A szerda esti Politikai hobbista vendége Ómolnár Miklós volt, aki most a Ripost főszerkesztője, de korábban Jeszenszky Zsolttal még kollégák is voltak a Danubius Rádióban, 1990 és 1994 között pedig országgyűlési képviselő volt: alelnöke volt az Alkotmányügyi Bizottságnak, illetve betöltötte pártja, a Kisgazdapárt főtitkárhelyettesi és frakciószóvivői posztját is. A műsorban nemcsak nosztalgiázott, de mesélt a bulvárról is és arról, hogy miért működik ez ma olyan jól.
Akkor tanultam meg, milyen az ellenzéki sajtó
– mesélt arról, hogy milyen volt, amikor még nem volt házirend a parlamentben és ő lehetett az első, aki napirend előtt felszólalhatott. Elmondta, milyen érzés volt megtapasztalni a szabad sajtó hatalmát, és azt, hogy hogyan kell lejáratni valakit, ha nem tetszik a mondandója. Élete legszebb élménye pedig az volt, amikor az Alkotmányügyi Bizottság alelnökeként fogadhatta az akkori szlovák házelnököt, Alexander Dubčeket a repülőtéren. Beszéde közben pedig már az óráját nézte, hiszen vissza kellett érnie a Danubiusba, hogy ott levezesse a Top20-at.
Aki tudta, az azt mondta, őrült vagyok, de én ezt is szerettem és azt is szerettem
– összegzett.
Te politikai hobbista vagy, én meg politikai mázlista
Miután a Kisgazdapártnak vége lett és ő visszatért a rádiózáshoz 1997 nyarán, éppen a Spice Girls lemezbemutatóján volt Dél-Afrikában, amikor felhívták, hogy privatizálják a Danubiust és nem az ő csapata nyert. Éppen akkor hívták fel, hogy megalakul a Story magazin és szükségük lenne rá.
Bulvár az egész élet. Ezzel vitatkozni sem lehet, hogy mit értünk a fogalom alatt, közérthető, színes duma az egész. Efelé az irány felé halad a világ, nemcsak a politika és nemcsak a média, hanem ma már nagyjából minden. Nincs helye mellébeszélésnek. A minőségi bulvár pedig olyan, ami annyira tömör és megfogja a lényeget, hogy teljesen elkapja a szemeket
– mondta Ómolnár Miklós. Profizmusát az is mutatja, hogy olyan emberekkel is találkozhatott, mint például az egyik motoros lesifotós, aki Diána hercegnét „üldözte”. Elmondása szerint a fotós annyira hitelesen mesélt, hogy azóta is úgy gondolja, igaz, hogy a hercegnő tulajdonképpen maga hívta oda a fényképészeket, hogy a királyi család orra alá dörgölje, milyen szerelme van. Már akkor is erős volt a bulvár hatalma, mára pedig csak egyre erősődik. Ebben a bulvárvilágban a női magazinok nagyon sikeresek, de a konzervatív oldalon sajnos nincs ilyen téma. Meg kell találni a saját hangunkat, és tudnunk kell, hogy jogunk van elmondani a véleményünket. A bulvár lényege tulajdonképpen az, hogy tömörítse a dolgokat, mindemellett az is, hogy könnyen megfoghatóvá tegye. Miért kerülhet bele akkor olyan ember, mint például Győzike vagy Kiszel Tünde? Ómolnár Miklós szerint azért, mert tulajdonképpen mind egy nagy állatkert részesei vagyunk, ahonnan ha kiemelünk karaktereket és azok valamiért kitűnnek a tömegből, akkor színesebbé tehetjük velük a világunkat.
Mindenkinek megvan a szerepe a mai világban, a helyükön kell kezelni őket
– összegzett.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS