Tárt karokkal, hazudozással, mellébeszéléssel nem lehet megállítani a migrációt – jelentette ki Németh Szilárd a Bálványosi Szabadegyetem pódiumbeszélgetésén, csütörtökön. Naivan azt gondoltuk, hogy Brüsszelben nem látják tisztán a helyzetet, holott ott nagyon is akarták a migrációt. Hozzátette, Európa egy olyan integrációba fogott bele, amelyről tudja, hogy nem sikerült, így saját maga alól rúgta ki a széket. A beszélgetésen elhangzott, a moralitás realitása, hogy bár a Közel-Keleten elzavarták a diktátorokat, a helyüket az anarchia vette át, így végül nem állt helyre az erkölcsi egyensúly.
A Migráció: emberi jog vagy biztonsági kockázat című pódiumbeszélgetésen Németh Szilárd, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára elmondta, az Unió látványosan nem akarta kezelni a migráció kérdését, ezért vette a kezébe a kezdeményezést önállóan a magyar kormány a választók és a népszavazások felhatalmazásával. Úgy vélte, Brüsszel elvárta volna, hogy a magyar adóbefizetésekből „pátyolgassuk” a migránsokat, a magyar társadalom ugyanakkor úgy döntött, a migráció költségeit nem Magyarországnak kell megfizetnie. Mint fogalmazott, “azt gondoltuk, hogy Brüsszelben nem látják elég tisztán a helyzetet”, holott Brüsszel tisztában volt mindennel, csak pozitív folyamatnak gondolta a bevándorlást.
Németh Szilárd szerint a bevándorlással, a behívással olyan problémákat akartak megoldani, amelyeket más módon nem tudtak volna. Nincs elég dolgos kéz, amely bizonyos munkákat elvégezne például abban a Németországban, amelynek évi 250 ezer munkavállalóra lenne szüksége. A migrációt a gazdasági érdekek ellenére leöntötték egy emberjogi mázzal is, amely szerint Európa olyan gazdag, hogy megengedheti magának a migráció és a bevándorlók finanszírozását.
Németh Szilárd szerint a migránsok behívásával kapcsolatban súlyos tévedés, hogy európai módon fognak majd élni, viselkedni. Úgy látta, a migránsok ehelyett saját társadalmakat hoznak létre, sem kulturálisan, sem szellemileg nem akarnak az befogadóországhoz csatlakozni, de még adózni is ott akarnak, ahol ők gondolják. Úgy vélte, miközben már önálló pártokat alapítanak a bevándorlók, az európai politikusok felelőssége, különösen egyes kereszténydemokrata pártoké, hogy föladták addigi elveiket, és teret engednek az Európától teljesen idegen vallási alapú ideológiáknak. Németh Szilárd úgy látta, Európában elindult egy politikai változás, ugyanakkor mégsincs olyan politikai egység, mint Magyarországon. Németországban például éppen a napokban jelentették be, hogy több más ország mellett Marokkót és Tunéziát is biztonságos országnak tartják, ez hatással lehet a migrációs politikára is.
Európa saját maga alól rúgta ki a széket
Az államtitkár úgy látta, nem vidám dolog, hogy emberek odavesznek a tengeren, de az ő halálukért azok a valódi felelősök, akik hívják a migránsokat, hamis reményeket táplálnak bennük, hogy Európában minden elérhetővé válik számukra, amelyet a kontinens ezer év alatt felépített, létrehozott. Az embercsempészek mellett emiatt a Soros-féle banditákat nevezte meg a halálesetek felelőseként, megjegyezve, hogy az álcivil szervezetek munkatársai a legtöbb esetben rendes emberek, akik a lelkiismeretük szavára hallgatva csatlakoznak, és később a képzésük során elhitetik velük, hogy jót cselekszenek.
Németh Szilárd hozzátette, a legfőbb Soros-maffiózók pofátlansága odáig terjedt, hogy az LMP egy afgán származású, nemzetbiztonsági kockázatot jelentő illetőt akart beültetni az Országgyűlés Nemzetbiztonsági Bizottságába. Úgy látta, a Soros-szervezetek ráadásul folyton a kormány eszközeit bírálják, miközben ugyanazzal az eszköztárral rendelkeznek, és ugyanúgy használják is.
Arról is beszélt, Európa egy olyan integrációba fogott bele, amelyről tudja, hogy nem sikerült, csak saját maga alól rúgja ki a széket. Az európai fővárosokat érintő terrortámadások is egyértelműen Európa kulturális értékei elleni támadások voltak, amelyeknek az európai értékek lerombolása volt a cél.
Alattomos vád, hogy Magyarország ne lenne szolidáris
Kontrát Károly, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára felszólalásában arról beszélt, miközben lassan alapvető emberi jogként fogják elfogadni a bevándorlást, a bevándorlóországokban egyre gyakoribbak a nők elleni támadások, a késes merényletek. A magyar kormány ezzel szemben nem árult zsákbamacskát, és következetesen tartja magát ahhoz, hogy csak az jöhet Magyarországra, akit beengedünk.
Alattomos vádnak nevezte, hogy hazánk ne lenne szolidáris, hiszen Magyarország éppen azáltal az, hogy nem enged be több bevándorlót Európába. Kontrát Károly nagy reményeket fűzött az EU soros ausztriai elnökséghez, amely célul tűzte ki Európa közös határai védelmének kidolgozását, és a migráció külső megoldását. Hozzátette, szeptemberben Salzburgban tartanak csúcstalálkozót, várhatóan ott mutatják be az elképzeléseiket. Hozzátette, Magyarország a V4-ekkel közösen emellett támogatja a tengeri kikötői platformok létrehozását, valamint az együttműködést a balkáni országokkal. Hangsúlyozta, a kormány álláspontja az, hogy a segítséget vigyük oda, ne a bajt hozzuk ide, ugyanakkor Európa számíthat Magyarországra.
Amikor a Mercedes-vezér még áldásként beszélt a migránsokról
Herencsár Lajos biztonságpolitikai szakértő azt magyarázta, a menedékkérelem nem azt jelenti, hogy gátlástalanul mindenkit be lehet fogadni. Mint kifejtette, kívülről azt látjuk, hogy szélsőségesek robbantgatnak, és bár ezt a bőrünkön érezzük, a mélyebb kockázatokkal nem vagyunk tisztában. A befogadott menedékkérő, akiről valójában nem is tudjuk pontosan, kicsoda, élni kíván a jogokkal, amelyeket az európai társadalmak építettek fel, alakítottak ki. A probléma azzal van, ha visszaélnek ezekkel a jogokkal, miközben az európai államok csipkerózsika álmukat alusszák. A követelések mára odáig fajultak, hogy önálló migrációs hátterű pártok alakultak.
A bevándorlók ráadásul olyan kultúrából érkeznek, ahol jelenleg nincs értéke az emberi életnek, és ezt a mentalitást magukkal is hozták. A szakérő felidézte, 2015-ben a Mercedes konszern vezetője Isten áldásaként emlegette a migránsokat, akikre szükség van a munkaerőhiány miatt. Ez a remény azonban hamar eloszlott, és egyre inkább úgy látszik, nem lehet az európai kultúrába integrálni a bevándorlókat.
A diplomata arra is felhívta a figyelmet, hogy a migránsok számának drasztikus emelkedésében is kiemelkedő Afrika, ahol az elmúlt 10 évben 10 millióval nőtt a migránsok száma. Ennek okaként kiemelte, hogy az éghajlatváltozás miatt nincs víz, ennek következtében nincs élelem, belső viszályok alakulnak ki, amelyek során elüldözik a lakosság egy részét.
A moralitás realitása, a realitás moralitása
Herencsár Lajos elmondta továbbá, bár nem kötelező érvényű a tervezett, és Magyarország szerint hibás az ENSZ-határozat a migrációról, érdemes arra is odafigyelni, hogy mely országok is támogatják. Egyes afrikai államoknak érdekükben áll támogatni a paktumot, hiszen így könnyedén megszabadulhatnak politikai ellenfeleiktől, vagy a lakosság felesleges részétől.
Arról is beszélt, milyen éles ellentétek húzódnak a moralitás és a realitás között, hiszen morális értelemben elvileg jó, hogy a közel-keleti diktátorok elvesztették hatalmukat, ugyanakkor mégsem állt helyre az egyensúly, hiszen most mindenhol az anarchia uralkodik diktátorok helyett. A diplomata arról is beszélt, egyes országokban szinte természetes, hogy amit megkívánnak, azt elveszik. Ezeket az Európában szokatlan tradíciókat ideérkezve elnyomják a migránsok, megpróbálnak beilleszkedni, sikertelenül. Nem kapnak autót, nem kapnak lakást, ahogy azt eredetileg elhitették velük, ettől pedig egyre csalódottabbak lesznek, így könnyen kihasználhatják őket a szélsőségesek. Mint hozzátette, a merényletek elkövetői sem első generációs bevándorlók voltak. Úgy vélte, az integráció egy illúzió, hiszen hosszú évek alatt sem sikerült a beilleszkedésük.
Forrás: PestiSrácok.hu; Fotó: PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS