG KORONAVÍRUS
Reagált Menczer Tamás Brüsszelt hibáztató kijelentésére az EU egészségügyi biztosa
Kovács-Angel Marianna
2021. 01. 06. 10:09
KORONAVÍRUS
2021 január 06 – 11:00
A kínai kormány szerint nem csak vízumproblémák miatt nem engedik be a WHO-t
2021 január 06 – 10:10
A kormány tájékoztató oldala szerint több új fertőzöttet találtak, mint amennyi tesztet végeztek – utólag korrigálták az adatot
2021 január 06 – 10:09
Reagált Menczer Tamás Brüsszelt hibáztató kijelentésére az EU egészségügyi biztosa
2021 január 06 – 09:19
Újra emelkedett az elhunytak és a fertőzöttek száma
MÉG TÖBB
hirdetés
Védelmébe vette az unió oltási programját Sztella Kiriakidész egészségügyi biztos. Szerinte a jelenlegi oltóanyaghiány nem az elrontott rendelések miatt van, hanem a szűkös gyártói kapacitás miatt – írta meg az Euronews.
Menczer Tamás, a Külgazdasági és Külügyminisztérium tájékoztatásért felelős államtitkára egy Facebook-videóban úgy fogalmazott: „Brüsszel hibái miatt vagyunk lemaradva a koronavírus elleni vakcinával kapcsolatban Amerikához, Angliához és Izraelhez képest.” Az államtitkár szerint az Európai Bizottság csak tavaly novemberben kötött szerződést a Pfizer nevű gyártóval, miközben Amerika és Anglia már júliusban megkötötte a szerződését, ráadásul sokkal nagyobb mennyiségre. Van olyan ország is, amely többet fizetett a vakcináért, de meg is kapja azt; ebben is „hibázott Brüsszel, hiszen emberélet nem múlhat pénzen”.
Az Euronews emlékeztet: a brüsszeli vakcinabeszerzés lényege az, hogy a 27 tagállam helyett a bizottság tárgyal és köt egyezséget a gyártókkal, így az összes ország egyenlő feltételekkel jut oltóanyaghoz. Az Európában eddig egyedüliként jóváhagyott Pfizer-BioNtech oltóanyagból 200 milliót rendeltek és további százmillió dózisról folynak a tárgyalások. Ez megegyezik az Egyesült Államok által rendelt 200 milliós tétellel. Vagyis ezen a ponton nem áll meg Menczer Tamás megállapítása arról, hogy „sokkal nagyobb mennyiséget” rendeltek volna. Az unió eddig hat céggel állapodott meg, az összesen körülbelül kétmilliárd dózis megvásárlásáról.
Az Euronews megkérdezte az uniós biztost az állítólagos késlekedésről is. Kiriakidész elmondta: amikor júniusban elindították az oltási stratégiát, akkor nagy volt a bizonytalanság abban, hogy lesznek-e sikeres oltóanyagok, illetve hány ilyen lesz. Az elmúlt hónapokban egy hat oltóanyagból álló portfóliót hoztak létre, ezek közül a BioNTech/Pfizer oltóanyagát már engedélyezték és az összes tagállamban használni kezdték.
Hamarosan jóváhagyhatják a Moderna oltóanyagát is. Szerintem nincs késlekedés. A mostani nehézségek nincsenek összefüggésben a megrendelésekkel, hanem inkább azzal, hogy szűk keresztmetszetek vannak a gyártásban. Ez azonban javulni fog a következő hetekben és hónapokban”
– fogalmazott.
Magyarország is adhatott volna különleges engedélyt
Az Euronews szerint van még egy ok, amiért Európa egy hónapos késésben van a Menczer Tamás által említett országokhoz, vagyis az Egyesült Államokhoz, az Egyesült Királysághoz, illetve Izraelhez képest. Ez pedig az engedélyeztetés. Az Egyesült Királyságban és az Egyesült Államokban is vészhelyzeti engedélyezéssel vezették be a piacra a Pfizer, illetve az Egyesült Királyságban az AstraZeneca oltóanyagát, ilyen lehetőség nincs az Európai Bizottság kezében.
Az Európai Gyógyszerügynökség gyorsított eljárással kezeli az oltóanyagok több ezer oldalas dokumentációját, illetve a tesztek eredményeit és ezután dönt az engedélyezésről. Ez lényegesen szigorúbb eljárás, mint az Amerikában vagy az Egyesült Királyságban kiadott vészhelyzeti engedély, és lényegesen kevesebb kockázatot is jelent. Ettől az engedélyeztetési eljárástól csak a tagállamok térhetnek el és ők adhatnak engedélyt a vészhelyzetre hivatkozva az egyes gyártók termékeinek.
Vagyis Magyarország egy hónappal ezelőtt, az Egyesült Királysággal egy időben is adhatott volna ilyen különleges engedélyt a Pfizer/BioNtech oltóanyagának felhasználására. Ebben az esetben azonban az összes felelősség és kártérítési igény a magyar kormányt terhelte volna – teszik hozzá.