Még 25 év után se engedjék szabadon a Teréz körúti robbantás miatt első fokon már hosszú börtönévekre elítélt P. Lászlót – többek között ezt indítványozta a Fővárosi Ítélőtáblának a két évvel ezelőtti merénylet ügyében benyújtott fellebbezésében a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség – tudta meg a PestiSrácok.hu.
P. Lászlót még szeptemberben sújtotta életfogytig tartó szabadságvesztéssel a Fővárosi Törvényszék azzal a kikötéssel, hogy legkorábban 25 év múlva szabadulhat. A fiatalember két éve két rendőrt robbantott fel az általa készített pokolgéppel a budapesti Teréz körúton a járőrök életveszélyes, illetve súlyos sérülését okozva. A törvényszék elsőfokon minősített emberölés kísérletében, robbanóanyaggal, robbanószerrel visszaélésben és terrorcselekmény kísérletében találta bűnösnek a vádlottat.
Az ügyészség 25 év után sem engedné ki a vádlottat
Csiha Gábor, a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség szóvivője portálunknak elmondta, indítványukban azt kérték a másodfokon eljáró Fővárosi Ítélőtáblától, hogy a terrorcselekmény befejezett alakzatát állapítsa meg, mivel az ügyészség álláspontja szerint az a magatartás, amit P. László tanúsított, nem kísérlet volt, hanem már befejezett alakzata a cselekménynek. Ismert, a vád szerint P. László nem sokkal a robbantás után e-mailt küldött a Belügyminisztériumnak, amelyben leírta, hogyan készítette a bombát. Egy másik, el nem küldött, de a számítógépén megtalált e-mailben pedig – újabb halálos kimenetelű robbantásokkal fenyegetve – egymillió eurót követelt Pintéréktől. Csiha Gábor megemlítette továbbá, hogy a táblabíróságtól kérték azt is, hogy a vádlott feltételes szabadságra bocsátását ne 25 év után, hanem annál későbbi időpontban vizsgálják. Az ügyészség álláspontja szerint ugyanis a 25 év egy ilyen súlyú bűncselekmény vonatkozásában önmagában kevés.
A rendőrök fegyverét akarta megszerezni
Mint arról a PestiSrácok.hu is beszámolt, a két évvel ezelőtti támadás után egy hónappal őrizetbe vett P. László Gergely elfogása után sokáig hallgatásba burkolózott, majd a tavalyi év elején részletes vallomásba kezdett, és elmondta, hogy a felrobbantott rendőrök fegyvereit akarta megszerezni, hogy azokkal védje meg magát üldözőitől, akik állítása szerint gyermekkora óta megkeserítették életét. A fegyvereket végül nem vette el a támadáskor, de perében néhányszor még hivatkozott üldöztetéseire, részletekbe azonban nem bocsátkozott. Erről a mániákus viselkedésről az őt vizsgáló elmeorvosok is említést tettek, megállapításaik szerint az a vádlott hányatott fiatalkorából fakad. A beismerő vallomás után a fiatalember ismét a hallgatást választotta, és nem beszélt tettéről, majd fokozatosan leépítette kapcsolatait hozzátartozóival, és a perében őt képviselő, összesen négy védőjével is. P. László Gergelyt négy alkalommal vizsgálták meg az elmeorvosok, de a viselkedészavarain kívül nem találtak nála kóros elváltozásra utaló jeleket. A viselkedészavarok a tárgyalásokon is meglátszottak, számos alkalommal megzavarta a bíróság munkáját, botrányokat igyekezett kelteni, majd Kalina József a jogszabályok figyelembevételével engedélyezte neki, hogy távol maradjon a tárgyalásoktól. Amíg részt vett a bizonyításban, egy alkalommal mondta el, hogy senkit nem akart megölni, de megbánás jeleit nem mutatta, az általa felrobbantott, tanúként meghallgatott rendőrök vallomásait például látványosan végignevetgélte.
A Teréz körúti robbantással kapcsolatos további részletekről ebben a cikkünkben olvashatnak.
Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS