A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság megerősítette, hogy őrizetbe vették a sólyi gyermekgyilkosság gyanúsítottját. Arról továbbra sem árulnak el részleteket, hogy ki az elkövető és mi lehetett a gyilkosság motivációja. Helyszíni riportunkban számoltunk be arról, hogy a sólyiaknak a rendőrök egy fantomképet mutattak a gyanúsítottról. Ők felismerték F. Ferencet. A 16 éves hajmáskéri cigány fiú gyakran járt Sólyban biciklivel, a két település egymáshoz közel, a 8-as főút két oldalán fekszik.
A megyei kapitányság az elkövetőről csak annyit közölt, hogy egy Veszprém megyei lakos és elszámoltatása jelenleg is folyamatban van. A további eljárást a gyanúsított őrizetbe vétele mellett a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya folytatja.
Ahogy arról beszámoltunk, a 8 éves H. Adrienn családi házuk udvarán játszott, onnan ment ki pénteken az esti órákban rollerezni az utcába. A fiú, aki a kislány egyik bátyjának óvodai csoporttársa, ismerőse volt, vélhetően elcsalhatta. A gyermek eltűnését az édesapa jelentette be a rendőrségen este 9 óra után, akkor már a fél falu Adriennt kereste. A hatóságok társszerveket is bevontak, továbbá kutyákat és helikoptert is. A kislány lemeztelenített holttestét hajnali 2 óra után találták meg, a szomszéd falu, Királyszentistván közelében, a patakban, pár száz méterre a zsiliptől.
A keresésben részt vevő helyiektől közben megtudtunk, hogy Sóly és Királyszentistván között, a füves-bokros területen találták meg a kislány ruháit, ezek vezették a nyomozókat a patakhoz, ahol találtak egy véres követ is. F. Ferenc ezzel a kővel végezhetett a kislánnyal.
Az Országgyűlés 2013-ban szigorította a Büntető Törvénykönyvet, melyben leszállította a büntethetőségi korhatárt. Korábban a legsúlyosabb bűncselekményekért is 14. életévét betöltött gyermekek voltak büntethetők. A szigorítás óta már a 12. életévét betöltött gyermekek is büntethetők, ha megfelelő belátási képességgel rendelkeznek, a legsúlyosabb bűncselekmények elkövetése esetén, amelyek az emberölés, az életveszélyt vagy halált okozó testi sértés, a rablás, illetve a kifosztás. A legszigorúbb kiszabható büntetés a hatályos BTK szerint gyermekkorú esetében (12-14 év) 1-4 évig terjedő javítóintézeti nevelés. 14 és 18 éves kor között az elkövető fiatalkorú, akivel szemben szabadságvesztés is kiszabható. Abban az esetben, ha a bűncselekmény elkövetésekor a fiatalkorú már betöltötte 16. életévét, úgy életfogytig tartó szabadságvesztéssel is büntethető bűncselekmény elkövetése esetén tizenöt év, tíz évet meghaladó tartamú szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekmény elkövetése esetén tíz év, évet meghaladó tartamú szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekmény elkövetése esetén pedig öt év.
Vezető kép: a szerző felvétele
Facebook
Twitter
YouTube
RSS