A Soros Györgyhöz köthető Európai Szövetség a Szabadságjogokért annyira demokratikus és haladó, hogy megpróbálta meggyőzni a német külügyminisztériumot, avatkozzon be a Soros-féle NGO-kat célzó magyar szabályozások ellen. A szervezetnek ráadásul Dénes Balázs korábbi TASZ-elnök a vezetője, így a spekuláns szolgálatában álló magyar uszította a német kormányt Magyarország ellen. Úgy látszik, valóban nagyon érzékenyen érinti a tőzsdespekulánst, hogy az ő politikai céljaiért dolgozó magyarországi szervezetek pénzügyi háttere nyilvánosságra kerül, hiszen már a külföldi érdekeltségeit is ennek megakadályozására veti be.
A Jerusalem Post írása szerint birtokukban van egy felvétel, amelyen a Soros Györgyhöz közel álló Európai Szövetség a Szabadságjogokért (röviden: Liberties) vezetője, Dénes Balázs, korábbi TASZ elnök egy megbeszélést tart valakivel, akit támogatónak hitt, és részletesen kifejti neki, hogyan lehetne nemzetközi nyomást helyezni Magyarországra, hogy a külföldről finanszírozott civil szervezetekre vonatkozó törvényt megváltoztassák.
A felvételből állítólag kiderül, a Soros által támogatott szervezetük jelenleg abban érdekelt, hogy nyomás alá helyezzék a magyar kormányt, az ügyben pedig a német külügyminiszternél lobbizott, mivel a német cégek komoly pénzeket fektettek be, és sok embert foglalkoztatnak Magyarországon. Akárhogy is nézzük ez sehogy nem progresszív, sőt, a hazaárulás fogalmával is kokettál.
Keményen dolgozunk. Ezen a héten találkozom egy szervezettel, akiknek nagy hatásuk van a német kormányra és a külügyminisztériumra. Elviszek nekik egy másolatot a törvényről, amit le is fordítottam magyarról, el fogom magyarázni nekik, miről szól. […] Kaptunk egymillió dollárt a Nyílt Társadalom Alapítványtól, miután a mi szervezetünk az OSF alvállalkozása, a projekt egy ideig az OSF-nél futott. Négy év után, amikor azt mondtuk, készek vagyunk, elindíthatjuk, Soros azt mondta nekem: tudj róla, hogy adunk még három milliót a következő három évre.
– mondta a Jerusalem Post szerint Dénes.
Hozzátette: Németország, a német befektetők és a cégek miatt, egy nagy befolyással bíró játékos Magyarországon. Szóval, ha a német külügyminisztérium akar valamit, akkor megszerzi, vannak erre eszközeik. Több jelentős céget is megemlített, mint a Mercedes, az Audi és a Bosch.
A magyar kormány elleni terv egyik fontos része, hogy létrehoznak egy ügyvédekből álló csapatot, amely kiválóan ért a magyarországi EU-s jogalkalmazás gyakorlatához. Valószínűleg mindenki sejti, hogy ki támogatja ezt a csapatot: igen, a Soros-féle Nyílt Társadalom Alapítvány, akiktől Dénes bevallása szerint egymillió dollárt kaptak. Később állítólag azt is kifejtette, hogy igazából azért vették fel az Nyílt Társadalom Alapítványhoz öt évvel ezelőtt, mert felismerték, hogy abban a pillanatban nem volt Európában olyan civil szervezet, amely kézben tudta volna tartani az EU-t.
Dénest állítólag A Jerusalem Post megkereste az ügyben, aki bevallotta, hogy ő hallható a felvételen és a kijelentéseit is vállalta, azt azonban tagadta, hogy azt akarta volna elérni, hogy a német cégek vonuljanak ki Magyarországról.
Mi nem befolyásoljuk a törvényhozást, beszélünk ugyan döntéshozókkal, ám nincs más ráhatásunk a törvényalkotási folyamatokra. Egy olyan nemzetközi szervezetnek, mint amilyet én is irányítok, képesnek kell lennie arra, hogy elmondja különböző kormányoknak: milyen politikát gyakorolhatnak más kormányok politikájával szemben. Ebben nem látok semmilyen problémát
– védekezett Dénes.
A berlini központú Liberties egyébként úgy tűnik, az EU fő jogvédő szervezete kíván lenni. Részben saját kezdeményezésekkel akarnak foglalkozni, de igyekeznek a tagállamokban már működő szervezeteknek is segíteni a lobbizásban. Az induláshoz Soros György alapítványától kaptak pénzt, az idei költségvetésük 1,4 millió euró, ezt három év múlva már 2 millióra (kb. 600 millió forint) akarják növelni.
Forrás: Jerusalem Post; Fotó: ATV
Facebook
Twitter
YouTube
RSS